Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akkora baj ha egy 2 éves...

Akkora baj ha egy 2 éves kisgyerek felnőttnek sziát köszön?

Figyelt kérdés
2 èves kislànyommal ma boltba voltunk ès talàlkoztam anyukàm egyik volt kolleganöjèvel, neki is annyi idõs az unokàja mint a lànyom. Kislànyom oda kõszönt neki hogy szia.. erre elkezdte hogy õ az unokàjàt arra inti hogy inkàbb pà-t köszönjön mindenkinek, mert hogy jön egy kisgyerek ahhoz hogy egy idegen felnõttnek sziàt köszönjön!!? Kioktatott hogy lètezik az a szò is hogy csòkolom, ugyhogy tanitsam meg a lànyommal. Nagyon kiakadtam ezen. Egyèbkènt nèha szokta azt is köszönni hogy csokolom, de könyörgöm egy alig 2 èves kisgyerekrõl van szò, mèg meg se èrti mit jelent a szò hogy idegen. Idõsebbeknek is köszönte mà hogy szia, de soha senki nem tette mèg szóvà. Mi a vèlemènyetek??
2014. márc. 21. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Hagyd a csudába azt a kekec asszonyt. Persze hogy nem gond ha sziát mond.
2014. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Neked van igazad. Mire oviba megy, megtanulja.
2014. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Egy kétévesnél már az is nagy szó, hogy egyáltalán köszön, a szia erre teljesen tökéletes. Anyukám zeneiskolában tanított egy életen keresztül, a gyerekek 80 százaléka 8-9 éves kora körül kezdett csak belejönni a magázódásba, addig tegezték, és sziát köszöntek neki. Ne hagyd, hogy egy megalomániás, frusztrált idős ember elbizonytalanítson!
2014. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Ne izgasd magad. Ma túlságosan terjedőben van ugyan a tegeződés, meg a hagyományos értelemben vett udvariassági formulák elkenése. A gyerek most nyugodtan mondjon, amit akar, ami a szájára jön, majd később úgyis megtanítod neki, hogy ezen kívül még mi van. Amíg korábban a magázódás volt elterjedt, addig a gyerek otthon is nagyjából egy magázódási köszönést tanult meg elsőként, változott a világ.
2014. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
kislányom 3 éves,és mindenkinek sziával köszön.DE köszön és ilyen kicsinél az illem a lényeg,hogy megtanul köszönni,aztán ha már tudja mi az,hogy magázódni stb akkor majd fog köszönni jónapottal,csókolommal stb.3 gyerekem van.Mindegyiknél igy volt.A 7 éves lányom,most elsős,és simán magáz és köszön jónapot stb.Fiam 5 éves,néha még most is a szia sikerül és akkor??Hány gyerek egyáltalán nem köszön.
2014. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
A pá mennyivel jobb mint a szia? Szerintem a szia a normálisabb köszönési forma. Én közel 40 évesen is örülök, ha úgy köszön nekem egy kisgyerek, hogy Szia! :)
2014. márc. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
5 éves fiam is általában sziával köszön még. Ritkán csókolommal. Nincs ebben semmi rossz. Kekec vén asszony.
2014. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Öröm,amikor idegenek akarják nevelni a gyerekünket ;) ...é ezt már fel se veszem :)

az enyém 3,5 éves...és sziával köszön! Amikor kezdtük az ovit,akkor kérdeztem az óvónőket,hogy mi az elvárás...ők mondták,hogy ilyen idősen még nem tudják alkalmazni a magázást...örüljünk,hogy beszélnek! :)

engem meg amúgy is örömmel tölt el,ha a gyerekek tegeznek...jó érzés fiatalnak lenni ;)

2014. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A pá sokkal nyeglébb, mint a szia. Egyébként is csak elköszönéskor használjuk, találkozáskor nem. Olyan, mint valami nagyvilági revütáncosnő köszönése, nem is való gyerek szájába. És a legtöbb kétéves egyáltalán nem köszön. A néni kicsit el van tájolva.


Egyébként én is csókolomra tanítom az ötévesemet, de sose szidom meg érte, ha sziát köszön. Ma már a fiatalabb felnőttek nemhivatalos szituációkban (zöldséges, játszótér és millió más helyzet) élből tegeződnek, így ezt hallja tőlem és más felnőttektől is. Majd megtanulja.


A mai gyerekek tetszikezni se tudnak, iskoláskorban is tegezik még a felnőtteket. Mások lettek a szokások, nem találkoznak olyan gyakran a tetszikezéssel. Nekem is fura volt tanítóképzős koromban, de be kell látnom, amit nem hall a gyerek a családban, azt nem tanulja meg.

2014. márc. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, tesóm pl "jó napot"-ra tanítja a gyerekét, ez is durva nekem egy gyerek szájából, akkor már sokkal inkább a szia. Még ha legalább "jó napot kívánok", de egy hatéves lazán lejónapotoz egy idegen felnőttet... Nekem nagyon gáz. A gyerekek a mi országunkban csókolomot tartoznak köszönni, szerintem. Bár nem kétévesen :)
2014. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!