Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit szoktatok játszani 4...

Ti mit szoktatok játszani 4 éves gyerekkel és egy 1 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

4 éves és egy 15 hós fiam van!

Pff...hát nehéz dió,sajnos még a kicsi csak rombol,dölt,borít így a nagy nemnagyon tud belemélyedni az építgetős játékokba(favonat,lego,kirakó stb)

Viszont amit nagyon szeretnek odakint hintázni(3 állásos hinta egymás melett ülnek és én lököm őket ők meg jókat kacagnak)labdázunk már a kicsi is próbálgatja rugdosni,homokozunk,a homokozó egyik felébe a nagy autóknak épít utat a kicsinek meg én csinálok homoktortát és ő meg széttapicskolja,füvet nyírunk én nyírom ők tolják az ő játékfűnyíróikat!

Idebent:szintén labdázás csak strandlabdával...imádják,bújócskázunk a nagy nagyon szeret elbújni a kicsi elől,bírkózunk:van egy nagy szétnyitható szivacsom azon hempergünk,csikizem,gyurmiszolom őket ez mindíg hangos kacagással jár.Azon kívül búborékfújó,fújom nekik a bubikat ők meg pukkangatják ki,van egy golyópályájuk ezt is szereti mindkettő sok golyónk van hozzá és pakolgatják,zenél,villog: [link]

ezen kívül zenét hallgatunk és énekelek nekik meg táncolunk, a kerekmeséket szeretik a legjobban.Akkor autót tologatnak már a kicsi is elég ügyes ebben,akkor van olyan hogy a nagy szeretne egy kicsit "alkotni" pl favonattal akkor a kicsit a nappali másik pontjába leültetem az ölembe és pl formaberakózok vele vagy a csészerakosgató játékát nagyon szereti.


Hát úgy nagyjából ennyi jutott eszembe.tudnak már néha együtt játszani de mint írom inkább a nagymozgásos játékokban a leülős,alkotós játékokban még a kicsi csak ingább rombol a nagy meg elveszíti a türelmét!


és te kérdező?Mit játszasz velük!

2014. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Há mi is imádunk játszóterezni ha jó idő van. Amikor itthon vagyunk akkor az egész játéktárolót kipakoljuk azokat átvizsgáljuk hogy mi a tartalma:) aztán persze jön az összepakolás:) ezen kívül szoktunk még rajzolni festeni gyurmázni én csinálom meg a sógyurmát aztán kiszárítjuk és befessük:) A nagy nekem nagyon szeret lent biciklizni a kicsit addig vagy kiveszem az ölembe vagy babakocsival sétálunk egy jót amíg a nagy teker előre:)A nagy lányommal szoktunk nyakláncot fűzni kirakózni nyomdázni. Ha lent vagyunk akkor homokozunk csúszdázni imád néha oda ültetem az ölébe a kicsit és együtt csúsznak persze nagy a vihorászás:) Hát körülbelül ezeket szoktuk csinálni.Ja meg mi is mondókázunk táncolunk énekelünk nekünk most a Dóra a felfedező a kedvencünk. Nekem a lányom már úgy ment oviba hogy az összes ovis verset dalt már tudta ugye ezeket énekeltük nagyjából tudtam hogy miket szoktak oviba énekeli meg ilyenek.
2014. máj. 12. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!