Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom mostanában...

2 éves lányom mostanában éjfél után bemászik az ágyunkba és kb. 3 óra hosszán keresztül forgolódik, így senkit nem hagy pihenni. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Pedig nem néz olyan dolgokat a tv-ben, amitől félhetne, vagy rosszat álmondhatna...Úgy érzem, szüksége van arra, hogy mellettem legyen, fogja a kezemet. Pedig születésétől kezdve egyedül alszik a szobájában. Babát várok, ezért arra már nincs energiám, hogy visszavigyem és virrasszak mellette, de az ágyunkba szoktatni sem szeretném! Mostanában annyira fél az utcán sétálni, mert fél a kutyáktól, hogy ahogy kilépünk, már kéri, hogy vegyem fel. Vagy 2 évesen kezdenek el félni a gyerekek? Nem értem... Hogy csináljam, hogy ne rontsak a helyzeten?
2007. okt. 15. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szia!az én,kislányom is pont ezt csinálja mostanában éjszaka.4 hónapja mióta született a huga még többször felkel.az én lányom 2és fél éves.Reggel vagy 1-2nap múlva elmondja hogy rosszat álmodott megharapta egy nyuszi.pedig sehol a közelünkbe nincs nyuszi és olyan filmet sem látott nem tudom honnan szedi.szerintem ebben a korban nagyon élénk a fantáziájuk.próbálj odabújni mellé míg elalszik vagy mikor felébred hátha megnyugszik.
2007. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem érzi a kicsid, hogy babát vársz. Lehet, hogy kezd egy kicsit féltékeny lenni, és így próbál hozzád még közelebb kerülni. Éjszakára tegyetek a szobájába irányfényt, hogy ne féljen a sötétben. Nem könnyű tanácsot adni, de gyorsan odaszoknak az anyuci mellé.

2007. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig visszahurcoltam a kislányomat éjszaka.Néha 3x is.Én is a tesóját vártam .Semmiképpen ne hagyd rá,mert akkor nem lesz nyugodt éjszakád,mert a gyerek kényelmét fogod nézni.Amit nagy pocival nem könnyű.Pár percet hagytam bújni,aztán visszavittem.Kb 1évig csinálta.Egyszercsak abbahagyta.Az segíthet,ha egy szobába alhat a tesóval,majd ha nagyobb lesz.Ő vigyázhat rá.Addig is kitartás!
2007. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

hát a túl sok mese lehet ok a félelemre, a kicsi gyerekek nem látják racionálisan ezeket a dolgokat

először az lehet a megoldás hogy közel alszotok/alszol hozzá amennyire csak tudsz(egy szobában, nem egy ágyban) és ha eléri azt a szintet hogy már mer egyedül aludni akkor nyugodtan egyedül hagyhatod

2009. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!