Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki mindenképp akar 2. (vagy...

Aki mindenképp akar 2. (vagy akár 3. netán 4. ) gyereket, az miért gondolja úgy? Miért kell mindenképp testvér?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, ahol azt akarta tudni a kérdező, hogy miért csak 1 gyereket akar, aki úgy dönt, hogy nem vállal be testvér.

Én szeretném ismerni az érem másik oldalát is!



2014. máj. 24. 13:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
nem KELL mindenképpen testvér. Az emberek különbözőek. Van, aki megelégszik egy gyermekkel és van, akinek a nagy család az elképzelése.Az indokok pedig igen egyéniek lehetnek.
2014. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell mindenképpen testvér.


De én és a férjem szeretnénk újra átélni a babavárást, az első hónapokat, éveket, látni hogy miben fognak különbözni, miben hasonlítani.

És titkon reménykedünk benne, hogy a lányunk után fiunk lesz, így azt is megtapasztaljuk milyen egy kisfiú szülőjének lenni.

2014. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom, de pont az indok érdekelne. Tegnap sokan írták, hogy a pénz miatt nem vállalnak 2. gyereket, de volt aki anyagilag megtehetné, mégsem érzi úgy.

Én pont az indokra vagyok kíváncsi, hogy miért vállal több gyereket, aki úgy dönt, hogy szül 2, vagy akár több gyereket is.

2014. máj. 24. 13:27
 4/24 A kérdező kommentje:
A kérdést rosszul fogalmaztam, de sajnos nem tudok benne javítani. Nem azt akartam írni, hogy mindenképp kell a testvér, hanem aki úgy gondolkodik, hogy márpedig mindenképp akar újabb gyereket, Ő miért gondolja azt.
2014. máj. 24. 13:29
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell,mert vágyunk rá,hogy legyen még egy gyerekünk,illetve azért mert párom is meg én is egykék vagyunk,és ha gyerekként nem is,de most érezzük át igazán,hogy milyen szar ez.
2014. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
38%

na ez a legnagyobb hiba, hogy testvér kell.

nem szabad testvért vállalni!!! gyereket kell szülni, ha szeretne az ember. ha "csak" testvér kell az régen rossz

2014. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

off kicsit...ez a mai felfogás szerintem olyan rossz, hogy nem testvért kell vállalni,hanem még egy gyereket!!!

Igenis lehet testvért vállalni!

Mi férjemmel mindketten nagy családban nőttünk fel(mi 5en,ők 3an tesók) és ezt szeretnénk megadni gyerekeinknek is.(eddig 2 van)Bár anyagilag állhatnánk jobban,de nem ez a legeslegelső szempont.

Vannak olyan élmények,értékek amiket csak egy tesó tud megadni az embernek!

Nekem és férjemnek is nagyon jó gyerekkorunk volt(anyagiaktól függetlenül,mert az hol jó volt,hol nagyon rossz) és a legtöbb pozitív élmény a tesókhoz köthető.

nagyon tartottam 2. terhességem alatt hogy mi lesz mikor megszületik az öcsi...de látom,hogy valóban igaz az a mondás,hogy " a legnagyobb ajándék amit egy szülő adhat a gyerekének az a testvér"

Még kicsik,de szeretik egymást,bohóckodnak együtt,és rengeteg dolgot tanulnak egymástól,ill. a kapcsolatukból(osztozkodás,egymás óvása,figyelmesség,alkalmazkodás,stb).

Én egyáltalán nem ítélem el azokat,akik valamilyen okból csak 1 gyereket vállalnak,nekik ez így jó.

De azt nem szeretem mikor azt mondják,hogy ne testvért szüljön az ember...ez hülyeség,mi testvért vállaltunk,direkt,tudatosan,és az egyik legjobb döntés volt életünkben!

2014. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7-es az érdemi hozzászólást. :) meg annak a 2 válaszolónak is, akik valóban a kérdésre válaszoltak.

Megkérdezhetem kedves 7-es, hogy hány év van a 2 gyermek között?

2014. máj. 24. 14:41
 9/24 anonim ***** válasza:
7es vagyok, 2 év van a gyerekek között.Ez így nekünk pont ideális:)Most 18 hónapos a kicsi és már nagyon sokat beszélünk,hogy jöhetne a 3. baba:))
2014. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
bocsi,kimaradt egy szó...szóval: sokat beszélünk róla,hogy... :)
2014. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!