Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy folyton azon...

Normális, hogy folyton azon parázom, hogy szófogadó lesz-e, normálisan fog-e viselkedni?

Figyelt kérdés

3,5 éves fiam,oviba még nem jár,ma voltunk délelőtt családi napköziben.Azt mondták jól viselkedett,mikor rászóltak szót fogadott.

Valamiért annyira tudok ezen "görcsölni",pedig alapjába véve szófogadó,persze a korra jellemző dolgok megvannak,meg nagyon be tud dühödni,ha valami nem sikerül neki,de ekkor is max a földre csap,vagy kiabál egyet.Igyekszem ezt is kezelni,ha jobb napja van türelmesebb,ha rosszabb,akkor hamarabb felmegy benne a pumpa.

Már előre tartok az ovitól,mi lesz ha egész délelőtt ott lesz minden nap...

Amúgy mikor szüleimmel van akkor is szófogadó,kezelhető.


2014. ápr. 2. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
nem normális hogy ezen parázol, "parázás" helyett nevelési tanácsadó könyveket, cikkeket olvass, szerezz ismereteket
2014. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez megvolt/megvan :)

Le vannak fektetve a szabályok,úgy érzem következetes vagyok és szót is fogad a fiam,csak az jár a fejemben,hogy vajon máshol is betartja majd a szabályokat...

2014. ápr. 2. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:

én azt vettem észre, hogy nem az intézetből (óvoda, iskola)viszi inkább haza a modort a gyerek, hanem fordítva, otthon viszik a megtanultat az intézetbe.

az intézet csak formál rajta, de az alapvető otthon átvett gyökerén úgy sem tud.

szóval inkább múlik rajtad, mint az ovónőn.

2014. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*otthonról viszik
2014. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hidd el, hogy az intézményekben be fogja tartani a szaályokat, nem lesz gond...de amúgy az, hogy a gyerek kivel hogy viselkedik, az azon a felnőttön múlik, akivel van, tehát ez legyen majd az óvónő dolga.

Ne problémázz, az én lányom egy igazi tapsifüles, totál kivannak az óvónők rajta, mert minden kérést elenged a füle mellett, de azért szeretik, mert van amúgy egy csomó jó tulajdonsága, és kedvessége is...

nem mindig az a jó gyerek, aki jól viselkedik...ne is akart, hogy idomított katona legyen, mert akkor az életben is visszahúzódó, félénk lesz. ezzel nem azt mondom, hogy a lányom egy eszeveszetten elengedett gyerek, aki azt csinál amit akar, mert azért ha kicsit is emelek a hangomon, akkor csinálja amit kell, csak hogy ő kicsit lazább mint a többi gyerek...

Arra gondolj ilyenkor, hogy te elítélnél egy gyereket azért mert épp nem fogad szót, vagy nem ül a buszon úgy mint ahogy "illik"? sztem nem...hát más is épp így van...

2014. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi,most megnyugtattál:)

Nem tudom miért van ez bennem,talán mert én mindig "jókislány" voltam, azt csináltam amit mondtak,suliban se volt rám soha panasz.A férjem viszont....:D És inkább az ő vére a fiam:)

Persze,nem szabad irreális elvárásokat tenni elé,meg úgyis más a közösségben,mint itthon,hát kíváncsi vagyok hosszú távon hogy fog alakulni:)

Remélem úgy lesz,ahogy korábbi válaszoló írta, hogy az itthon megtanult dolgokat bent is tartja majd.

Amúgy nálunk is most az megy,hogy akkor csinálja amit mondok,ha már felemelem a hangom...remélem csak wgy időszak :)

2014. ápr. 2. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én is remélem, hogy ez csak átmeneti...


hát sok sikert mindannyiunknak! :-)

2014. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!