Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez a szintű kötődés...

Normális ez a szintű kötődés ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a fiam, de néha már soknak érzem. Én vagyok neki a minden ha jelen vagyok.

Közösségbe jár már lassan 1 éve (bölcsi-ovi), most 3,5 éves. Hamar beszokott gond nélkül, nem sír reggelente, szeret oviba járni.

Nagyszülőkhöz szokott menni 1 hónapban 2 7végére, igényli is ( kertes ház, állatok, jó levegő).

De bármikor amikor jelen vagyok teljesen megváltozik a viselkedése. Onnantól csak én létezem és senki más. Nagyon fárasztó, mert elég intenzív a dolog. Pl.: csak én kapcsolhatok neki mesét, csak én tölthetek a poharába vizet, én szedhetek neki enni, csak az én ölembe akar ülni, csak az én kezemet akarja fogni, csak én ölelhetem és még tudnám sorolni...


Szóval ez normális? Az apját sokszor ki akarja rekeszteni, igazából mindenkivel csak akkor van el ha én nem vagyok ott. A dédimama is akkor szokott jönni látogatóba mikor én dolgozom, mert akkor vele is foglalkozik a gyerek. Most legutóbbi névnapozáskor levegőnek nézte.


Nem dolgozom sokat, reggel 7-re viszem az oviba és fél 4-kor már megyek is érte.


Mit csinálhatok rosszul?


2014. máj. 16. 23:19
 1/6 A kérdező kommentje:
A másik probléma a kistesó kérdés. Mi lassan szeretnénk egy babát, de így nem tudom. Biztos nagyon féltékeny lenne a fiam és így is sok energiát kivesz belőlem, hát ha lenne még egy baba akivel éjszakázni is kell...
2014. máj. 16. 23:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez az Ödipusz-komplexus korszaka. A fiúgyerekek szinte szerelmesek az anyukájukba. A lányoknál is létezik ilyen, talán Elektra-komplexusnak hívják, amikor a kislányok vannak oda teljesen az apjukért. Normális jelenség, szinte elkerülhetetlen, a mértéke lehet változó. A Te kisfiad nagyon intenzíven éli meg. Légy Vele nagyon türelmes, ez az egy, amit tehetsz. Olyan mint anno a szeparációs szorongás, túl kell élni, és támogatni kell a gyermeket. Az pedig külön jó, hogy azért a Te távollétedben mással is jól elvan.
2014. máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy egyszerűen csak hiányzol neki? Én gyerekkoromban ugyanígy oviba jártam, sokat voltam a nagyszülőknél(ahol jól is éreztem magam), de mindig hiányzott az anyukám. Én gyerekként annyit éltem meg, hogy minden nap dolgozik, és még hétvégén sincs egy csomószor ideje rám. Azért havi két máshol töltött hétvége nem kevés.
2014. máj. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam detto ugyanez, csak még egy 16 hónapos hugika is van. Igen, nagypn féltékeny, ugyanakkor imádja is. Apjára most jobbám féltékeny. Épp tegnap volt iszonyat hiszti, mert nem én fürdéttem, még elalvás előtt is azt kérdezgette, miért....nem tudom, meddig tart ez a korszak? 2 gyerek csüng rajtam egyfolytában,.férjemre se idő,.se energia, nem lesz jó vége. És nem hiányozhatpk neki, mert csak délig van oviban, nagyszülőknél heti pár órát, azom kívül vele vagyok.
2014. máj. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A közel 4éves fiam is ilyen kb.

nálunk van egy 6 és egy 2éves tesó is.

A 4évesem is mindenhol jól elvan, mamáknál, oviban, mindenhol mintagyerek, jólnevelt és tisztelettudó.

De ha én is ottvagyok a mamáéknál, akkor csak rajtam lóg, mint egy pióca- tényleg. Ja és ugyanaz, mint nálatok, csak én huzhatom fel a cipőjét, én öltöztethetem, én mehetek a wc-re utána kitörölni a fenekét, én szedhetem a levest és még én is sorolhatnám estig, amit csak én csinálhatok....

Én is próbálok nagyon türelmes lenni vele, és nekem azt tanácsolták, hogy szolgáljam csak ki, mert higyjem el, meg fogja unni... hát még nem nagyon unja. :) De így legalább a hisztik minimálisra csökkentek, mert korábban nagoyn sokat veszekedtünk vele ezek miatt. (pl öltöztetés- mivel tud ötlözni, és a cipőjét is fel tudja venni, csak nem akarja, illetve csak azt akarja, hogy én csináljak mindent)

2014. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A tegnapi viselkedése megint kiakasztó volt. Kórházba került sajnos és én meg elkaptam bent egy nagyon brutális hasmenéses vírust ezért úgy döntöttünk, hogy én hazajövök, hogy ne fertőzzem meg a gyereket és ugye másokat se. Az apjával volt bent közel 3 napot, minden tökéletes volt kettejük között.

Tegnap hazajöttek és egy fél órával az érkezésük után az apja meg akarta ölelni és a gyerek közölte, hogy hagyja békén és menjen inkább dolgozni, mert ő csak anyát öleli... szörnyű volt... elmagyaráztuk, hogy megértjük mit szeretne, de szebben is lehet közölni. Nem tudom mikor rendeződik ez... az apja is rosszul éli meg.

2014. máj. 25. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!