Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok a tapasztalataitok...

Tudnátok a tapasztalataitok vagy csak simán a véleményetek alapján nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél éves kisfiúnk, aki óvodás.

Nem mondhatom, hogy bármikor is különösebben beteges lett volna, egészen addig, amíg be nem került az oviba. Itt ugye jött a tipikus dolog, hogy 2 hét ovi, 2 hét betegség.

Soha nem volt az a fülgyulladásos típus a fiúnk, talán másfél évesen volt neki egy elhúzód savós középfülgyulladása, de a fülészeten kikezelték.

És most februárban sajnos belekerült egy elhúzódó náthába, ami bármennyire is próbáltuk megelőzni, nem jött össze. Megint kialakult a savós középfülgyulladás. Megint fülészetre kellett mennünk. Ott azt mondták, hogy mivel így elhúzódott a nátha, ezért előfordul, hogy a fülgyulladás is ilyenkor hosszabb idő alatt rendeződik, figyeljünk a tiszta légutakra, nincs más teendőnk, csak 2 hét múlva menjünk vissza kontrollra. Ez megtörtént, akkor már nem volt beteg, de a fülében még volt savó. A hallása egyébként rendben van, csináltak vizsgálatot is, ott is minden rendben volt. Most 1 hónapos kontrollt javasoltak és azt mondták, hogy ha akkor is lesz savó, akkor vagy fülszúrás vagy orrmandulaműtét.

Viszont múlt héten megint náthás lett a fiúnk, a gyerekorvos megint kicsit gyulladtnak látta a fülét, de nem vészesen, csak vírusos fertőzése volt, így csak orrspray-t, enyhe gyulladáscsökkentőt kapott és orrot szívtam neki. Ma már rendben volt a füle. Viszont tartok tőle, hogy ez miatt a savó megint csak nem tudott elmúlni a füléből és hogy mikor 2 hét múlva megyünk vissza a fülészetre, akkor a legrosszabbra számíthatunk, hogy szúrás vagy műtét.

Viszont ha ezt nem muszáj, nem szeretnénk megcsináltatni, mivel ugye nem gyakoriak nála a fülgyulladások, egyébként rendesen kap az orrán levegőt, éjszaka is mikor alszik az orrán veszi a levegőt, bár még egy kicsit náthás, de most is rendben van neki a levegővétel éjszaka. Most lázas sem volt, nem is fájlalja és nem is fájlalta múlt héten sem a fülét. És a hallása is teljesen rendben van.

És mikor hallottam a tapasztalatokat, hogy kiknek milyen szempontok alapján döntöttek az orvosok a műtét mellett, akkor azt gondolom, hogy ehhez képest a mi fiúnknál talán még lehetne valamit tenni, hogy ezt elkerüljük.

Esetleg valamilyen helyi, spéci, orvosi gyulladáscsökkentő orrcseppel vagy ecsetelővel, amit ők csinálnának meg. Mert most csak a patikában kapható vény nélküli szereket mondták mindig, hogy használjuk.

Tehát aki szülő és aki átérzi a helyzetemet, az tudja, hogy ő sem tenné ki szívesen ilyen beavatkozásnak a gyerekét, ha nem ez a végső megoldás, hanem még el lehetne kerülni.

Mert azt gondolom, ha most nem esett volna vissza a náthába, akkor már lehet rég rendbe jött volna áprilisra a kontrollra a füle.

És szeretném kérdezni, hogy akik átmentek ezen vagy hasonlón, vagy csak átérzik a helyzetemet-helyzetünket, azok elmondanák a tapasztalataikat, véleményüket?

És elnézését, hogy hosszúra sikerült.

És előre is köszönöm, ha válaszoltok.



2014. márc. 24. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Segíteni "szerencsére" nem sokat tudok (minket a fül problémák elkerültek. De azt szeretném elmondani, hogy miért szokták a fület szükség esetét felszúrni. Ha orvos szúrja fel, hogy a trutyi távozzon a fülből az egyetlen picike lyuk, és kezelve van. Viszont ha szükséges lenne felszúrni, de nem szúrják fel akkor kiszakadhat és az nem egy lyuk ha nem egy csúnya szakadás lesz, ami nehezebben gyógyul, fájdalmasabb, és hallás csökkenéshez vezethet. Tudom, hogy az ember nem szeret a gyermekének fájdalmat okozni (4 hónapos kis fiammal 5 ször voltunk már vérvételen, 10 szer a Madarász utcai kórházban) viszont elsősorban az orvosokra kell szerintem hallgatni, esetleg többet megkérdezni, és arra is rá kell kérdezni mi a következménye /szövődménye ha nem végzik el az adott beavatkozást, mennyi időt lehet ne még várni a beavatkozással (heteket, hónapokat, éveket). Minden kételyedet, kérdésedet tegyed fel a dokinak, ha úgy érzed több orvos véleményét is kérd ki. Nem mondom, hogy az orvosok mindenhatók, (nem fogom én sem mindig a pártjukat) , így most ellent mondok a fennt írt mondatomnak, hogy ha te édes anyaként a megfelelő tájékozódás után úgy döntesz, hogy nincs a gyermeknek szüksége semmilyen beavatkozásra akkor nem kényszeríthetnek rá. Azt a megoldást válasszad amit te a gyermeked számára a legjobbnak gondolsz az egészsége érdekében. (csak azért mert fájna neki, kórházba kéne feküdni pár napot az nem indok, DE ha úgy látod enélkül is meggyógyul az indok)
2014. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem több szem többet lát. Én kikérném a gyerekorvosom és legalább egy másik fülész véleményét is. Hasonló helyzetben voltunk egyébként, mi a gyerekorvosra hallgattunk aki velünk értett egyet és utólag jól tettük. DE! Ő egy másik gyerek, más a baja, mindenképp orvosnak kell látni. Javaslom Somi Ildikót, ő ezekben nagyon jó.
2014. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én nem olvastam végig, csak átszaladtam azon, amit írtám. Az én fiam is "füles" :).

