Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy különleges anyuka esete....

Egy különleges anyuka esete. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Gyermekem 2.osztályos és napok óta szótlanul jött haza suliból annak ellenére hogy eddig mindig tele volt élménnyel és újabb történetekkel. Több napnyi próbálkozás után sírásban tört ki és elmondta hogy az egyik osztálytársának az édesanyja "lehülyézte" jelzem ennek a kislánynak az anyukája év elején üzent az én gyermekemnek hogyha az övével szeretne barátkozni akkor kivel kerülje a barátkozást. Természetesen az én gyermekem ezt figyelmen kívül hagyta valószínűleg ennek következtében vált a kislányom első számú célponttá oly mértékben hogy már más szülőt is lázít a gyermekem ellen. Tavaly másik két kislánnyal tette ugyanezt az osztályból,de én nem álltam mögé és csak bízni tudok benne hogy most más szülő is így fog vélekedni!!!

2014. ápr. 10. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Elmondanam a gyerekemnek, hogy anyuka biztos ideges volt valamiert, azert mondta, de nem kell komolyan venni, ne is foglalkozzon vele.

Ezutan a tanitono jelenleteben elmondanam anyukanak, hogy a sajat gyerekenek azt mond, amit akar, az enyemet viszont kerulje el messzirol.

2014. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Először beszélnék vele normálisan a tanítónő jelenlétében. Ha ezután sem hagyná abba akkor megmondanám neki, hogy semmi köze a gyerekemhez, ha még egyszer hozzászól feljelentem zaklatásért (verbális zaklatás is létezik). Ha ezután se hagyja abba akkor tényleg feljelenteném (ha több emberrel is csinálta, lesz bőven tanúd). Semmi köze a gyerekedhez, főleg hogy nem is tett semmit az ő gyereke ellen. Ezenkívül megkérném a tanítónőt, ha bármilyen okból egy légtérben tartózkodik ez az anyuka a gyerekemmel, akkor semmilyen körülmények között ne engedje hogy hozzászóljon. A tanítónőnek is figyelnie kellene arra, hogy ne zaklassa a gyerekeket (mint írtad már több kiszemeltje is volt), meg nem is értem hogy császkálhat be a suliba csak úgy.
2014. ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
2-es vagyok: Ja azt elfelejtettem írni, hogy a gyereket megtanítanám vmi frappáns válaszra amitől köpni-nyelni nem tud majd az anyuka.
2014. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Re:#3-as, akkor még lehet képen is törli, de amúgy nem volt rossz ötlet, csak nehogy a visszájára süljön el, talán azt mégse kéne.


Kérdező,hát, én nemtok sajnos ötletet adni:S:S

2014. ápr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de azóta halmozódott a történet,tehát telik a pohár.Az én kislányom 1 éve egy nála 1 évvel idősebb utcabeli kislánnyal jár haza suliból a szóbanforgó édesanya megengedte az ő gyermekének is hogy magában jöjjön haza. A kislány a kishúgával az enyémhez csapódva sétált haza az iskolából de a kisebb kiugrott egy biciklis elé aki majdnem elütötte és az anyuka ismét minket támadt természetesen a hátunk mögött. Szerencsénkre más is látta az esetet és ebből kifolyólag tudom igazolni hogy ez nem az én gyermekem hibája. Hozzátartozik az igazsághoz hogy ő azt terjesztette hogy elvonta a gyermekem a kislánya figyelmét. Én arra tanítottam a gyermekem hogy saját magára hogyan vigyázzon és nem képzett babysitter
2014. ápr. 10. 20:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az az anyuka milyen oviba jár? Olyanba, ahová "egészséges" gyerekek, vagy olyanba ahová sajátos nevelési igényűek járnak?


Kérdem ezt azért, mert elég nevetséges és beteges ez a kedves anyuka.

Segíteni nem tudok, mert csak ámulok és bámulok, hogy ilyen szülők is vannak.

2014. ápr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos okos ötletem nekem sincs, de az tény, hogy az anyuka eléggé beteges és csak ámulok, hogy ilyen létezik. Az én kisfiam még ovis, szerencsére nem volt még szülők között konfliktus, de komolyan kezdek aggódni az általános iskola miatt.

Remélem rendeződik a helyzet!

2014. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az anyuka óvónőként dolgozik. Ismerősöm gyermeke az ő csoportjába jár, ők "kaméleon"-nak nevezik!
2014. ápr. 12. 19:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy óvonö nem teheti meg hogy elfogúlt legyen! Gyanítom hogy nem fiatal màr.Talàn màr megsem felelne!!!!!
2014. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendeződött a helyzet?
2014. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!