Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három és fél éves kislányom...

Három és fél éves kislányom minden lépésben követ, amerre megyek fut utánam. Mit tegyek hogy erről leszokjon? Az apjuk 1 hónapja nincs itthon lehet hogy ez az oka?

Figyelt kérdés
Szinte egész nap mikor otthon vagyok jön utánam, két méternél messzebb vagyok van már nyafog, mintha állandó félelemben lenne hogy elmegyek. Dolgozom hétköznap, fél öttől velük vagyok, a testvére 9 éves. Este velem alszik sokszor megölelem, megszeretgetem, de amint elindulok bármely irányba befejezi a játékot és fut utánam.
2008. júl. 27. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy ez az oka, mivel azt hiszi, hogy te is kimész majd az ajtón aztán sosem jösz vissza, mert ő nem tudja, hogy az apuka vissza fog jönni. Ugye vissza jön???
2008. júl. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen vissza jön, csak sajnos külföldön vállalt munkát. Mondtam a lányomnak hogy apa hazajön, számoljuk a napokat visszafelé.
2008. júl. 27. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszi szegényem, hogy egyzser csak Te is eltűnsz, mint az édesapja! Ez természetes reakció egy ekkora gyereknél. Ő majd akkor jön rá, hogy az apja tényleg visszajön, mikor már látja. Légy vele türelmes, ne "rázd le". Jelenleg Te vagy az egyetlen biztos pont az életében.

Kitartás, és reméljük, ha apuka hazajön ez elmarad!

2008. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
szia,az én férjem is külfőldön dolgozik már hét éve.A lányunk nyolchonapos volt mikor elment,én akkor voltam igy mint most te.Borzasztó volt,állandoan sirt éjjelente is,mindig felsírt éjjszaka.Télen is vinnem kellet mindenhova magammal pedíg lett volna aki vigyázzon rá,ha elmentem wc-re ott várt az ajto előtt amig ki nem jöttem,semmit nem tudtam csinálni.Már ugy kivoltam hogy elvittem orvoshoz,és a doki azt mondta hogy azért csinálja ezeket mert azt hiszi hogy én is itt hagyom mint apa.Nállunk ez eltartott egy jo pár honapig,most már hétéves és abszolult megérti,neki ez már így természetes.Csak akkor nagyon rossz(szerintem nállatok is akkor lessz)mikor apa hazajön szabira és vissza megy ezt az én kislányom még mindíg nehezen viseli,mi is szoktuk számolgatni hogy mennyit kell még aludni hogy apa jöjjön.Biztos hogy a kislányod is megfogja szokni.
2008. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!