Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktál nemet mondani nassolás...

Szoktál nemet mondani nassolásra? Vagy mennyiséget korlátozni?

Figyelt kérdés
A mennyiségi korlátozást egy adott helyzetben gondolom, pl. ehet pogácsát, de csak 2 szemet stb.
2014. máj. 12. 20:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
A pogácsa nem nassolás. Viszont a csoki, cukor mennyiséget minimálisra csökkentem, a lányaim heti 2x esznek egy szelet csokit...
2014. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
10%
Nem, mert megtehetem. Nem vagyok dagadt. Egész héten fagyit, pizzát, sütit ettem és még fogytam is 1 kilót.
2014. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte sosem mondok nemet a kisfiamnak (2 és fél éves), csak fogmosás után.

Nem tudom, hogy ennek a "módszernek" köszönhető-e, de ő sosem eszik sok édességet, mindig csak annyit eszik, amennyi jól esik. Pl. sokszor kér túrórudit, de csak párat beleharap, és nem kéri a többit, vissza adja. A csokival ugyanígy van, szóval abszolút mértéket tart (szerencsére).

Így ha például közvetlen ebéd előtt kér egy kis csokit vagy túrórudit, vagy bármit, akkor is adok neki, mert tudom, hogy attól függetlenül megeszi az ebédjét (meg nekem is sokszor jólesik ebéd előtt pár falat csoki, utána valahogy jobban esik rá a sós étel).

Szóval én nem korlátozom, de ha mondjuk mértéktelenül akarná enni ezeket a dolgokat, akkor biztosan nem így csinálnám.

Amúgy mindig elérhető távolságban van neki bármi amit szeretne, ezért aztán nem is tartja olyan nagy "becsben".

Ezt csak onnan gondolom, hogy gyerekkoromban nálunk is így volt, és így engem sem izgatott soha különösebben a nasi vagy édesség, mert tudtam, hogy mindig ott van, ha kell.

Ma például ebéd közben itt volt előtte ilyen pici pogácsa, és két kanál főzelék közt bekapott néhányat, de azért megette az ebédet is.

2014. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%
Pogácsát nem szereti a fiam. Csokit, cukrot nem kap. Max túrórudit néha. Gyümit szokott nassolni.
2014. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Én mindig annyi nasit veszek, amennyit meg is ehetnek.
2014. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Az én fiam csokivá változna, ha tehetné - így muszáj. HA rajta múlna egész nap csak édességet enne - de természetesen ezt nem engedjük. A mennyiségi korlát bizony él nála - de adott esetben nemet is szoktunk mondanipl fogmosás után, étkezések előtt közvetlenül stb.
2014. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
29%
Nem, hízókúrán vagyok.
2014. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Pogácsát meg ilyesmi pékárut ehet reggelire.Csokit,cukrot nagyon ritkán kap,mondjuk két hetente egyszer egy keveset,azt is a nagyszülőktől.Ha otthon akar nassolni,mert megéhezik két evés között,akkor gyümölcsöt,esetleg pár szem kekszet,joghurtot kap.Muszáj vagyok,kicsit szigorúbban fogni,mert kifejezetten hízásra hajlamos a lányom,úgy is jó súlyban van,hogy igyekszem egészségesen étkeztetni,ha még csokival,meg cukorral is tömném,akkor hamar elhízna.
2014. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Igen,különben rengeteget enne.Eleve igyekszem nem midnnnap adni,és mindenképp jobb nasit, cukrot,gumicukrot,nyalókát,chipset nem kap amúgy 3 éves,persze sulisként elkerülhetetlen lesz,de addig inkább keksz,kölesgolyó,jó minőségű csoki,túró rudi,pufi,itthon készült sütemények,pudingok,sok gyümölcs,néha-néha péksütemény.
2014. máj. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%
nem, mert ő maga is tudja, hogy mi az elég. 5 éves. Mindennap választhat valamit a boltból, ez lehet bármi.A Kinder Pingi a nyerő mostanában. Ebből 1-et kap. Nem is kér többet. De általában mindég van itthon csoki, azt is ehet még ha akar. Persze ha táblás van itthon, akkor csak 2-3 csíkot kap belőle.
2014. máj. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!