Sokszor mondogatja, hogy fáj, ha orvoshoz megyünk bármi tünettel, és megnézi a fülét, az mindíg gyulladt egy kicsit. A füle alatti nyirokcsomó is sokszor meg van nagyobbodva. A háziorvos mindíg csak orrspray-t javasol.Tavaly ki is mosták a fülét, mert nem hallott rendesen.Az orvos is csak orrspray-zett.Én megmondom őszintén már sokallom a sprét, a fülmosást mindent. Csináltak neki hallásvizsgálatot, azt mondták minden oké. Beszédértés oké.Füle oké. Csak sokszor nem hall rendesen, és fáj a füle.....ha fájlalja, akkor egy meleg konyharuhát adok neki, és lefektetem. Mi még várjuk a megfelelő dokit!

2014. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, de más is, aki még elolvassa a kérdésemet, nyugodtan írhat.

Igazából a gyerekorvosunk olyan, hogy ő már másfél évesen kiszedette volna a fiúnk orrmanduláját, amikor is először volt ilyen savós fülgyulladása.

A fülész doktornő az, aki azt mondta, hogy azért itt még lehet várni.

Ami nálam egyáltalán kételyt merített fel az az volt, hogy olvasgattam a témában orvosok véleményét, hogy kiknek tényleg a végső megoldás a műtét, és ott tényleg mindenhol azt olvastam, hogy akinek nagyon gyakori a fülgyulladás, meg aki egyébként sem kap rendesen levegőt az orrán, tehát szájon át lélegzik éjszaka vagy akinek már a hallásával is baj van és nálunk ezek nem jellemzők. És a környezetünkben is erre műtöttek gyerekeket. Csak most itt volt ez a tél, a sok ovis közösségi betegség és tényleg most ilyen makacsabb náthákat kapott el a fiúnk, ami miatt nem tud javulni a füle. De ha valóban a mandulájával van gond, de azt helyileg is tudnák olyan szerrel kezelni, amit nem lehet vény nélkül a patikában venni, hanem esetleg ők beecsetelnék, akkor azt még meg lehetne próbálni esetleg, ha van erre lehetőség.

Nyilván úgy vagyunk vele, hogy ha azt mondják, hogy muszáj, akkor muszáj. Persze, nyilván akkor neki is az lesz a jó. Csak valahogy mi még úgy látjuk, hogy lehetne tenni még valamit előtte. Ezek a komolyabb beavatkozások előtt.

Mert itt lebeg a szemem előtt a saját példám, nekem gyerekkoromban mindkét mandulámat kiszedték, mert én tényleg rengeteget voltam beteg, makacs lázzal küszködtem, folyamatosan orr és fül problémáim voltak, nekem az volt a megoldás.

De a férjem anno ugyanígy járt, hogy helyben minden orvos azt javasolta, hogy műtsék, mire anyósom elvitte egy másik városba, egy komolyabb intézetbe a férjemet, ahol azt mondták, hogy nehogy kiszedesse neki anyósom, mert nincs olyan nagy gond, leecsetelték neki a manduláit és rendbe jött. Nem volt neki utána ilyen gondja és tényleg el lehetett kerülni a műtétet, pedig itt helyben minden orvos azt mondta, hogy őt műteni kell.

Mert valahogy jobban hangzik az, hogy kikezelik, minthogy műtsék. Még annyira talán a fülszúrás gondolata sem borzaszt el minket, mert az csak egy rövid beavatkozás, mint a műtét, ahol altatnak és szikét használnak, plusz a kórházi napok, ami nem nekem lenne gond, hanem a kisfiamnak igazán, aki egy örökmozgó, akinek egy kényszeres börtön lenne az a pár nap is ott bent.

