Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiamnak vashiány...

Christinke kérdése:

3 éves kisfiamnak vashiány miatt hullik a haja. Már egy üveg Maltofer cseppet beszedett. Mikor múlik el körülbelül a hajhullás ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Huhh, hát sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, de a kisfiadnak mihamarabbi gyógyulást kívánok! Csak szerettem volna leírni, h mikor még én voltam kb 2 éves, akkor én is kórházba kerültem vashiány miatt, mert nem voltam hajlandó semmit sem enni, csak tejet ittam. Kishíján bele is haltam :S . A gyógyszereket sem ettem meg, ha valahogy sikerült anyunak beadnia, akk kihánytam. Nálam a tojás sárgája segített, anyu azt keverte bele a tejbe, enyhén édesre, mint ahogy a madártejet is kell csinálni, csak hígabbra. Az hozott helyre. Esetleg ezt, csak ajánlani tudom a későbbiekben is.

A hajhullással kapcsolatban szerintem a dokit kellene megkérdezned, biztosan többet tud segíteni. Minden jót!

2014. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :-)
2014. ápr. 30. 10:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, de az én kisfiam haja is megritkult egy kis folton, még vérvétel előtt vagyunk. Megkérdezhetem, hogy a kisfiadnál milyen ez a hajhullás?
2014. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia! Nekünk mindenhonnan hullik a haja, de a fésülködés egy rémálom számomra, mert tele van a fésű hajjal.

Már jó lenne, ha elmúlna.

2014. ápr. 30. 14:47
 5/7 anonim ***** válasza:

[link] [link]

a kérdésedre nem tudok válaszolni,de én megpróbálnám ezt a szirupot.a maltofer ha jól tudom szintetikus,ez meg természetes vitamin.sokkal hatékonyabb

én adtam ezt a fiamnak,és nagyon bevált,bár neki nem hullott a haja

2014. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A "szintetikus vas" szerintetek mit jelent? A vas, az egy ásványi anyag, amit az emberi szervezet nem tud előállítani, ezért csak a táplálékkal tudjuk magunkhoz venni. Ha ez nem elég, akkor vashiány alakul ki, ezért gyógyszer formájában pótolni kell a szervezet számára.A komplex vitamin-készítmények esetleg tartalmazhatnak ásványi anyagokat (pl. vasat) és nyomelemeket is. Ezekben viszont csak nagyon kis mennyiségű vas van, ezért a kifejezett vashiány kezelésére nem alkalmasak. Ha az orvos gyógyszert írt fel vaspótlásra, akkor azt nem véletlenül tette! Inkább tedd fel neki a kérdésedet, és ne a laikusoknak.
2014. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kiegészítésként az előző "szösszenetemhez". Megnéztem a fentebb ajánlott linken található "természetes" vitamin összetételét. Az abban lévő vas-glukonátot sem a természetből nyerik!
2014. máj. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!