Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugyan úgy aludt jól- magától...

Ugyan úgy aludt jól- magától alvó kicsid miután nagy ágyat kapott?

Figyelt kérdés
Az én kislányomat lerakom és alszik 21 hónapos. Napközben és éjszaka is. Megfog ez változni ha ki járhat az ágyból? Gondolok itt arra hogy elalvás helyett kimászkál játszani, nem annyi ideig alszik, éjszaka is kijár stb.. Nálatok hogy volt? Igy most nagyon könnyű Vele félünk hogy borulma rendszer az új ágyal.
2014. máj. 14. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a kiságyban rosszul aludt, sokszor megébredt, de miután átkerült nagy ágyba, nem volt semmi gond.
2014. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

20 hónaposan kapott új ágyat a lányom. Semmi nem változott.

Ugyanúgy aludt, ahogy előtte is, és nem mászkált ki.

Szerintem felesleges előre parázni.

Ha meg kimászkál, visszateszed. Unokahúgom kimászkált kb. 1 hétig, mert újdonság volt neki. Azóta megszokta, nincs gond.


Szerintem egy olyan gyereknél kevésbé lesz gond, akit csak leeszel és alszik is. Nagy ágyban is ugyanúgy álmos lesz szerintem.

2014. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*nem leeszel, hanem leteszel :D
2014. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
erre már én is kíváncsi vagyok,24 hónaposommal milyen változások lesznek ilyen téren,mert egyenlőre ez nekünk is jó így,de örökre csak nem maradhat kiságyban..
2014. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam 32 hósan (kicsit több, mint 2,5 évesen) kapott új kiságyat, addig a 60*120-as rácsoságyában aludt (ahonnan nem volt kimászkálás, egyedül aludt gond nélkül).


Mi megvártuk az új ággyal a teljes nappali és éjszakai ágytisztaságot és sokszor megnézegettük, kiválaszthatta a színt, formát stb.- így nagyon-nagyon várta. Szerintem ez fontos, akkor nem érzik magukat elveszve.


Mivel előtte is azt szokta meg, hogy az ágyban csak és kizárólag alvás van (nem játszunk benne, nem mászkálunk ki éjszaka, csak ha pisilni kell, nem ugrálunk benne stb.)- így ez a szokás nem változott meg az ágy cseréjével.


Én inkább azt figyeltem meg, hogy picit "elveszettnek" érezte magát a nagyobb ágyban, amit az jelzett, hogy nagyon a falhoz húzott vagy a leesésgátlóhoz. Ez pár hétig így ment, de ne, aludt nyugtalanul.

Sokat számított, hogy mentek vele a megszokott alvós állatok, iletve én a nagyobb, új ágynemű vásárlását is pár hónappal későbbre időzítettem szándékosan, hogy először a helyet szokja meg a szokásos tárgyaival, aztán jöhet még egy újdonság.


A tervezett ágycsere előtt sokat voltunk megnézni az újat (bejártunk a boltba :), sokat beszéltünk róla, mindennap felemlegettük, amikor megérkezett, akkor "segíthetett" összerakni (láb alatt lehetett, amikor az apja összecsavarozta :)- rögtön megsimogattuk rajta a fejvégen lévő állatkákat stb.

ÍGy nagyon megszerette és roppant büszke volt magára, mert ez azt is jelentette, hogy ő már nem pelenkás kicsike, hanem nagyfiú és ezt minden vendégünknek elmondta, hetekig mindenkinek meg kellett nézni az ő új ágyát. :)

2014. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!