Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen kell tudnia egy...

Mennyi idősen kell tudnia egy gyereknek az irányokat? Nem csak hogy jobbra meg balra, hanem alatta, felette, mögötte, mellette. Stb.

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
4 évesen már tudják.
2014. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani,hogy 4évsen a fiam már tudta,hogy mi a jobbra,balra, felette, alatta.
2014. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Júliusban lesz 4 éves a kislányom, tudja már pár hónapja, bár még van amikor keveri.
2014. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2,5 évesen tudja a lányom.
2014. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elvárt idő az iskolaérettség. Persze a legtöbb gyereknél már hamarabb megjelenik. Először térben, önmagához viszonyítva. "Van felettem egy felhő". Utána másik emberhez viszonyítva. Utána tárgyakhoz viszonyítva. A következő szint, hogy már ő maga tudja reprodukálni. Tehát, ha azt mondjuk: "Tedd a szék mögé a macit!" meg tudja oldani. A következő szint a síkban való értelmezés. Ezután következik a jobb-bal értelmezése ugyanezen lépésekben. Ha valamelyik gyereknél 3-6 éves kor között nem látszik a fejlődés ezen a téren, fejleszteni kell, mert előjelzője lehet a diszlexiának, diszkalkuliának.
2014. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

gondolom a másik válasz ihlette a kérdést.

én voltam az aki azt írta, hogy már kéne tudnia.


3 évesen már nézték nála, tehát ennyi idősen "kell" tudniuk a szakkönyv szerint. jobbra-balra, ez nem volt, még 4 évesen sem (évente járunk), de ezt is olyan 3-4 éves kora között tanulta meg.

most 4,5 éves, most már úgy bringázunk, hogy ő megy elöl és mondom, hogy jobbra vagy balra kanyarodjon, de szerintem ez ráér iskolás korig.


azért az alatt, felette, mögötte, stb. elég alap dolgok, szerintem a beszéd elkezdésével már ragad a gyerekre, nem értem hogy maradhatott ki ez egy 5 évnél, és ezt minden rosszindulat meg ítélkezés nélkül mondom. csak furcsa nekem

2014. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy olyan gyerek, aki egészséges és foglalkoznak vele , sokat beszélnek, játszanak, az már tudja ovi előtt is, ha mondjuk neki, add ide az asztal alól, vagy nézd mi van a ház fölött. Beleivódik. A jobb-bal már nehézkesebb. Ezt várják el iskoláig. Egy nagycsoportosnak már tudnia kell azért. Ezt van, aki könnyebben, szinte egyből megtanulja,van akinek nehezebb, ez már az idegrendszer érettségétől is függ. Játszhatjuk minden nap, akkor is kavarni fogja jó darabig, ha nem elég érett rá az idegrendszere. A a többit :fölött, alatt, mögött-mellett már nagyon korán illik tudni, ez rajtunk múlik szülőkön.
2014. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

milyen másik kérdés?


kérdező,az én 4 éves fiam ezeket tudja!

2014. máj. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!