Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok egy 4 éves...

Mit gondoltok egy 4 éves meglepetéséről? Korai még?

Figyelt kérdés

A tervem a következő. Már egy éves korában is okos volt a kisfiam, tehát nyugodtan lehet a felfogására számolni jobb esetben is +1 évet.


Azt találtam ki, hogy nem csak simán odaadom a szülinapi ajándékát, hanem készítek egy kincsestérképet, megégetve a szélét stb és elásom kint a kertben amire "véletlenül" rátalálunk. Reményeim szerint az egy órás időtöltés nem sok annyira, hogy beleunjon viszont szeretnék vele így is egy kis plusz időt tölteni. Természetesen a kincs az ajándéka, de nem szeretném hétköznapi módra odaadni. Szerintetek nem korai még? Lehet várnom kellene vele még egy pár évet, hogy jobban felfogja és örüljön neki?



2014. febr. 12. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon ötletes. A fiam biztos örülne egy ilyen "kincskeresésnek". Ő is négy éves, de az óvónők szerint egy évvel előbbre jár a koránál.
2014. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bonyolítod túl, hanem a korának megfelelő nehézségű, és idejű keresést tervezel, biztosan nagy élmény lesz számára. Főleg, ha szereti az ilyesfajta játékot.
2014. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tetszik neked az otlet akkor nyugodtan megcsinalhatod. Kisfiam 4 eves es mi voltunk vele dinoszauruszokat nezni a termeszet muzeumba mert nagyon imadja oket. Van egy kepeskonyve "Maisy muzeumba megy" cimmel ami arrol szoll, hogy a kiseger megy a muzeumba es mi mindent lat es mi mindent lehet ott csinalni. 3 eves szulinapjara kapta ezt a konyvet es azota meg volt orulve, hogy o oda akar menni dinokat nezni (ezt csak azert irtam le mert sokan orultnek tartananak amiert ilyen helyre viszem a 3 eves gyereket...de mivel o kerte elvittuk). Szoval a lenyeg az, hogy ott a muzeumba volt egy hatalmas terem homokkal meg fakkal, novenyekkel... ahol terkepeket adtak a gyerekeknek es elrejtett dino "csontokat" lehetett kiasni. A terkep elvezetett par elrejtett dino csonthoz. A dino csontokat ossze lehetett rakni es egy sotetben vilagito dinoszaurus lett belolle amit haza lehetett hozni. A kisfiam imadta. Eltoltottunk ott tobb mint egy orat amig megkerestuk kozosen a terkepen hova vannak elrejtve a csontok. Nagyon jo volt. Nem unta es nem volt hozza tul fiatal egyaltalan. Azota is emlegeti pedig eltelt mar egy ev.
2014. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet.Ha lenne kertünk "lopnám" az ötletet. :)
2014. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet nagyon! Nekünk van is kertünk, és a lányomnak majd májusban lesz a névnapja, szóval adtál egy remek ötletet, hogy adjam át az ajándékát, hogy ne legyen olyan snassz. :) Köszi!
2014. febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Örülök hogy tetszett az ötletem és köszönöm a válaszolók reakcióit.
2014. febr. 12. 11:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ezt 7. születésnapi bulira csináltam, egész komoly lett, és az összes gyerek élvezte. Szerintem nagyon jó ötlet. Végül mi a kincset a homokozóba ástuk, annyira izgatottak voltak, hogy nem is volt nekik egyértelmű a kincs helye.

Volt benne ügyességi játék, játék a szavakkal (a ti esetekben lehetnek ábrák), mindegyik színhelyen égetett térképdarab. Ahogy végigjárták a terepet, összegyűlt az összes térképrészlet, és kiderült, hogy hol a kincs.

Egyébként a legjobban egy 11 éves fiú élvezte, kérte is a szüleitől, hogy az ő születésnapján is legyen kincskereső.

2014. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Húúú,jó ötlet! Az én ikreim még csak 2 évesek, de pár év múlva bevetem ezt a módszert én is! Remélem nem felejem el addig. :))
2014. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ötlet, csak nehogy aztán megkérdezze, hogy oké megtaláltam a kicset, mikor jön az ajándék??
2014. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!