Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha rászólok a gyerekemre,...

Ha rászólok a gyerekemre, hogy valamit nem szabad, akkor megcsapja a fejét, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet leszoktatni? Sose csapok a fejére, sehova, mit tehetnék, hogy lszoktassam?
2008. júl. 26. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad , hogy hány éves .Nekem az ovodás gyerekem csinálta ezt ,én rászóltam , hogy ez buta viselkedés és ezt nem szabad!
2008. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Huh, tényleg kimaradt... 20 hónapos.
2008. júl. 26. 23:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért csinálja, mert frusztrálja, hogy nem teheti meg, amit szeretne. Ennyi idősen ugyanis azt érti, hogy azt nem szabad, de nem érti, miért és ráadásul nagyon erős benne a késztetés, hogy megtegye, mert ismerkedik a világgal. Ez akkor is így van, ha már sokszor mondtad egy dologra, hogy nem szabad, mert akkor érti ugyan, de nem rögződik még a tiltás és legközelebb megint akarja. És az erős érzés, hogy valamit csinálni akar, szembekerül azzal, hogy Te nem szeretnéd, hogy csinálja, ez szintén egy erős érzés, (mármint hogy megfeleljen Neked), ezzel a két ellentétes érzéssel nem tud mit kezdeni.

Szerintem ilyenkor próbáld meg elvonni a figyelmét, mutass neki valami mást, amit érdekesnek talál, a kezét meg finoman fogd meg, hogy ne tudja ütni magát, esetleg eleve olyan dologgal vond el a figyelmét, amit meg kell fogni, tehát lefoglalja a kezét. Az én véleményem az, hogy le fog róla szokni, csak türelmesnek kell lenni vele.

2008. júl. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!