Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válaszokoat várok. Mindenkinek...

Válaszokoat várok. Mindenkinek akinek kisebb gyereke van minden ajtót pl. konyhát, fürdőt szekrényeket ablakokat kulcsra kell zárni vagy gyerekzárazni kell?

Figyelt kérdés
Az egyik fiam most lesz 5 a másik most lesz 3 éves és mind a kettő elől be kell zárni mindent mert akkor káosz van. Normális dolog ez?

2014. ápr. 27. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra ügyelj,hogy kulcsot ne hagyj a zárban, mert az én húgom kizárt a lakásból, kopogtam be anyukámnak, hogy engedjen be :)))
2014. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem zárok semmit kulcsra. A konyhában, szekrényekben szoktak pakolni, tudják, hogy melyik szekrényből/fiókból szabad kipakolni és melyikből nem. Utána persze káosz van, aztán elpakolunk.
2014. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyobb 5 éves a kisebb 2 lesz...nem zárok semmit és az ajtókba sincsenek kulcsok mielőtt a nagyobb vicces akarna lenni és bezárja.

Amúgy nem normális dolog,hogy zársz mindent.

2014. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az emeleti ablakokon és az erkélyajtón biztonsági lánc van. A vegyszereket olyan szekrényben tartom amihez nem férnek hozzá. De nem zárok be sem fürdőajtót, sem konyhát se szekrényeket, se fiókokat. Ja még a lépcső tetején van biztonsági rács. 6,3,2 éves gyerekeim vannak
2014. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem kulcsra kêne zárni az ajtókat, hanem gyereket nevelni....
2014. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a spájzajtót kell kulcsra zárni, mert különben pár perc alatt felennék az egész csoki/cukor/nasi készletet.
2014. ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

amerikai konyhánk van, de a 4 évesem már rég segít nekem főzni, igazából egész pici korában is jött velem, csak akkor még a műanyag tálakat pakolta, most már krumplit pucol, gombát panírozza, stb...

de ha lenne ajtó se zárnám be, ha mondjuk enne egy joghurtot akkor bemegy, kiveszi a hűtőből, kivesz egy kanalat és eszi is. vagy önt magának egy pohár teát ha szomjas.


fürdő ajtót se zárjuk, el is tettük a kulcsot nehogy magára zárja. a hypo és egyéb veszélyes dolgokat fönt, magas polcon vannak, a mosógép fölé szereltük, pont azért, mert így székről se tudja elérni.

egyébként szintén magammal szúrnék ki ha az ajtót kéne nyitogatnom mikor kezet kell mosni...


szekrények nincsenek már kb. 2 éve zárva, egyébként is csak azok voltak amik veszélyes rá nézve, de már nem kell.


ablak az parám, ezerszer elmondtam és a mai napig rendszeresen megbeszéljük, hogy ablak közelébe se mehet. régen nem voltak fenn a kilincsek, és csak bukóra nyitottuk. most már csak az erkélyen nincs kilincs (szintén magas polcon van, én elérem :D), oda szeret kiülni nézelődni de sajnos nem szól(na) csak menne, így még oda nem tettük vissza, ablakokon már van. de tényleg ez az egy amitől rettegek, természetesen nyitott ablakkal nem hagyom még a szobában, meg már betéve tudja, hogy miért kerüli nagy ívben :)


hogy érted, hogy ha nem zársz mindent akkor káosz van? mit csinálnak a konyhában vagy a fürdőben? nem is értem, ekkora gyerekéknél nem elég ha elmagyarázod, hogy mit lehet és mit nem?

2014. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5,5 és 1,5 évesek a gyerekeim, semmi nincs zárva. Kulcsos ajtó, szekrény nincs is. Egyedül a bejárati ajtó, hogy se ki, se be ne tudjon menni észrevétlenül senki. A kicsi kirámolja ugyan az edényeket a konyhaszekrényből, de visszarakjuk. "Apa szekrényéből" nem pakolhatnak, ahol a számítógépes cuccok, műszaki cikkek vannak. Peraze a kicsi rápróbál, hiszen ezt a korszakát éli, de milliószor elmondjuk, hogy nem lehet, majd csak megérti, mint a nagy is tette. :) Erkélyajtót, ablakot bukóra hagyom csak nyitva, ha nem vagyok ott. Sajna a kicsi ahogy kiszabadul az erkélyre, nekiesik a csipeszes doboznak és már dobálja is ki, szóval oda azért (sem) engedem. Vegszerek magas szekrényben vannak. Sőt, most pl. konyhát fogunk felújítani, ezért több nyitott doboz is van, tele mindenféle "kinccsel". Nyilván pakoltak belőle néhány napig, hiszen újdonság volt, de lecsengett, már nem piszkálják. :) Szerintem sem teljesen normális, hogy mindent zárni kell, talán át kéne rendezni a dolgaidat, hogy amit féltessz, vagy veszélyes, azokat elrakod, a többit engeded. Lehet, hogy egy ideig káosz lenne, de ha kiélték a kíváncsiságukat, akkor már nem kéne félned. Hiszen a "tiltott gyümölcs mindig a legédesebb", minél jobban zárod a dolgokat, annál kíváncsibbak lesznek rá!
2014. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyedül a vegyszeres szekrényen, valamint a szemetesszekrényen van gyerekzár, minden máshoz hozzáfér az 1 évesem. Ne zárj el előlük mindent, így a természetes felfedező kedvüket töröd le! Én imádom, ha pakol, én pedig pakolok utána napjában többször is. A 2. babónk elől sem fogok elzárni semmit.
2014. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Semmin nincs gyerekzár és semmit nem zárok.

Három gyerekem van, 1,3,5 évesek.

Valamit rosszul csinálsz, próbálj változtatni a nevelési módszereiden.

2014. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!