Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » "Az én gyerekemre már a verés...

"Az én gyerekemre már a verés sincs hatással" mondja sok szülő?! Többi lent

Figyelt kérdés
Ha már a szép szó, a hangosabb szó (leszidás) és a popsiraverés sem hat akkor mi? Hogy teszed helyre a gyereket egy idegölő helyzetben? Mi vált be nálatok?
2011. márc. 1. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre énis kíváncsi lennék:/ 2,5 éves unokaöcsém kezelhetetlen néha... De el lehet terelni a figyelmét:) játékkal, vagy megfenyegetem h nem kap kindertojást meg hasonlók..
2011. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
miylen konkrét helyzetben? sztem legjobban a figyelmen kívül hagyás, otthagyás válik be. én nem szoktam amúgy ütni. ma volt pl. hogy megbolondult, hirtelen bekattant, és nem hagyta hogy levegyem a harisnyáját pelenkázáskor. felemeltem a hangom, hogy mindjárt nagyon mérges leszek! csak azért is nyeklett nyaklott (más miatt feszültebb voltam). akkor fogtam , otthagytam a földön, közöltem vele, jó akkor csinálj amit akarsz, átmentem a másik szobába. kb. 3-4 perc múlva odajött és hozta a pelenkát, és nyikk nélkül hagyta magát átpelenkázni. szóval ilynekor ez, ha meg vmit csinálna, ami rossz, veszélyes, és nem hagyja abba, akár szépen szólsz akár emelt hangon, akkor meg kell akadályozni, odább vinni, és ha hisztizik, akkor nem törődni vele. ha lenyugodott, akor lehet vele beszélni, hogy mi is volt ez. sztem a popsiraverés semmit nem használ az égvilágon.
2011. márc. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kor függő, gyermek mentalitásától függő és szülői türelmességtől függő dolog. Nincs szerintem konkrét recept. A szülőnek ismernie kell a saját gyerekét, és aszerint kell büntetni. Valakinek használ a popsira ütés, valaki pedig szó szerint röhög rajta. Az biztos, hogy mindig el kell magyarázni, mi volt a probléma. A gyereket soha nem szabad magára hagyni, mert később nem fogja tudni feldolgozni a problémáit, hiszen senki nem tanította meg rá. A büntetésnek arányosnak kell lennie. Egy tojás véletlen eltöréséért nem szabad ugyanúgy büntetni, mint egy szándékos károkozásért. Nekem 2 fiam van. A büntetőszék vált be az egyiknél, a leszidás a másiknál. Pedig egy tőről fakadnak, mégsem lehet fegyelmezni ugyanúgy őket. Ajánlom figyelmedbe a Dobson könyveket. Nagyon jól összefoglalja a nevelési problémákat, és praktikus tanácsokat ad.
2011. márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés? Ami nem szép szó, nem kiabálás és nem verés.

Határozottság, következetesség, tanítás, nevelés.Nálunk ez határozottan bevált.

A verés soha nem használ, semmire nem jó, max az idegesség levezetésére. De mit tanul a gyerek belőle, semmit. Ezerszer bebizonyították már.

2011. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsonak igaza van!!!
2011. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Agresszivitásra, agresszív viselkedés a válasz a gyerekeknél. A gyermek viselkedése a szülői viselkedés tükörképe. Ha a szülők feszültek, otthon veszekednek, a gyerekre ráordítanak stb. akkor mit várnak a szülők a gyerektől. Ha a szülő minden körülmények között nyugodt próbál maradni, megadja a megfelelő figyelmet továbbá következetessen fellép az idegtépő helyzetekben, akkor a gyerek egy idő után reagálni fog. Hamarabb, mint gondolnátok. Ajánlom a Szuperdada sorozatot minden kiborult szülőnek.
2011. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
És szerintetek az normális, hogyha ugyanezt csinálja egy 10 éves gyerek?
2011. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 -pandy- válasza:
ezen azelőtt kell elgondolkodni mielőtt gyereket vállalsz.
2011. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
rossz gyerek nincs csak rossz szulo
2011. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!