2014. márc. 24. 17:45
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerencsére személyes tapasztalatom nincs, de úgy tudom, több helyen végeznek átmosást, ami hasonló az orrszíváshoz, csak sokkal hatásosabb, a gyerek egyik orrlyukán sós vizet fecskendeznek be, a másikon meg kiszívják. Ezzel fel tudják oldani és eltávolítani a lerakódásokat.
2014. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Anno én a 3 éves fiamat három külön városban rendelő dokikhoz vittem el kikérni az orrmandula műtétről a véleményüket!Mikor három doki azt mondta hogy menthetetlen akkor egyeztem bele a műtétbe de őneki már hallás csökkenése volt,éjszaka horkolt,állandóan tátott szájjal volt stb tehát neki valóban indokolt volt!

Elárulom neked hogy nemigazán volt nagy megváltás az orrmandula műtét!Épp 2 hete volt fülgyulladása!Két hónapja meg vagy 3 hétig be volt savósodva a füle.

linkelek pár dolgot hátha segítenek valamit:

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=sav%F3s+k%F6..

Ja és javaslom a fülmelegítős sapit!

2014. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok..na a lényeget nem írtam le:szóvsl sztem ti még nem az a kategória vagytok akiknek műtétre kellene menni sztem jól diktál az anyai szíved!
2014. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:)
2014. márc. 25. 14:32
 9/14 anonim válasza:

Saját történetünk alapján figyelmeztetek minden szülőt: Ne menjetek bele a mandulaműtétbe! Nagyon ijesztően hangzanak a fehérköpenyes "szakember" szájából a szavak...nálunk konkrétan három orvos keltette a pánikot, hogy a gyerekemnek a hallását kockáztatom, ha nem vesszük ki azonnal a a manduláját.

Nem tudtam elfogadni, hogy léteznének felesleges szerveink, amik megmagyarázhatatlan módon begyulladnak és erre az egyetlen megoldás a csonkítás. Kényelmes, gyors, de nem ad végleges megoldást, mert az alap kiváltó problémával nem foglalkozott, pusztán a tünetet nyomta el...így működik ma a nyugati orvoslás, ha valaki nem vette volna észre. Emellett kockázatos műtét, mint minden altatás, habár igyekeznek ezt a tényt mellékesnek tekinteni, valamint felesleges fájdalomnak tesszük ki a saját gyerekünket, ahelyett, hogy az eredeti okot kutatnánk.

Fél év teljes, részletes története és az azt megelőző 7 év állandó betegségei nehezen sűríthetőek bele egy hozzászólásnyi mezőbe, így most csak annyit írnék velősen, hogy állandó nátháinkat és fülproblémáinkat a tej okozta. A tej, mint allergén egy fül-orr-gégésznek sem jutott eszébe, attól függetlenül, hogy egyikük, mint allergológus is büszkén hirdeti magát magánpraxisát reklámozó honlapján. Amióta a tejjel felhagytunk, ismét visszatért lányom hallása, megszűnt az évek óta folyamatosan életünket keserítő fülgyulladás, még csak náthásak sem lettek egész ősszel-télen. A mai napig hihetetlen ez az élmény!!!


Nem állítom természetesen, hogy minden kisgyereknél ugyanaz lenne a kiváltó ok, hisz mindenki más, így az ok is eltérő. A célom csupán az, hogy a szülők ne fogadják el gondolkodás nélkül egyetlen üdvözítő megoldásként a műtétet! (Főleg, hogy a hazai mandulaműtétek száma kirívóan magas a környező országokhoz képest). Kezdjenek el utánajárni, új utakra lépni és ne tegyék ki gyereküket felesleges kockázatnak és fájdalomnak!


És mivel az adminisztrátor törölte a linket, ahol elérhető fél éves kálváriánk története, akit érdekel, hogyan léptünk ki a hosszú évek óta tartó folyamatos fülgyulladásból, halláscsökkenésből műtét és gyógyszerek nélkül - és azóta is egészségesek vagyunk - üsse be a google-be: "Hagyjátok békén az orrmandulát".

2014. márc. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, mi van Veletek, hogy vagytok? A kislányom szerencsére nem "füles", de szeretném megosztani veletek a saját tapasztalatomat: Kicsi koromban nekem volt fülfelszúrás és orrmandula műtétem is, egyik se hozott javulást, 6 éves korom táján mintha elvágták volna addigi szenvedésemet ezzel, kvázi kinőttem. A fülfelszúrás az a fájdalom amit sose felejtek, a fülmosással kapcsolatban pedig tudomásom szerint az a gond, hogy a fül "öntisztul", és ha sokat kimossák akkor "ellustul" és mindig gyakrabban kell mosatni különben pl. bedugul. A fül és az orr nagyon finom "műszerek", amiket nem szabad piszkálni amíg nem muszáj. A kislányom orrát egyszer próbáltam orrszívóval tisztítani, utána 1 hétig fájt a füle, azóta semmi ilyet nem használunk, és egészségi problémánk sincs. Az orrmandula műtéttel kapcsolatban jól érzed: az a szerv nem arra van, hogy csonkolják, ajánlom figyelmedbe dr. Timár Tibor fül-orr-gégész gyermekgyógyász írásait, rendelését. Jobbulást!
2014. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!