Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha gond nélkül, pár nap alatt...

Ha gond nélkül, pár nap alatt beszokik a gyerek az oviba, akkor az azt jelenti, hogy rossz az anya-gyerek kötődés? Vagy pont fordítva?

Figyelt kérdés
Valamelyik kérdésnél (nem tudom melyiknél, és nem is lényeges) írta az egyik válaszoló, hogy az, ha sír a gyerek az oviban a reggeli elváláskor, az azt jelenti, hogy jó az anya-gyerek kötődés. Ezen elgondolkodtam, mert az én lányom már alig várta az ovit, első nap simán otthagyhattam, nem sírt sosem, stb. Akkor most köztünk pocsék a kötődés? Ezt eddig nem így gondoltam volna, mert nagyon ragaszkodunk egymáshoz, elég anyás. sokszor bújik hozzám, ölelget, puszilgat, stb. Ha érte megyek, repül a nyakamban, ölel, látom, hogy örül nekem. Viszont már egész csecsemő kora óta pár órára rábíztam másokra, apjára, anyukámra, másik nagyszülőkre, nagynénjére ha nekem valami dolgom volt, így megszokta hogy néha elmegyek, aztán megjövök. Lehet, hogy emiatt kezelte jobban az ovikezdést? (Most már egyébként középsős)
2010. szept. 10. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem teljesen jó közöttetek az anya-gyerek viszony a leírtak alapján. Az én lányommal sem volt semmi gond, amikor beszoktattam az oviba. Mivel nem csüngtél rajta 24 órában kiskora óta, így nem okozott neki problémát az óvodai elválás sem.
2010. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki hogy ilyen jól viselte, nyilván azért mert sokszor volt rajtad kívül más társaságban is, ez egy jó dolog azt jelenti könnyen beilleszkedik új környezetbe,meg biztos mondtad neki milyen jó lesz az oviban, nem azt hogy hozzád ne kötődne eléggé.
2010. szept. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
ezek nagy általánosságok, amiket "okos" emberek kitaláltak. ki tudja. én senkire nem tudtam eddig bízni a fiamat, (nem volt senki, aki normális körülöttünk), anyás nagyon, bár mostmár elvan a nagyszülőkkel. 27 hónapos, tehát még kicsit arrébb van az ovi, de biztos nem lesz neki könnyű, v nem tudom. a tesóm 3 évvel idősebb nálam, költözés miatt aztán együtt kezdtük az otthoni ovit. (én először mentem oviba, ő már csak a máskból jött át). egyformán neveltek minket, sokat voltunk nagyszülőknél is, barátaink is voltak stb. én bementem és játszottam, nem kellett beszoktatni, rögtön egész napra maradtam, pedig nagyon törékeny lelkű voltam és vagyok. a tesóm, aki akkor már nagycsoportba ment egész nap csak sírt az új helyen... szóval szerintem ez nem nevelés, v másra hagyás kérdése, egyszerűen attól függ szerintem, h a gyermek 1. benyomása mi az oviról. szimpi és szívesen elvan, otthonos neki, v sem. és ha nem, akkor több idő mire megszokja és feloldódik. tehát a gyermek látja és érzi, h hol jó neki. szerintem ettől függ.
2010. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Küldök egy pár linket a kötődésről, hogy tisztábban láss.

[link]

[link]

2010. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

szia, a kötődés nem ebben mutatkozik meg. van egy kísérlet, ami a kötődést nézi, röviden, bemennek a gyerek meg az anya egy szobába, ott van egy idegen nő, az anya rövid idő múlva kimegy. ilyenkor vagy nyugodt marad a gyerek vagy elkezd sírni. ha visszamegy az anya, akkor is 3 eset van. vagy egyből az anyát keresi, ez lehet csak egy érintés, de lehet hogy odamegy és felveteti magát közben bömböl stb. ez biztos kötődést jelez. lehetségesek egyéb minták is, pl. sír de ha visszamegy az anya, akkor nem megy oda hozzá, vagy odamegy felveteti magát de aztán tiltakozik a felvátel ellen. ez bizonytalankötődés. vagy elindul felé de aztán elkerül. ez ambivalens kötödés.

szóval ez nem jelzi a kötődés milyenségét.

2010. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!