Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesem folyton nyalja a...

4 évesem folyton nyalja a szája szélét. Nem tud begyógyulni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hetek óta sebes a kisfiam szája körül. Hiába kenem neki, lenyalja a krémet, mert folyton nyalogatja. Reggel bekenem ovi előtt, meg az oviba is kenik neki, vittünk be krémet. Délután is kenem meg éjszakára is, szóval naponta többször, rendszereden. A krém hatékonynak tűnik, körömvirág krém, mert reggelre nagyon sokat javul, mikor ugye alvás közben nem nyalja. De délutánra megint csúnya, száraz, sebes. És ez már hetek óta tart. Hiába mondom neki, hogy ne nyalja, meg elmagyaráztam neki, hogy így nem tud meggyógyulni...., de akkor is nyalja. Mit lehet tenni? Aggódom, mert nem hiszem, hogy jó a bőrének, hogy folyamatosan sebes....
2014. máj. 15. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem keress fel valami hozzáértő orvost, mert ez a imunnrendszer befuccsolása gyanús és a szervezet elgombásodására.
2014. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Rossz ízű krémet kéne venni

Nem értem, miből gyanakszik első ilyen messzemenő okokra

2014. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet szereti ha kenegetitek neki azért nyalogatja. Nálunk az 5 éves csinálta télen, hogy nyalogatta a száját, hogy kiszáradjon mire rájöttünk hogy szereti a kiscsaj rúzsozgatni a száját a labelloval. Én mondjuk a körömvirág krémet utáltam világ életemben akármennyire is mondják, hogy jó nekem sose használt rendesen meg ragacsos is volt bláááá...AMúgy azt mondják a sok kenegetés se jó, mert egy idő után hozzászokik a bőr és mindig száraz lesz. Én megpróbálnék határozottan ilyenkor rászólni mikor nyalogatja. Minden egyes alkalommal mikor észreveszed szólj rá, vagy csapj egy kicsit a szájára. Tuom majd jól lepontoztok, de ez csak lehet rossz szokás már nála. Nálunk a nyelvnyújtogatás volt egy időben amire rászokott, hiába szóltunk rá nem használt neki. Párom megunta és 1x-2x mikor nyújtogatta a nyelvét akkor odanyomta neki az erős paprikát a nyelvére. Párszor ment a hiszti aztán leszokott róla. :)
2014. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Aszta... a cél szentesíti az eszközt...


Bőrgyógyász biztos tud olyan krémet adni, ami rossz ízű de nem mérgező ha lenyalja. Erős paprikát mindenesetre ne tegyél rá.

2014. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utálja, ha bekrémezem, ellenkezik. Alig tudom rávenni, hogy hagyja. És a neogranormont is lenyalja, pedig az bűn rossz ízű lehet..... Rossz szokás lehet nála, főleg mikor játék közben koncentrál, akkor folyamatosan kint a nyelve:( Hiába szólok rá. Ráütni nem fogok, meg szadizni sem akarom, tehát nem akarok neki rosszat okozni, valami humánus megoldást szeretnék, vagy biztatást, ha esetleg volt így valaki és elmúlt idővel....
2014. máj. 15. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Elmagyarázhatod neki szépen csak nem biztos hogy nála ez használ. Persze 4 éves, értelmes kisgyerek de lehet ahhoz kicsi még, hogy ok-okozati összefüggésekben, következményekben ő előre gondolkozzon. Ez olyan, mint amikor én is a gyereknek 1oox elmondtam egy nap, hogy fújja ki az orrát. Elmagyaráztam neki, hogy ebből baj is lehet, fájni fog a füle ha nem fújja rendszeresen stbstb. Magyarázhatok én neki, abban a pillanatban érti is, de mikor mondjuk játszik és tele az orra takonnyal nem arra fog koncentrálni hogy fújogassa az orrát, ugyanúgy ahogy a te gyermeked se veszi észre mikor kint van a nyelve. Én nem gondolom szadizásnak az erős paprikát például, mert baja nem lesz tőle viszont eszébe jutott mikor elkezdte volna nyújtogatni a nyelvét, hogy akkor jön a paprika és egy idő után már eszébe se jutott nyújtogatni. De lehet ez citrom is, vagy olyan valami étel ami kesere-savanya stb. Ez olyan, mint a körömrágás elleni undorító keserű ízű lötty amit a gyerekek körmére kennek. Az is lehet szadizás, húgom utálta de inkább a hiszti 1-2 napig az íze miatt mint hogy véresre rágja a körmeit. Mivel sajnos ezek önkéntelen dolgok náluk ezért sokszor nem hatásos csak elbeszélgetni velük.
2014. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!