Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Körülbelül mennyi idős kortól...

Körülbelül mennyi idős kortól lehet egy gyereket egyedül kiengedni az erkélyre?

Figyelt kérdés

Mármint úgy, hogy egyedül kimehessen, amikor csak akar, felnőtt felügyelet nélkül is. Az ő szobájából nyílik majd az erkély. Mikortól lehet abban megbízni, hogy biztos, hogy nem csinál butaságot?

(Még valami: egy eleven, zsivány kisfiúról van szó.)


2009. dec. 27. 16:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom, ez nem éppen "kisgyerek", hanem inkább már "gyerek" kategória, de ilyen témakör nem volt a linkek között.
2009. dec. 27. 16:10
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ,milyen az erkély.Ha sehova nem tud felmászni,és a szobájából sem tud kivinni semmit amire felmászhat,akkor már a kicsiket is ki lehet engedni.De mivel ez így nem lesz igaz-mert tutira ki tud vinni valami széket,sámlit akármit-,én 5-6 éves koráig szigorúan csak felügyelettel engedném ki.
2009. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6 éves a fiam, de még mindig nem merem egyedül kiengedni.
2009. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3 éves a fim, még nem engedtem ki az erkélyre egyedül, nem is fogom. Nálunk van nyitható rács az erkélyajtónál, így ki tudom nyitna az ajtót, de a gyerek nem tud kimenni. Átmászni sem tud, kinyitni a biztonsági zár miatt nem tudja.
2009. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9-10 éves koráig ne engedd felügyelet nélkül. Nyárra meg lehet oldani a védelmet úgy, hogy teszel fel virágládakat, amiket befelé lógatsz, attól nem tud felmászni. De a legbiztosabb, ha "nyithatatlan" lesz számára egy jó ideig az erkélyajtó.
2009. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs erkélyünk,de "lezárattam" apuval az ablakokat,mert utálom,hogy a 7 éves fiam kihajol rajta amikor én lenn vagyok,és úgy kiabál.Most csak Én tudom kinyitni az ablakokat.Tegyetek az ajtóra valami fa rácsos,zárható ajtót,így nyáron nyitva lehet az erkélyajtó,de a lurkó mégsem tud kimenni rajta.Mert bizony az ördög nem alszik.....
2009. dec. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2009. dec. 29. 21:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem vagy 10 éves koromig nem engedtek ki egyedül. Hasonló volt a szituáció. Véletlenül is történhet baj, nem kell ahhoz direkt rosszalkodni. Én sem engedném ki előbb. Talán még akkor sem, ha nagyon zsivány volna.
2009. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2009. dec. 31. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!