Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon hosszú 18-20 órás autó...

Nagyon hosszú 18-20 órás autó út négy évessel milyen hasznos tanácsokat tudnátok irni?

Figyelt kérdés
Mikkel tudom lefoglalni? Valakinek konkrét tapasztalatai vannak? Nagyon izgulok. Írjatok bármilyen ötletet, tanácsot.

2014. ápr. 7. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Éneklés, mondókázás, találós kérdés (persze olyan, amit már ő is ki tud találni), könyvnézegetés, zenehallgatás, saját kis hátizsák kedvenc babákkal és plüssökkel/autókkal. Amikor mi voltunk gyerekek, anyukám ilyenekkel szórakoztatott minket a hosszú út alatt. Lehet kapni autóba tehető DVD-lejátszót is, amin tud mesét nézni.
2014. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jézus, én még a 16 órát is nagyon nehezen bírtam kocsiban pedig felnőtt vagyok. Iszonyat kényelmetlen annyit ülni.

Kis dvd lejátszót mindenképp vinnék.

2014. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok dvd lejátszót mindenképp. Sajnos muszáj autóval mennünk. Tudom, hogy hosszú. Délután indulunk, hogy legalább éjjel aludjon.
2014. ápr. 8. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindenképp vinnék (kicsi) meglepetéseket is. Pár száz forintos kis figurák (pl playmobilnak van, de láttam már legot, pónisat stb), autó, bármi, ami új az enyémeket leköti egész jól. Ezeket a táskámban viszem és csak vész esetén húzok elő egyet. Dvd lejátszó vagy tablet szintén jönne, matricás füzet, gyerekújság, nézegetni való könyv, mese cd vagy olyan zene, amit ő szeret (mi már megőrülünk pl a Dzsungel könyvétől, de a gyerekek imádják hallgatni). Rágcsálnivaló, víz. Szoktunk pl piros autókat számlálni vagy belesni a melletünk elhajtó autókba és találgatni, hogy hová mehetnek :) Próbálunk mindig úgy menni, hogy pár óra autózás után ebédelünk egy őrát, akkor kitombplják magukat, teletankkal tovább, ha szerencsénk van mindkettő elalszik 2-3 órát, ébredés után megyünk, még egy-két órát, utána uzsi, pihi, játszótér, utána vacsiig nyomjuk, akkor megint nagy megállás és az éjjelt végig, amíg oda ne érünk.

Konkrét tapasztalatom nincs, de egy 2 évessel és egy négyévessel repültem 11 órát, autóút csak kb 10 óra volt,de én könnyített pályán mozgok, az enyémek szeretnek autózni és jól alszanak a kocsiban is.

2014. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi most vagyunk túl egy 14 órás autó úton 5 éves fiammal.

Ment a dvd egész úton, de nem igazán érdekelte, időnként nézte egy kicsit de inkább a tájjal volt elfoglalva.

Mellette volt a kis hátizsákja a játékaival, azokból válogatott.

Enni-inni tudott útközben. 3x álltunk meg pisilni-tankolni, akkor nyújtózott egy kicsit.

Aludni csak az utolsó 1-1,5 órában aludt.Ezen mondjuk meglepődtem mert azt hittem őt ismerve hogy végig fogja aludni az utat.


Azt igazán te tuthatod hogy mi foglalja le, az én fiamnak elég volt 2 játék, hogy ment a dvd meg vittem a régi telefonomat amin van neki való játék. Enni-inni viszont mindig kéznél legyen, ne keljen azért mindig megállni.

Az én amúgy nem túl jó evő fiam az úton magához képest sokat evett.

2014. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!