Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves kisfiam "Kisszív...

2 és fél éves kisfiam "Kisszívemnek" szólít anya helyett, hogy tudnánk leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

A férjem hív így, és Bence, a kisfiunk sajnos eltanulta tőle. Persze előtte a férjem is mindig próbált úgy szólítani engem, hogy "anya", de sokszor mégis ezt a becézést használta, mert az évek alatt megszokta és nehezebben áll rá, hogy anyunak hívjon. Viszont emiatt a gyerek is kisszívemez, és egyszerűen nem tudjuk rávenni, hogy anyának szólítson.


Mi lehet a megoldás?



2014. ápr. 14. 14:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Édesek :)

Nálunk a 2 éves lányunk, a férjemet, tehát az apját hívja időnként úgy, hogy Kicsim :) Mondjuk inkább apázza, de szerintem ezekről úgyis leszoknak előbb-utóbb maguktól is, de nyilván azzal, hogy anya-apának hívjátok egymást elősegítitek...

2014. ápr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van ilyen, hogy ha a férjem szól nekem, hogy Cicám, akkor a kisfiunk is kiabál utána, hogy Cicááááám :))) Szerintem majd elmúlik és nagyon aranyos. Igaz, ő egyébként apának és anyának szólít minket.
2014. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj belőle nagy ügyet. Én több kisgyereknél is láttam ilyet ismerősi körben, és a kisfiam is kb. ilyen idősen hívott engem egy ideig a keresztnevemen. Pár hétig tartott ez az időszak, és akkor sem mindig a keresztnevemet mondta. Én csak mosolyogtam rajta és mondtam neki, hogy "Nyugodtan hívj Anyának".
2014. ápr. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Hát, akkor egyelőre csak várunk, esetleg indirekt módon javítgatjuk, ahogy azt javasoltátok, és előbb-utóbb majd csak kinövi. :D

2014. ápr. 15. 10:45
 15/19 anonim ***** válasza:
engem Kicsimnek hív, mert én így hívom őt :) imádom
2014. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 ivilicious ***** válasza:
Egyemmmmeeeeg !:) lehet csak az apukájára akar hasonlítani :)
2014. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Engem a férjem Muciz. Haromeves konzekvensen kiabal : MUCIIII. ♡♡♡ Imadom. Nem javitgatom. Leszek majd en még Anya is. Sőt. ..;)
2014. szept. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
3,5éves a fiam, ha átszólok a másik szobába a férjemnek hogy "Szívem! Gyere már!" ugyanez elhangzik a fiam szájából is, csak hangosabban. 😁
2017. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nagyoooom aramyos! Sztem ha nem reagalos tul majd abbahagyja!
2021. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!