Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan neveljem meg a baratom...

Hogyan neveljem meg a baratom gyerekeit?

Figyelt kérdés
25 eves lany vagyok, a pasimmal 3 eve vagyunk egyutt.O joval idosebb nalam, es az elozo hazassagabol van ket kisgyereke, az egyik 5, a masik 7 eves.Mar eleg regen bemutatott nekik, es ok el is fogadtak, csak van par dolog, ami mondjuk ki, kicsit idegesito.Eloszor is, kezdjuk azzal, hogy en sosem voltam egy babazos tipus(bar furcsa modon, engem mindig szeretnek a gyerekek), mielott osszejottem volna a baratommal, gyerekek szinte nem is voltak a kornyezetemben.Pont ezert eleinte eleg nehez volt, mikor megismertem oket, nem nagyon tudtam, hogy bizonyos helyzetekben hogy viszonyuljak hozzajuk, hogy reagaljam le a dolgaikat stb.Mostmar nagyon sokat vannak nalunk(minden hetvegen ket estet ittalszanak, es hetkozben is gyakran jonnek, pl ebedelni, ilyesmi.Az a baj, hogy az o csaladjuk egeszen mas, mint pl az enyem volt annak idejen, naluk megszokott a bekapcsolt szamitogep a nap 24 orajaban, az egesz nap ordito tv, eves kozben nintendozas, wc lepisilese es nem lehuzasa, es meg sorolhatnam.Ez a tipikus "van penz, es mindent lehet" csalad.Eddig elg sok mindent elturtem, de pl. most is itt lesznek kb egy hetig, es en ugy erzem, hogy valamit nevelnem kell rajtuk, kulonben nem birom ki....nem ertsetek felre, abszolut nem vagyok ez a gonosz mostoha tipus, es tenyleg probalok pozitivan hozzaallni a dolgokhoz, soha nem allnek kozejuk meg az apjuk koze, csak ugy erzem, h mivel most en vagyok a pasimmal, es en is ugyanugy berlem a lakast, ahol lakunk, nekem is van nemi beleszolasom a dolgokba.Jo lenne, ha irna tapasztalatokat, aki mar volt ilyen helyzetben.
2009. dec. 28. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem voltam ugyan ilyen helyzetben, de szerintem teljesen normális, sőt, szükséges, hogy te is 'neveld' őket, értem ezalatt, hogy kijelölöd nekik a határokat. Pl. a WC-t lehúzzuk, és az egyéb alapvető viselkedési szabályokat.

Az nem baj, ha az anyjuknál más szabályok vannak érvényben, majd megtanulják, hogy nálatok mi a szokás.

Azért, mert megtiltasz nekik dolgokat, attól még nem vagy gonosz mostoha. Sok szülő beleesik abba a hibába, hogy azt hiszi, a szeretet egyenlő azzal, hogy mindent megengedünk a gyereknek.

Ha mindent elnézel nekik, semmiért nem szólsz, a fejedre fognak nőni.

2009. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is beszéld meg a pasiddal, ő mit szól ehez a dolgokhoz. Ő is igy látja, ahogy Te, vagy sem. És ha neki sem ttszenek ezek, akkor szólj a gyerekeknek. Egy gyereke nem azért felejti el lehuzni a wc-t, meg kezet mosni, mert nem szóltak rá elégsze, hanem mert figyelmetlenek, és igen sokszor kel figyelmeztetni őket. Férjem 12 éves fia is kijön ugy a fürdőből, h nem mos kezet wc-zés után, az én 8 éves fiam meg megrögzött kézmosó. Meg még sorolhatnám, mi mindenre képesek, pedig nem egyszer lett szólva nekik.

Egyszerűen ilyen esetben, csak szólj, ne durván, csak szépen figyelmeztesd őket ezekre a dolgokra. Mikor megy a wc-re: nem lepisilni a wc ülőkét, mert itt a rongy, és aki lepisili, fel is törli! És szépen megvárod, mikor kijön, és megnézed.

A másik, ami nálatok szabály, az szabály. Azt próbáld betartatni velük. Ha szeretnek téged, akko odafigyelnek ugyis. De ez csak akkor kivitelezhető, ha a párod is ezekhez a dolgokhoz ragaszkodik.

