Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért korai két éves gyereket...

Miért korai két éves gyereket büntetni?

Figyelt kérdés

Aki nem büntet, az hogyan veszi rá a kétévest hogy ne söpörje le az asztalt, ne tépje meg a virágokat stb.

Az én kétévesemnek nem elég hogy kérem, vagy megbeszélem vele a dolgokat. Ma is addig pakolta ki a szekrényt, amíg büntiszékre nem ült. Ott már sikerült felfognia hogy nem szabad.


2014. márc. 2. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem a büntetésen van a lényeg, hanem a szabályok felállításán. Szabályokat fel kell állítani és meg kell próbálni betartatni. A büntetés akkor hatékony, ha azonnal történik és össze tudja kötni a két eseményt a gyerek. Na ez szokott gond lenni egy 2 évesnél még. Nincs még olyan érettségi szinten, hogy összekösse a két dolgot és ahhoz sem, hogy elővételezze legközelebb. (tanuljon a hibájából).

Ehhez kell még fél-egy év. Viszont, ha valamit nem szabad, azt meg kell határozottan mondani és ha ekkor is lesöpri az asztalt, akkor egyesével felszedetni vele. A virágokat tedd feljebb, hogy ne érje el, a szekrényt zárd le és hagyj meg olyan fiókot, amit pakolhat. Ha nem tudod elzárni, akkor abban a pillanatban, mihelyt hozzáér a szekrényhez, rögtön ott vagy és elveszed a kezét egy határozott nem szabad-ommal. És ezt elismételni akár hányszor ott terem, eközben elterelni a figyelmét és játékot adni a kezébe. Vagy valami izgalmas dolgot, pl lábas babbal, amit keverhet.

A büntiszék még korai szerintem és jobb megelőzni a konfliktust akadálymentesítéssel.

2014. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Én is feltettem egy kérdést, ahol le oltottak, h a 2 és fél évesemnek büntihelye van. Az egyik hozzászóló viszont írta, h a bölcsiben is van büntiszék, akkor most hogy is van ez? Én mondjuk olyanért nem büntettem,amiket leírtál, akkor büntetem, mikor be vágja a durva hiszti rohamot és nem lehet vele beszélni se, akkor megy a büntihelyre rögtön és elmondom neki, h ha befejezi eljöhet onnan, ezután megbeszéljük a viselkedését. Ennyi, és ezért neveztek "gáz anyának".
2014. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Akkor ez nem bünti hely, hanem duzzogó sarok utso. Teljesen más a kettő funkciója és amire használod, az is.
2014. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Duzzogó sarok? Erről még nem hallottam. Ezt kifejtenéd bővebben? Minden új nevelési módszert szívesen olvasok. De viszont arra még mindig nem kaptam választ, h ha gáz a büntihely, meg nem jó dolog, akkor a bölcsiben miért alkalmazzák?
2014. márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Egyszeru, aki azt akarja h normalis engedelmes gyereke legyen idoben elkezdi a nevelest. Nekem az egy evesem is ert mar mindent ha raszolok h nem szabad akkor egy ket eves is erti, sooot. Na mindegy. Lehet itt jonni h szellemileg nem erett es nem buntetik csak megbeszelik vele, ami egy darabig tok jo csak rajon a gyerek mert nem hulye h buntetlenul barmit megcsinalhat. Aztan jonnek azok a kerdesek h mit csinaljak 3-4-5 evesemmel mert teljesen kezelhetetlen.

Szoval ha nalatok ez bejon el megtanulja, vagy tanul a hibaibol meg nem vagy rossz szulo mert megbuntetted, csak neveled es a jora tanitod. Nem imadkozni kell egy gyereknek hanem nevelni. Csak sokan azt hiszik ezzel terrorizalod a lelki vilagat. Mert xy gyermektelen irt egy konyvet es marhara ert hozza ezert azt kell kovetni. Mert persze minden gyerek egyforma.

