Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves kisfiam "Kisszív...

2 és fél éves kisfiam "Kisszívemnek" szólít anya helyett, hogy tudnánk leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

A férjem hív így, és Bence, a kisfiunk sajnos eltanulta tőle. Persze előtte a férjem is mindig próbált úgy szólítani engem, hogy "anya", de sokszor mégis ezt a becézést használta, mert az évek alatt megszokta és nehezebben áll rá, hogy anyunak hívjon. Viszont emiatt a gyerek is kisszívemez, és egyszerűen nem tudjuk rávenni, hogy anyának szólítson.


Mi lehet a megoldás?



2014. ápr. 14. 14:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez de aranyos! :D

Bocsi,az OFF-ért!

2014. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ez szerintem is aranyos és engem nem is zavarna, hidd el pár év mulva a barátai elött nem igy fog hivni vagy nem igy fog beszélni rólad. Kb 10 lehettem amikor az én Édesapámnak is lett egy olyan becenev amin már az egész család szólitja, én is kb azóta nem mondtam neki hogy Apa. De ha beszélek róla valakinek akkor nem úgy hivom hanem Apukámnak még akkor is ha ö ismeri azt a becenevet és tudná kiröl beszélek.
2014. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne akadj ki ezen, ha nem tiltakozol, rövidesen leszokik róla.


De nagyon aranyos!!!!

2014. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem is nagyon cuki. :))) Ugyanakkor megértem, hogy zavar. Szerintem se javítgasd direktbe, inkább csak indirekt módon. Pl. Kisszívem, kérek vizet! Akkor erre válaszold azt, hogy Oké, anya mindjárt hozza.



Általában azt szoktuk mondani, hogy a nyelvhasználattal kapcsolatos minden "tévedést" így érdemes javítani, neked is ezt javasolnám.

2014. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Girgoy ***** válasza:
És amikor először szólított "kisszívem"-nek, akkor nem reagáltatok rá? Akkor kellett volna szépen elmagyarázni, hogy anya anya. Vagy apának a kisszíve vagyok, de neked az anyád. És aztán követkeeztesen mindig kijavítani. Most se kell mást tenni, egyszerűen Nektek kell tovább bírni és a gyerek alkalmazkodni fog. Engem se apának szólít a felaségem, mégis megtanulták, hogy a gyerekeknek apa vagyok, másnak meg más. nem hülyék a gyerekek, ha a szülő megfelelően reagál a dolgokra.
2014. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Aranyosnak tényleg aranyos, de azért forgolódik utánunk néhány döbbent fej a játszótéren, elhihetitek. :D Na és persze a nagymamák is gyakran szóvá teszik, bár igazából ez a legkevesebb. :)
2014. ápr. 14. 15:09
 7/19 A kérdező kommentje:
Amikor először hívott így, igazából csak nagyot nevettünk rajta, meglepődtünk és vicces volt maga a szituáció. :) Persze utána mindketten mondtuk neki, hogy én anya vagyok, és csak apa hív kisszívemnek, de valamiért azóta is ragaszkodik hozzá, hogy ő is így nevezzen. Gondolom, tetszett neki, hogy először olyan jót nevettünk rajta és akkora sikere volt vele.
2014. ápr. 14. 15:13
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez aranyos!


Mi a párommal Mancúrt mondunk egymásnak és ha nem figyelünk a lányunkra, akkor csípőre teszi a kezét és nagyot kiabál, hogy MANCÚR gyere, vagy figyelj rám! Sőt, van hogy a nevemen szólít! 2 éves...


Ők most élvezik szerintem a "szólás szabadságát"!


Ez elfog múlni szerintem, és nagyon cuki, hogy így nevez téged, biztos elfog múlni, csak bohóckodik, vagy tetszik neki, ahogy a férjed szólít! :)

2014. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos:)

Szerintem ne foglalkozzatok vele!Annyit tehettek,hogy apának,anyának is hívjátok egymást a gyerek előtt,ha mentek valahova mondjátok,hogy "apa is és anya is megy meg Bence is",szóval az "anyát" használjátok mikor a szitu úgy kívánja,aztán ő is át fog térni erre.

Ezen túl nem kell nagy feneket keríteni a dolognak,úgysem tudjátok neki megmagyarázni,hogy ő ne így hívjon,mert azt csak apának "lehet" :)

én a gyerekeknek gyakran mondom,hogy "drágám","szivem",nagyobbik fiam is szokta nekem mondani.Férjem nekem azt mondja "babi" és így is szokott fiam szólítani,sőt ha nagyobb társaságban vagyunk,akkor utána sokszor a keresztnevemet használja,mert azt hallotta,nincs ezzel baj:)

2014. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Kitti85 ***** válasza:
100%
Engem úgy hív Anya banya. A banya sosem marad el :) Egyszer a férjem mondta ezt azóta így hív. De olyan édesen mondja hogy nem zavar.
2014. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!