A másik tanács: ha mindez nem megy, és emiatt vita van köztetek, menekülj!!!és keress olyat, akinek se kutyája se macskája :)))

2009. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazabol ez is baj, hogy o nem szol rajuk egy csomo dologert, ami szerintem nem helyes, pl. az eves kozben valo jatszas.Ez engem baromira idegesit, de nem szolhatok, mert vegulis az o gyerekei, meg nekem nincs gyerekem, stb.de sztem ez akkor sem helyes, vagyis en nem engednem meg az en gyerekemnek.Az a gaz, hha probalok valamit mondani, akkor mindig azt mondja ra, hogy nekem nincs gyerekem, es nem tudhatom, de azert azt en is latom, mikor egy gyerek neveletlen.Pl nalunk az sem volt szokas, hogy hangosan bufogunk az asztalnal es hasonlok...naluk viszont teljesen termeszetes, de engem abszolut kiakaszt.Es a gyerekek utana csinaljak, mert azt hiszik, hogy vicces :-S
2009. dec. 28. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudod vannak dolgok, amikre tényleg "allergiás" az ember addig, amig nincs gyereke.

De csak akkor élhettek szépen, boldogságban, ha mindketten kitartotok a szabályaitok mellett. És mindketten ugyanugy gondolkodtok a gyermeknevelésről.

2009. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pechedre Te nemfogod tudni megnevelni őket egyedül.

Egyébként nem irigyellek, a fiam és a párom között még egy év után is érződik egy kis feszültség.

Mi azt próbáltuk, hogy közösen fektettünk le néhány alapszabályt amit mindketten megkövetelünk a kölyöktől, így neki is könyebb. Emellett el kellet beszélgetnünk a fiammal,hogy a párom nem elvenni akar tőle, hanem mellénk állni, és folyamatosan meg kell ezt erősíteni benne.

Legyenek közös élményeitek. Ez összekovácsolja a családot, amibe Te is beletartozol. Mi csak hógolyóztunk, közösen járunk vásárolni, gyerekprogramokra.

Haa gyerekek látják, hogy kezdeményező vagy, akkor könyebben szót fogadnak. Az akaratod pedig ne parancsként, hanem olyan kérésként fogalmazd meg, hogy érződjön, ha megteszik amit kérsz, azzal örömet okoznak. Szerencsére minden gyerek szeret örömet okozni.

:) A legfontosabb: Uralkodj magadon, ne hagyd, hogy "megőrítsenek"!

2009. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, neha pedig ugy erzem, hogy teljesen kikeszitenek, egyszeruen nem vagyok hozzaszokva az egesz napos orditashoz....amugy koszi a valaszokat, jo lenne, ha meg irnatok.
2009. dec. 29. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 22 éves voltam, mikor a párommal összejöttünk. Ő tíz évvel idősebb nálam és akkor volt 9 éves a kislánya, mikor összeköltöztünk pár hónap után (a mai napig együtt vagyunk és van egy 22 hós közös kislányunk is). Én sokkal szigorúbb voltam vele, mint az apja. Például beszüntettem az állandó ugráltatást, hogy most ezt kérek vagy azt kérek. Van két lába, két keze, ki tud sétálni a konyhába és ki tudja venni magának a hűtőből vagy a szekrényből amit épp szeretne. De ez csak egy kiragadott példa volt, sok apró dolgon vitáztunk, de rengeteget beszélgettünk és mókáztunk is míg "kicsi" volt. Most már 20 éves "nagylány", a mai napig velünk él és nagyon jól kijövünk egymással :) Sok dolgot előbb beszélt meg velem, mint az édesanyjával. Párom soha nem szólt bele hogyan nevelem a gyerekét, hagyta hogy lerendezzük egymás között a dolgokat.

Egyáltalán nem vagy gonosz mostoha, ezek alapvető dolgok és joggal zavar. Először azért szerintem is beszélj a pároddal, ha egy kicsit is odafigyel a gyerekeire akkor belátja, hogy igazad van. Sok sikert és kitartás :)))

2009. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az utolso válaszolo akár az én válaszomta irta volna le.


mikor párommal megismerkedtem már volt /van egy kisfia. mikor összejöttünk akkor volt a fiu 9 éves. mostmár 13 lesz és van egy közös kisfiun aki 21 hós. köztünk is sok a korkülönbség. nállunk is apa engedékenyebb , én vagyok a szigorubb. és a nagyot is ugyanugy meg kell nevelni mint a kicsit. ha valami nem tetszik annak hangot adok. és itt is nagyon sokszor van ugy h velem megbeszéli a nagy a problémáit mig az apja csak tőlem szerez tudomást rola.

mi is sokat viccelődünk a naggyal, meg ha mondok is neki vlami negativ dolgot akkor megprobálom viccesebb formában de azért mégis komolyan, és mindig van hatása. szerencsére.


háát én mindenképpen megbeszélném az apjukkal dolgot, mert hááát amiket leirtál az engem zavarna de nagyon. és igen neked kell szolni nekik ha nem tetszik valami. és merj velük kemény lenni kicsit, mert későb már késő lessz. :)


kitartást és sok erőt neked :)

2010. jan. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!