Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom 5 és fél éves és...

A kislányom 5 és fél éves és már 40 kiló. Mit tegyek? FONTOS

Figyelt kérdés
A kislányom 5 és fél éves és 40 kiló. Nagyon szép kislány, de eléggé,azaz túlságosan is husis, és a mérleg is ezt mutatja. Lehet genetikai alapon is ez az egész, meg elég sokat is eszik. Orvosok szerint túl fejlett,meg diétát javasolják, de konkrétabb dolgokat nem mondanak erről. Nem szeretnénk ha felnőtt korában túlsúlyos lenne, és megbetegedjen. Ezért szeretnék kérni tőletek valami segítséget, hogy az én gyermekem esetében ilyenkor mi tévő legyek? Féltem őt nagyon. MIELŐBBI VÁLASZOTOKAT VÁROM! KÖSZI!

2014. máj. 4. 19:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ha pajzsmirigy rendben van, csináltass egy mri-t, hogy az agyalapi mirigynél minden rendben van e
2014. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Elnézést, ha már más is írta, de én a helyedben dietetikushoz vinném és étrendet állítanék össze neki, egy alapos kivizsgálás, vérvétel után.

Én 4éves gyerekem 15kg, a 6éves fiam pedig 22kg.

Unokatesóm lánya volt ilyen, most 15éves, 90kg- és ráadásul nagyon magas is, mindenhol kinézik, mert akkora mint egy tank... szegényt sajnálom is nagyon. :(

2014. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Dietetikushoz kellene fordulni, mert ez nagyon nagy túlsúly, minimum dupla súlyban van, tényleg ez már komoly kockázati tényező. Addig is cukros italokat nullára kell csökkenteni, édességeket minimálisra, és te is tudod, sok zöldség satöbbi.
2014. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Vidd el szakorvoshoz, pl a Heim Pálban úgy tudom, hogy van kifejezetten ezzel foglalkozó osztály vagy szakember, hívd fel őket. Ott kézbe veszik az egészet, megnézik a cukorbetegséget, pajzsmirigyet és minden mást is amit kell. Ha kiderül, hogy van valami gond, akkor azt is megmondják hogyan kell kezelni. Lehet, hogy "csak" diétázni kell, de ahhoz is szakszerű segítséget nyújtanak.


Olyan nem lehet, hogy nem megy a diéta, gondolj bele,hogy a cukorbeteg gyerekek vagy a lisztérzékenyek is csinálják a diétát mert muszáj, nektek is menni fog!


Milyen a táplálkozása a kislányodnak? Miket szoktatok enni. Fogj egy füzetet és írd le pontosan, hogy mikor mit és mennyit evett, ez neked is jó, mert látod a hibákat, illetve a szakembereknek is sokat segít!

2014. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nézd csak, erről írtam (obesitas=kövérség) :


[link]


Felhívod őket, kérsz időpontot, kérdezd meg, hogy kell-e beutaló, ha igen, akkor kérj a háziorvostól!


A 40 kiló nagyon sok, én mindenképpen lépnék a helyedben,minél tovább megy az idő, annál rosszabb lesz vagy nehezebb lesz változtatni.

2014. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha semmilyen hormonális,vagy autoimmun problémája nincsen a gyereknek,akkor értelemszerűen a táplálkozása nem megfelelő.

Miket,és hányszor adsz enni neki egy nap? Sportolni beirathatnád mindenestre,az ártani nem fog.

"Genetikai alapon" hízűsra való HAJLAMOT lehet örökölni,nem kövérséget . Még azon megragadt a szemem,hogy próbáltad diétáztatni,de nem sikerült ,ezt fejtsd ki bővebben.

2014. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!