Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyílt örökbefogadásnál milyen...

Nyílt örökbefogadásnál milyen a kapcsolat a biológiai anyával? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Nekünk kezdettől fogva voltak vele problémák. Először heti, majd havi találkozást akart, utána képeket szinte naponta, ezt sikerült leredukálni. Amikor azt hittem minden ok, felhívott telefonon és úgy mutatkozott be, hogy "az igazi anyukája..". Most videót kér, hogy hallja a hangját. Ahhoz képest ami volt, ez egy ideálisabb állapot, de ezt a videót nem tudom, hogy elküldjem-e. Fordultunk pszichológushoz, Tegyeszhez, mi nem tehetünk semmit.
2014. máj. 6. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szia nálunk szerencsére nincs ilyen probléma, mert a szülőanya elzárkózott mindenféle kapcsolattartástól, de ez azért már elég durva amit kér tőletek... ez már nekem zaklatásnak számít... lemondott a babáról, onnantól kezdve nincsenek jogai... szerintem ti diktálhattok mit engedtek meg és mit nem... visszafordítani az örökbe adást úgysem tudja, nem tehet semmit ellenetek, ha megmondjátok neki, hogy innentől kezdve havi 1 kép (én még ezt is gyakorinak tartom) kapcsolattartást nem is kellett volna bevállalni, ez senkinek sem jó... én azt is megszüntetném... Tegyesznél mondtak amúgy valamit? Őket nem lehet megkérni, hogy beszélgessenek el a szülőanyával mert ez már nagyon zavaró a számotokra amit követel?
2014. máj. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amikor a végén azt követelte, hogy havonta 1 órát privátba!!! legyen a kicsivel, na akkor már az Atya Úristent is felhívtuk gondolhatod....mindenki azt mondta, hogy ez azért lehetséges, mert az örökbefogadás közvetítő nélkül ment. Mi csak zárt örökbefogadást akartunk, de egy ismerősöm a kórházban dolgozik és ő szólt a babáról. Soha senkinek nem mondtuk, hogy segítsen, de persze nem mondtunk nemet. Így viszont nem volt sem alapítvány, sem tegyesz. Aranyosak voltak, de azt mondták, nem tudnak segíteni. Az év eleji telefonálás előtt azt hittem, hogy szépen lassan megnyugodhatunk.
2014. máj. 6. 10:29
 3/12 A kérdező kommentje:
végül küldtem egy elég semleges videót....viszont innentől kezdve nem fogok írni neki, majd csak ha a szülinapja lesz, mert akkor "jár" a fotó
2014. máj. 6. 10:31
 4/12 anonim ***** válasza:
de a gyámügyön lemondott a jogairól a ti javatokra... vagy a hivatalos papírban is van valamiféle megállapodás a részetekről? mert ha ott nincs talán ott kéne segítséget kérni... hátha ők tudnak valamiben segíteni.. vagy náluk is próbálkoztatok?
2014. máj. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a lemondással minden ok, az hivatalosan ment. Újra is lett anyakönyvezve...de valójában a többivel magunkra vagyunk hagyva
2014. máj. 6. 10:44
 6/12 anonim ***** válasza:
akkor én lehet írnék neki egy levelet, hogy innentől kezdve ez és ez lesz, ahogy ti jónak tartjátok, ő se tud semmit tenni a hivataloknál, mert ugyanígy elküldik mint titeket... és megmondani neki, ha nem hagy fel az állandó zaklatással, akkor feljelentitek... ezután csak lehiggad :) bár szívesen elküldeném pszichológushoz is, hogy segítsen neki feldolgozni az örökbe adást, mert ezek szerint nem tud túllenni rajta és a saját maga meg a ti életeteket is megkeseríti ezzel..
2014. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én mindig attól rettegek, hogy egyszer csak megjelenik
2014. máj. 6. 10:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lemondott róla, tehát semmi köze a gyerekhez. Ha zaklat, fel kell jelenteni.
2014. máj. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én félnék attól is,h később a gyereket is zaklatni fogja,oviba,suliba megy be,én biztos elköltöznék,a munkám miatt nem nagyon messze,de ne tudja hogy hol lehet minket elérni
2014. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért én beszélnék egy ügyvéddel is. Az összes papírotokkal menjetek el hozzá, ássa bele magát, és találjon ki vmi okosat. Írjon ő hivatalos "takarodj" levelet. Hátha ez beválik valamennyire. Attól tartok, itt még nem lesz vége a történetnek, ha valami drasztikus dolgot nem tesztek.
2014. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!