Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van bevált módszer arra,...

Van bevált módszer arra, hogyan vehetném rá kisfiam, hogy egyedül egyen, igyon? Tuti tipp?

Figyelt kérdés
21 hónapos, ügyes, eleven fiú, de egyszerűen meg sem próbál egyedül enni, vagy inni. Az "isszit" ráadásul még mindig csak cumisüvegből hajlandó elfogadni. 3 hete próbálom tanítgatni, mutatom, én hogyan eszem, kezébe adom, de csak játszik vele. Ismerőseim mesélik, akiknél ilyen korú gyerkőc van, már egyedül esznek, pohárból isznak, igaz, ők már elkezdték a bölcsődét.
2012. ápr. 6. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
az én fiam 20hónapos,ő sem eszik-iszik egyedül,bár ő nagyon szeretne,de mindig csak bohóckodás a vége,én meg már nagyon unom a napi kb 6öltöztetést,ezért nem mindig engedem.naponta kb 3x megpróbálkozunk,de mindig szórakozik,ezért abbahagyom.Enni még csak-csak "szépen"eszik úgy,hogy én belerakom a kanalába/villájába az ételt és ő kisebb-nagyobb sikerrel beletalál a szájába.De levest azt nem,azt én adom.De úgy szoktuk általában,hogy együtt eszünk,egyszer én adom neki,egyszer ő,vagy ketten fogjuk a kanalat.Igaz igy nagyon sok idő még megeszi,de egyszer muszáj megtanulniuk.Nekem sajnos nem sok türelmem van ehhez,hamar felhúzom magam mikor szórakozik..stb,amiért nagyon utálom magam....szerencsére a 2nagyinak óriási türelme van,de velük nem is szórakozik,csak nagyon ritkán....velük mindig szépen eszik majdnem egyedül.Az ivás....ő is csak cumisüvegből iszik,még a csőrőset sem fogadja el,szórakozik vele,magára önti....pohárból lehetetlen neki inni,hiába mutatom hogyan kell,kicsit öntök csak bele,ő egyből úgy felemeli mint a cumisüveget és magára boritja....nem tudom mikor fogja megérteni hogyan kell inni pohárból.
2012. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
első vagyok,bevált módszerem nincs,csak gondoltam megosztom hogy nálunk sem egyszerű ez :) Az is szokott segiteni,ha neki is adsz a kezébe egy másik evőeszközt,és ő is próbál enni,vagy ahogy irtam,rárakod neki,és úgy próbálja meg bevenni.Ha nem is érdekli,akkor valami szines,figurás tányért vegyél neki,meg hasonló evőeszközt is,hátha úgy jobban fogja érdekelni.Vagy ha van valami kedvenc plüsse vagy játéka,"odaültetitek"őt is,és neki is adtok enni(persze csak úgy csinálsz mintha...),megmondom hogy először ő egy kanállal,utána a "kedvenc"is egy kanállal....nálunk nincs semmi kedvenc,ezért én ezt nem tudom kipróbálni.
2012. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem, megyek, és veszek neki új tálkát és evőeszközt, talán beválik. A bocisat és halacskásat lehet, hogy már unja... :D A kis kedvencek minden etetésnél ott sorakoznak az asztalon, már ez sem segít. Azt hozzáteszem, hogy amikor a mama, vagy épp a sógornőm próbál enni vele, akkor szépen, okosan próbálkozik, érdeklődik, hogyan kell, néha bele is talál a szájába, amikor velem van, tudja, hogy lehet bohóckodni és hisztizni, és persze nekem is fogytán ilyenkor a türelmem..
2012. ápr. 6. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!