Most le leszek pontozva mint az agyu de tudom h azok teszik akiknek faj az igazsag. Es nem kell azt gondolni h terrorizalom a gyerekemet vagy mindenert buntiben fog ulni egyebek. De azert legyen meg h ha raszolok tudja mit lehet es mit nem. Nem a gyerek diktal a szulonek es tartja sarokban, szerintem legalabbis ez a normalis, bar lehet en vagyok a hulye. :-)

2014. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 5-ös! Végre van aki normálisan gondolkozik! Az én kérdésemnél már ott tartunk, h már úgy beszélnek rólam mintha verném a gyerekemet! Már nagyon unom, h nem is a kérdéssel foglalkoznak, hanem, h elhordjanak mindenféle rossz/gáz anyának! Nagyon rosszul esik... Írtam nekik, h a büntihelyet ne úgy képzeljék el, h 24órából 12-t ott tölt a gyerek, meg baromság miatt nem fogom büntetni. De muszáj megfékezni a hiszti rohamokat. Mert tényleg akkor mi lesz 4-5 évesen? Az én húgom, még 8 évesen is megtehette anyámmal, h berohanjon a szobájába és bevágja úgy az ajtót, h kitört az ablak üveg. Mert anyám nem volt híve a büntetésnek és mi lett az eredménye? Most 13 évesen is úgy beszél anyámmal, h "kussolj már". Na ennyit a bűntetlen nevelésről... Sőt, bátyám 8 éves fia is ilyen és a szüleit nem anyának, apának szólítja hanem a keresztnevükön és bármit csinálhat a gyerek...
2014. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Ne foglalkozz veluk, nem agyonvered a gyereket es nem terrorban el ezt te is tudod, de egy tudatos neveles kell! Kulonben odaig fajulnak a dolgok amiket leirtal. Uncsitesomek se szoltak soha semmiert a gyerekre azt csinalhatott amit akart. Es nekem ne mondja senki h normalis ha a gyerekkijelenti h mar pedig mamaekhoz nem mwgyunk mert ilyen kedve van akkor a szulok csendben leulnek es nem mennek. Vagy egy orvosi rendeloben a gyerek nem akar bemenni es olyat lekever az apjanak h lerepul a szemuvege. Ezeket lehet elerni azzal h nem szolok semmiert es hagyom elfajulni a dolgokat. A gyereknek sokszor hiaba jaratja az ember a szajat idovel rajon h nincs miert tartania akarmit csinal meghallgatja a nagy monologot aztan el van felejtve. A gyerek gyerek nem hulye! Tobb esze van mint itt nehanyan el se kepzelik. :-)

Ennek ellenere a gyerek igenis szeretve van es torodik vele a szulo, nem bantjak, nem terrorizaljak, batran elindulhat vele a szulo mert tudja nincs cirkusz. De ha ez megnyugtat sok szulot akinek el van kenyeztetve a gyereke es nem mer raszolni, igen akkor terrorizalom, bantom, sooot utom vagom itthon a nadragszijjal. :D de minimum a fakanallal verem. :D

2014. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Igen, mondjuk tényleg elmerek vele menni bárhova mert nincs hiszti. A boltokban is állandóan dicsérik, h milyen ügyes. Kis közvetlen a fiam, simán barátkozik azzal aki kedvesen szól hozzá :) mindig büszke vagyok rá mikor dicsérik, játszótéren sincs gond, sehol. Igen, érdekesen gondolkoznak az emberek... Írtam, h én nem szeretném vissza hallani majd az oviban, h rossz a fiam és neveletlen. Erre írják, h miért majd elsírod magadat, ha azt mondják rossz a gyereked. Na ezt nem értem, h honnan a fenébe szűrte le? Miért sírnám el magamat? De amiket te is írtál, h milyen gyerekeket ismersz, hát az, h felpofozza az apját, nagyon durva. És nálunk is hiába van büntihely, de imádjuk őt és rengeteg szeretet adnunk neki és ezt ő is viszonozza, imádni valóak :)
2014. márc. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem korai egyátalán 3 éves korig le kell fektetni az alapokat különben ha bekerül az oviba akkor sokkal nehezebb lesz nevelni.Kell büntetés és kell dicséret is.Egy 2 éves nem akarja megérteni,ha valamit nem lehet próbálgatja a határokat,következetesnek kell lenni nem engedni mindent.
2014. márc. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
a másik engem azért is elhordanak mindennek mert rálegyintettem már a kezére és a fenekére is,mintha azt jelentené verem a gyerekem,de hát nem verem de igenis van olyan,hogy más nem használ egy eleven 2-3 éves fiúnál.
2014. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!