Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm elhanyagolja a fiát....

Barátnőm elhanyagolja a fiát. Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

Adott a barátnőm és férje, van két gyerekük, egy 3 éves kisfiú és most hozták a haza a kórházból a kislányukat, aki koraszülött lett, kórházban volt. A pici életveszélyben volt, tüdőgyulladással. Azóta a szülőknek csak a kislány létezik: a kisfiú rendszeresen le van passzolva, míg ők hármasban babáznak. A fiú egyre rosszabb, oviban nem bírnak vele, folyton sír és hisztizek, de a szülők szerint minden a legnagyobb rendben.


Megoldás mi lenne?



2014. ápr. 11. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás? Megnyugodni kicsit a picibabát illetően, és több időt szánni a nagyobbikra.
2014. ápr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
5 és fél sort írtál egy baromira embert próbáló helyzetben lévő család utóbbi heteiről. Mit vársz, milyen választ...?
2014. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem szűnik meg a nagyobbik gyerek sem attól mert pici jött a családba. Biztos nehéz idegileg a szülőknek, de szerencsére már otthon van a pici lány is, viszont mostmár lehetne összehangolódniuk mind a 4-en.

Sajnos tapasztalatból mondom, hogy nem lesz jó vége..

Amikor én születtem, nővérem akkor volt első osztályos, persze pici voltam, velem többet foglalkoztak, és ez nővéremben olyan útálatot irigységet váltott ki, hogy teljes 18 évig egy rendes szavunk nem volt egymáshoz....

2014. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha ez egy tényleg igazi jó barátnőd és van lehetőséged, kedved segíteni, akkor a következőket javaslom:


Egyrészt ne ronts egyből a házba, ne szaranyázd le, ne oktasd ki, hogy elhanyagolja a fiát, ne hozz "ítéletet". Nagyon nehéz helyzetben van. Valószínűleg már azzal is segítenél neki, ha csak meghallgatnád, ha kiadhatná a feszültséget valakinek.


2. Segítségre lenne szüksége: ha engedi és van lehetőséged segíts neki a házimunlában - takarítás, főzés, bevásárlás. Nem mondom, hogy mindent te csinálj, de ha tudsz, akkor vegyél le valamit a vállukról.


3. Ha ez megolható, akkor segíts a kicsivel - ha van rá lehetőség, pl. vidd el babakocsival sétálni egy fél órára, hogy addig a naggyal kettesben (hármasban) lehessenek.


-------------


És igen - nem szabad elhanyagolni a nagyot. A nagyfiúnak segítség kell. De a szülők is segítségre szorulnak ebben a nehéz helyzetben és a nagyfiún úgy tudsz a legjobban segíteni, ha a szülőkön segítesz. Ilyenkor a kioktatás, ha valaki kiosztja és bírálja a szülőket, hogy mi tegyen és mit nem, többet árt, mint használ. Még akkor is, ha a kioktatónak van igaza.


Gyermekpszihológus vagyok.

2014. ápr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Azaz gyermekpsziChológus. (Bocsi, én is az vagyok, nem hagyhattam szó nélkül.)
2014. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Már ne is haragudj, de elég kényes így a helyzet, valahol megértem őt... téged pedig nem hogy itt kérsz tanácsot, nap mint nap nézem a kérdéseket és elámulok, hogy másoknak nincs jobb dolguk, mint ismerős, más anyukákkal foglalkozni... Foglalkozz magaddal, vagy menj oda és segíts neki, nem itt kérdezni! Ha igazi barát ne ítélkezz, hanem próbálj vele együtt megoldást találni! Nem hiszem, hogy hasonló helyzetben mást tennél!
2014. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Na jó akkor leírom hosszabban:

Barátnőm 40en felül szülte mind a kettőt, bár csak a kisfia volt tervezett. De elmondása szerint mindig is lányt akart, de amíg nem derült ki, hogy a becsúszott babájuk kislány, akit mellesleg egy darabig el is akartak vetetni a kora miatt (hamarosan 44 lesz), de azt mégis megtartották. Egy picit én felelőtlennek is tartom, mert elvileg veszélyeztett terhesen is dolgozott, de persze természetesen nem emiatt született a baba a 32. hétre, ugye szerinte. De ez most nem lényeg, kipottyantotta a lányát. Inkubátorban volt, tüdőgyulladása is volt, hetekig meg sem ölelhette, ezt én is meg tudom érteni. Amióta hazahozták a babát, tényleg mindig le van passzolva a fia, kibírhatatlan, többek között erre is fogja. A kislány nem tud tőle pihenni, féltékeny, meg ő sem a férjével, komolyan úgy beszél a fiáról mintha nem is az anyja lenne, komolyan. Mintha csak a lánya létezne: olyanokat mondott, hogy egy pillanatra sem tudják lerakni a kis "mazsolát", simizik, ölelhetik, velük alszik, megőrülnek őrte szó szerint. De a fiát is így imádta ennyi idősen. Őszintén, kedves valaki, aki írtad, hogy megérted. Én nem. Mi a francért vállal valaki akkor 2. gyereket, ha a fiával meg nem bír el?? Vagy nagymamánál, vagy bébiszitter vagy ha nem akkor folyton ordít a fiával, mert nem bír vele meg ilyenek történnek. Most már tudomásul kellene venni, hogy két "mazsolát" vállalt. Várom a véleményeket!

2014. ápr. 11. 17:00
 8/14 A kérdező kommentje:
A 3. sorban azt akartam írni, hogy amíg ki nem derült, hogy a 2. baba kislány lesz, addig sem gáz nem volt belőle, hogy fia született először. Csak megemlítette, hogy lányt szeretett volna, de ennyi. Most meg mintha a fia már nem is "kellene" neki.
2014. ápr. 11. 17:01
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Minek ellenség, amikor az embernek ilyen barátai vannak. olvasd már vissza, hogy írsz a barátodról?! segíts nekik és fogd be a szád.
2014. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem is a barátja vagy, hanem féltékeny vagy rá....neked van gyereked?

Szerinted milyen érzés egy koraszülött baba szüleinek lenni? Én is lepasszolnám egy kicsit néha a nagyot! És ha a barátja vagy megbeszéled vele, de ezek után ebben sem vagyok biztos...

2014. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!