Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom idegesítően hangos,...

Kislányom idegesítően hangos, a hallásával nincs gond, mit tegyek hogy leszokjon a kiabálásról? Néha már már elviselhetetlen!

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 23:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, mennyi idős, mert másképp kell kezelni egy egyévest és egy ötévest..És egyáltalán miért kiabál? Tehát, hogy direkt csinálja, és ezzel vonja magára a figyelmet vagy akaratlanul is hangos. Ezeket is kéne tudni
2011. jan. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért kiabál, mert látja, hogy ez téged idegesít. Csinálj úgy, mint aki nem hallja, 2 nap és abbahagyja. Tudod, ha nincs közönség, akkor már nem is olyan érdekes dolog a kiabálás.
2011. jan. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Igaza van a másodiknak, valószínű ezzel vonja magára a figyelmet (neki ez játéknak tűnhet, hogy téged bosszant). Egyszerűen mondd meg neki, hogyha kiabál, úgy fogsz tenni, mintha ott sem lenne. És tégy úgy. A gyerekekből kiindulva először majd próbára teszi az idegeid, és azért is be akarja bizonyítani, hogy "ő az erősebb". Biztos rögtön kiabálni kezd majd és max hangerővel próbál megtörni téged. De ha kitartó vagy (és a szomszédok is), akkor gyorsan eléred a célod. Rá fog jönni előbb-utóbb, hogy komolyan veszed a dolgot és hogy ezzel nem ér el semmit és abba fogja hagyni. Lehet, hogy ez 2 nap lesz, lehet, hogy több idő, de nem szabad hagyni, hogy a kisgyerek irányítson ilyen módszerekkel.
2011. jan. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Amúgy négy éves és alapjáraton hangosabb mint a többi gyerek de pár napja még erre is rátesz egy lapáttal.Igazatok lehet,tényleg észrevette,hogy idegesít mert tegnap mikor szóltam érte akkor még hangosabb lett!!!

Megpróbálom nem észrevenni de nagyon nehéz!!!

2011. jan. 12. 10:50
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 éves fiam ilyen. Őrületbe kerget azzal hogy olyan hangosan beszél és játszik. Nálunk ez csak azóta van amióta ovis. Szerintem ott szokott rá mert ott nagy a hangzavar. Már próbáltam ezt a nem figyelek rá de nálunk sajna nem jótt be. remélem a húga nem kezdi el :-(
2011. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha az óvodai csoport "alapjáraton" hangos, akkor valóban túl akarják kiabálni a többieket.

De ti pl otthon a pároddal csendesek vagytok? A szomszédunk férje olyan hangos, hogy azt hisszük, mérges. A gyereke is hangos.De csak beszélgetnek.

2011. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem,mi nem vagyunk hangosak!!!Sőt mióta ezt csinálja mi is halkabbak vagyunk,hátha ő is rászokik!!!
2011. jan. 12. 16:43
 8/16 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy ilyenkor direkt suttogni kell, mert akkor kénytelen ő is halkabban beszélni, ha hallani akarja, márpedig a gyerekek eléggé kiváncsiak :) Próbáld ki, hátha tényleg működik!
2011. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt gond ezzel. Egyrészt direkt halkabban beszélek vele, másrészt megmondtam neki, hogy amit hangosan kiabálva mond, azt egyszerűen nem hallom meg. Ehhez nagyjából tartottam is magam, vagy oda sem néztem, figyeltem ilyenkor, mintha meg sem hallottam volna vagy azt mondtam, hogy nem értem. Pár alkalom után már elkezdett kapcsolni és halkított magán. Nem mondom, hogy azóta sosem beszél hangosan, de lényegesen jobb a helyzet :)
2011. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szép jövö!:) Anyósommal lakunk, aki süket, de nem használ segédeszközt, ezért aztán maximális hangerővel tévézik(ugye se hall mindent!), és mi is így tudunk csak vele kommunikálni. Elképzelhetitek!

A kislányom 9 hós, de már most nagyon hangos.:(

2011. jan. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!