Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szólítsa a gyerek a...

Hogyan szólítsa a gyerek a szüleit? Anya, vagy mama? Apa, vagy papa?

Figyelt kérdés
2008. júl. 27. 21:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányom ha velem beszél akkor anya és apa!Ha pedig az apjával(ö osztrák) beszélget akkor mama és papa!

Néha Mutti-nak is szólit!!!

2008. júl. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

A lányom engem maminak hív. Az apját a keresztnevén szólítja. Nem alakult ki benne az apa szó valamiért. Anyukámékat mama és papa névvel látta el, párom szüleit sehogyan sem szólítja.

Ez egy kicsit olyan érzés, mintha a páromat a családjával együtt elutasítaná.

Így is van. A páromat imádja, de szüleit nem bírja elviselni sem.

2008. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
edesanya, edesapa
2008. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

"Szia!

Már bocsi, de aki a kérdést feltetted apuka vagy?

Idegbajt kapok, ha egy apa úgy nevezi a kisgyerekét, hogy "kölyköm" vagy a "gyerek"!

Nem vitatkozásból és megbántásból irtam, csak ha már ide irsz, akkor nevezd gyereknek a picit."


Hello!

Én szemtől-szemben is szoktam kölyöknek hívni, meg néha kanócp*csűnek is, persze játék közben ő is "beszólogat", de egymáson nem sértődünk meg. Természetesen társaságban Bébé, vagy Bence. Ha rosszalkodik, akkor Pistike.

2008. nov. 5. 23:42
 15/19 A kérdező kommentje:
Bocs a csillagért, de befenyített az automata cenzor!
2008. nov. 5. 23:43
 16/19 A kérdező kommentje:

"Szia!

Az én lányom ha velem beszél akkor anya és apa!Ha pedig az apjával(ö osztrák) beszélget akkor mama és papa!

Néha Mutti-nak is szólit!!!"


Na persze, mert vált németre! De alapvetően magyarajkúak között terjed a papázás-mamázás. Olyan "trendi" dolognak gondolom mint azt, hogy mostanában az összes Katalin Katának szólíttatja magát.

2008. nov. 5. 23:46
 17/19 anonim ***** válasza:
62%
Pedig igy van,elhiheted!Amilyen nyelven beszélsz hozzá,ö úgy válaszol.Miért olyan nehéz ezt elhinni'?
2009. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
64%
Nyugat majmolása? O.o Nekem inkább az lenne a kérdésem, egyáltalán Mo.-on mióta terjedt el, hogy a nagyszülőket mamának és papának szólítják??? A nagymamám szerint régen ezek a szavak a szülőket jelölték, nem a nagyszülőket, és amennyire tudom, más országokban is így van (nemcsak a Nyugaton). Egyébként én anyunak, apunak, nagyszüleimet nagyinak, nagyapának szólítom/ttam.
2010. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Anya-Apa van, máshogy nem is szólítom a szüleimet, nagyszüleimet meg ezerféle módon:

Mama, mami, öreganyám, Esztike néni, Pöszi (beceneve), vagy még néha a vezetéknevén :D

Papám csak papa

Másik nagyanyám általában csak mama, vagy Piroska néni, ha csak emlegetem, akkor Pirosanyád :D

2013. jún. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!