Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom 5 és fél éves és...

A kislányom 5 és fél éves és már 40 kiló. Mit tegyek? FONTOS

Figyelt kérdés
A kislányom 5 és fél éves és 40 kiló. Nagyon szép kislány, de eléggé,azaz túlságosan is husis, és a mérleg is ezt mutatja. Lehet genetikai alapon is ez az egész, meg elég sokat is eszik. Orvosok szerint túl fejlett,meg diétát javasolják, de konkrétabb dolgokat nem mondanak erről. Nem szeretnénk ha felnőtt korában túlsúlyos lenne, és megbetegedjen. Ezért szeretnék kérni tőletek valami segítséget, hogy az én gyermekem esetében ilyenkor mi tévő legyek? Féltem őt nagyon. MIELŐBBI VÁLASZOTOKAT VÁROM! KÖSZI!

2014. máj. 4. 19:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet cukros?? Értelemszerűen diétáztatni kell, de ezt szakember által előírva.
2014. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
vidd el egy dietetikushoz, esetleg vizsgáltasd ki, hogy nincs e valami hormonproblémája. 40 kiló tényleg nagyon sok:(
2014. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Te jóóó ég :( : És ez csak most tűnt fel???? Eddig nem vetted észre, hogy kövér??? A lányom is 5,5 éves, de 19 kg.

A lányod egészsége mehet rá, nem szólva a lelkéről. Kicsúfolják majd, kiközösítik. Egy életre nyomorékká válik mindenhogy.


Minimális szénhidrát bevitel, 0 finomított cukor, és fehér liszt. Sok zöldség, kevesebb gyümölcs. És járjon sportolni. Úszás, stb.


És beszélj orvossal is persze.

2014. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
én is ettől félek csak a jövőtől.. de már úgy másfél éve kezdett el nagyon hízni eddig úgy gondoltuk hogy majd megnyúlik és hátha lemennek róla a kilók, mert a nagyobbik lányom is kis korában duci volt de most 16 éves és csont sovány. Próbáltuk diétáztatni, de nem sikerült, a kórházban nem foglalkoznak különösebben vele, csak rá vágják hogy nagyon fejlett gyerek és diéta,diéta.. és kész. Gondoltam rá hogy cukros is lehet, de egyik orvos azt mondta még ilyen korban nem biztos, hogy ki tud nála alakulni ezért hanyagolta a témát. Kétségbe vagyok esve persze, próbálok mindent megtenni. Csak valami szakértő jó lenne ha tudna segíteni ebben.
2014. máj. 4. 20:12
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem sikerül a diéta? Te vagy a főnök, azt eszi, amit elé raksz. Nem kell éheznie, de olyat egyen, ami nem egészségtelen. Kevés cukor, kevés fehér kenyér, kevés szénhidrát és zsír. Neked kell a kezedbe venned az ügyet, mert te ismered ennek következményeit, ő még kicsi, nem fogja fel.
2014. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy mi az, hogy nem sikerült a diéta. És a mozgás is nagyon fontos lenne.
2014. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy probléma is állhat a háttérben. Ne hagyd, hogy ennyivel elintézzék, mindenesetre, akármi a gond (cukorbaj, hormonproblémák) diéta nélkül nem fog lefogyni.
2014. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem hormon probléma,vizsgáltasd ki ez nem normális én kb 14 évesen voltam 40kiló
2014. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
keress másik orvost, vagy ha kell menjetek másik városba (nem tudom falun laktok e)
2014. máj. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 4,5 éves, 28 kg. Több mint egy éve mondom a gyerekorvosnak hogy baj van, azóta hízik, nem foglalkozott vele. Most nem hagytam magam, elvittem terheléses cukor vizsgálatra és kiderült hogy tényleg baj van. Még nem tudom mennyire, kellenek további vizsgálatok, de már most leálltunk minden cukrosról és finomított kajáról és nekikezdtünk komolyan mozogni. Remélem még megállítható a folyamat. Szerintem nézesd meg te is, minél hamarabb kezdtek foglalkozni vele annál nagyobb az esélye a javulásnak. És amint látod ebben a korban is kialakulhat már a cukorbetegség.
2014. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!