Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros, hiperaktív...

Figyelemzavaros, hiperaktív anyukák, ti mernétek vállalni még babát, ha kiderülne gyermeketekről ez a betegség?

Figyelt kérdés
a napokban szólt az óvónő,h.ideje kislányomat elvinni tanácsadóhoz,mert amit az oviban művel,az katasztrófa.Nem figyel,nem tudja a válaszokat,nem pakol,egész nap csak beszél,jár-kel.Mikor közeledik a hétvége már rettegek.Próbálok türelmes lenni,de olyan sokszor nem megy és sajnos 1-2-szer eljár a kezem:(szégyellem mert sajnálom de nem tudok vele mit kezedei,ha büntetem,nem érdekli,teljesen lepereg róla.
2014. máj. 18. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Amig az első gyerekkel nem lesz jobb a helyzet, nem lesz kezelhető addig tuti hogy nem!! És az óvónőnek igaza van, ha tényleg ez a helyzet!
2014. máj. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. lehet, hogy igaza van az óvónőnek, de lehet, hogy nem. Nem minden hiperaktivitás, ami annak látszik. Nem írtad, mennyi idős a gyerek, de a valódi hiperaktivitás a BNO-10 (betegségek nemzetközi osztályozása) öt éves kor előtt kezdődik. Ugyanakkor 7-8 éves kornál hamarabb, nem állítanak fel diagnózist, tehát, ha el is viszed valahová, megnézhetik a kognitív fejlettségi szintjét, adhatnak nevelési tanácsokat, de diagnózist nem. Azért, mert sok gyereknél egyszerű fejlődési késés (prefrontális agykéreg ) átlagosnál lassúbb fejlődése áll a háttérben. Ezek a gyerekek óvodás korban viselkedésben elmaradnak kortársaiktól, de aztán beérik őket. A hiperaktivitásnál feltétel továbbá, hogy több mint fél éven keresztül álljon fenn a probléma. Ugyanakkor a tünetek, amiket leírtál azért utalhatnak hiperaktivitásra. Amit most tenni tudsz. Azonnali megerősítés. Az ilyen gyerek nem érti a késleltetést, rögtön kell jutalmazni és büntetni. A büntetés csak a tettére vonatkozzon, soha ne őrá magára. Tehát ne azt mond, hogy már megint rossz vagy, hanem rosszul tetted, hogy leverted a vázát. Világos, jól átlátható és következetes szabályokra van szükség, de ne túl sokra. A büntetés legjobb módja a forgalomból való kivonás. Pl. leültetni egy csendes sarokba. Annyi percre, ahány éves.
2014. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vállalok másodikat, de nemcsak azok miatt, amik kiderültek a kislányomról, hanem közrejátszik az aanyagi bizonytalanság is, és nem utolsó sorban az, hogy a férjemre nem lehet számítani sajnos, már egyre inkább így látom. Ha az utóbbi kettő nem lenne, vagy legalább csak az egyik, akkor meggondolnám. De így nem bírnám, egyedül ezt a sok gondot. Pedig nagyon sajnálom.


(Tegnap nekem is eljárt sajnos a kezem... Téptem a számat szokás szerint, ő meg elkezdte gúnyosan utánozni... Na ezt már nem vagyok hajlandó eltűrni...)

2014. máj. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ohh én ezt már van 1-2éve átélem minden egyes nap és nagyon nehéz...egyszerűen nem látom a megoldást :(
2014. máj. 19. 11:57
 5/10 Nitókrisz ***** válasza:
46%

En igen, pont azert, mert neki is jot tenne egy testver, jobban le tudna magat "kotni" - igaz csak kesobb. Az en kisfiam most harom es fel eves es eleg eros a gyanu, hogy hiperaktiv. Az egesz napom rola szol. Arra figyelj, tudom, hogy nagyon nagyon nehez, de ne ussd meg, mert naluk ez nem hasznal, sot, meg jobban beporognek tole. Az enyem mar torte be az uveget okollel, pedig nem bantottam, csak rakiabaltam es nem kapta meg, amit nem akart. Ez is jellemzo, hogy tornek, zuznak. Egy jatek sem marad meg sokaig nala egeszben. Kulonben pedig egy nagyon ertelmes, okos kisfiu.


Mi ra a garancia, hogy a masik gyerek is hiperaktiv lenne? Vagy azert kerdezed, mert ugy gondolod nehez vele es meg egy gyerekkel nehezebb lenne?

2014. máj. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nálunk most az a felállás,hogy a kislány akiről szó van 4és fél éves de már egész pici kora óta tudjuk,h.vmi nagyon nincs rendjén vele,mert eszméletlen keveset alszik,ő fél éves kora óta nem is aludt délutánonként,most is ha itthon van,kiabálással kell elaltatnom h.hagyja a húgát(22hónapos)aludni mert ő meg igenis 11-fél 12 körül álmos,viszont van olyan,h.amikor hétvégén itthon van a kislányom húzza magával a hugit,h.ő se aludjon,és van,h.délután 3-kor kell ordítanom,h.most már elég,aludni mert akkor estig itt bolondok háza van.Ezért nem mereném bevállalni a 3.babát bár a szívem szakad meg mert imádok babázni de nem bírnám szerintem.Sőt már a kisebbiken is veszek észre néha olyat ami nem tetszik és aggódom.Pl.bnőjét már jó 1éve ismerjük,napi szinten talizunk,folyton fellöki,már nem is játszik vele...fél tőle a kislány.
2014. máj. 21. 11:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Vidd el állapotfelmérésre egy ilyen irányú alapítványhoz (pl Napraforgó, BHRG), lehet, hogy "csak" idegrendszeri fejletlensége van, amit lehet TSMT tornával kezelni. Nekünk is van a most 4 és fél éves kisfiammal. 9 hónapja járunk tornázni, és nagyon sokat fejlődött - az oviban is!
2014. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nekünk már úton volt a kistesó (másfél éves volt akkor), amikor felfedeztük, hogy jóval aktívabb, másabb, mint a többi gyerek..
2014. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En fiam is hiperaktiv volt. Koran tudtam, hogy valami nincs rendben. Kerdezo, en is vegiguvoltottem eveket. Legjobb megoldas az allando menes volt. Jatszoter, kirandulas, taborok. En akartam masodik babat nagyon, ferjem nem, mert oneki mar volt egy lanya. Fiam mar 26 eves. Ha igy vegig gondolom, hogy mi lett volna ha lett volna egy masik gyerek, es ilyen, hat behulyultem volna, az biztos. Fiam sportszereto, ezzel dolgozik 13 eves kora ota, ezzel keresi meg a penzet. Soha nem rajzolt, olvasott. Apja hiperaktiv, lanya nem orokolte. Ugyvedno, tanult, intelligens. En fiam orokolte az apjatol. Sok hulyeseg az, hogy ne egyen ezt meg azt. Mikor jottek ezzel, 4 evesen, akkor meg nem tudta, mi az hogy fagyi, sutemeny, csoki, mert soha nem kerte.
2014. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amugy soha nem gyogyulnak ki belole, sosem lesz nyugi korulottuk. Enyem felnott, megis izgaga. Tobbszor kell neki szolni mi a teendoje. Ket utasitasnal tobbet nem adhatsz neki, mert nez, hogy most mi. Viszont, jo tarsasag, kozkedvelt gyerekek, mert minden hulyesegben benne vannak. Enyem soha nem volt aggressziv.
2014. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!