Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítottátok meg a...

Hogyan tanítottátok meg a kisgyerekeiteket szépen, önállóan enni? Villával, kanálla?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat betegeskedett a 22 hós kisfiam, előtte egész jó étvágya volt, szépen, türelmesen, önállóan evett, a villát szépen használta, a kanalat mellőzte...

Miután meggyógyult, sajnos nagyon rossz az étvágya, főtt ételt alig akar enni. És a gond az, hogy ha mégis ráfanyalodik, egyáltalán nem hajlandó elfogadni segítséget, ami nem lenne gond, de rendszeresen magára önt mindent, és nem nagyon megy szegénynek...próbálnám tanítgatni, de egyáltalán nem hagyja magát. Etetőszékben már nem marad meg, kisasztalnál, kisszéken ülve próbálkozik, és rend szerint az étel kb 70% vagy a földön, vagy pólóján, vagy az asztalon végzi. Hogyan tudnék neki segíteni, tanítgatni? Ráadásul imádja a leveseket, azt most kanállal szívesen próbálgatja, de szörnyű nézni, hogy szegény milyen frusztrált lesz, mert nem sikerül neki. Ja, és az előkét letépi magáról, nem tűri az ölébe tett törlőkendőt sem...van valami praktika, megoldás, tanács? Vagy egyszerűen csak én vagyok türelmetlen?


2014. ápr. 22. 12:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyobb volt az akarat mint a tehetség! :) Úgyhogy az volt a praktika, hogy a leves levét pohárból itták, a tésztát, zöltséget, húst pedig kanállal tányérból. Esetleg egy pici levet öntöttem hozzá, hogy mégis levesnek nézzen ki.

Így viszonylag kevés "balesettel" megtanulták a kanállal való evést.

2014. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!