Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okozhat lelki törést 2,5 éves...

Okozhat lelki törést 2,5 éves kislányomnál, ha elvettem tőle a cumit?

Figyelt kérdés
Legtöbbször alváshoz használtuk a cumit, meg ha valami nem úgy jött össze ahogy ő akarta, akkor a cumihoz fordult vigasztalásként. Nem tudom jól csináltam -e, hogy elvettem tőle, de már nem akarom visszaadni. 2 napja nincs.
2009. dec. 21. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Nem okoz semmilyen lelkitörést.Nem kínozod,hogy a lelke sérüljön.
2009. dec. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nem, max hiányzik neki néha, de ez nem olyan nagy baj, majd elmúlik.

amúgy ha meg 2 napja nincsen, akkor már ne is próbáld vissza adni.

2009. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt te tudod, hogy hogy viseli a cumi hiányt. És mit mondtál neki, hogy miért vetted el?

Nekem szerencsém volt. A lányom kb 1 hónapja, 2,5 évesen azt mondta, hogy most nem kéri a cumit. Azt hittem ez csak egy egyszeri eset, ezért még nem dobtam ki, csak vártam, hogy mi lesz. Mikor már 3 nap eltelt és nem kérte( persze mi sem említettük), akkor eldugtam, de kidobni még nem mertem. Aztán most Mikulás környékén eszébe jutott és megkérdezte, hogy hol van: persze én rögtön a Mikulásra fogtam, hogy elvitte, mert már nagy lány vagy és hozott helyette csomagot. Ezzel meg is volt magyarázva, de még mindig ott lapult a szekrényben eldugva. Aztán kb egy hete nyitva maradt a szekrényajtó és meglátta,hozta nekem, hogy "nézd anya, a Mikulás visszahozta". Olyan mérges voltam magamra, amiért nem dobtam ki már hamarabb. Nem is tudom mit mondtam, de kikaptam a kezéből és eltereltem a témát.Egy másik helyre dugtam. Aztán tegnap erőt vettem magamon és kidobtam. Még egy párszor kérdezi, hogy hova vitte a Mikulás: mondtam, hogy az Északi Sarkra.

Úgyhogy ha úgy látod, hogy jól viseli az elválást, akkor dobd ki, nehogy kísértésbe ess és visszaadd. De én nem mertem elvenni tőle, mert nemsokára születik a kistesó és azt hittem,hogy akkor még cumizni fog és az legalább megnyugtatja abban a nehéz helyzetben. De ő másképp döntött, szerencsére!

2009. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon aranyos kis történet! Nálunk az volt a helyzet, azon az ominózus, hogy nem akart szót fogadni, többször ledobálta a cumit a földre, meg az alvós állatát is. Mondtam neki,hogy vedd fel, mert kidobom. Nem akarta. Na ezt még kb. 2X ugyanígy lejátszottuk. Bemérgedtem, fogtam, és elvittem, eldugtam a szobájába. Azt mondtam neki,hogy bedobtam a tűzbe, amiért így viselkedett. Annyira sajnáltam szegényt, volt nagy sírás, de már aznap cumi nélkül aludt délután. Alvás előtt még megemlíti, hogy hol van a cumikája,akkor elmondom neki, hogy mi történt vele, aztán ennyi. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen könnyen viseli. Egyébként én is azért nem akartam előbb elvenni tőle, mert közben jött a kistesó(most 3 hónapos), új szobába került, és úgy gondoltam, hogy ennyi "sokk" elég neki egyszerre. Úgy érzem, hogy véget ért a babás korszak ezzel, hiába 2,5 éves már. Egy picit sajnálom.
2009. dec. 22. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!