Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem ártok a kislányomnak...

Nem ártok a kislányomnak ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

22 hónapos kislányom mellett 2 hete újra munkába álltam. Hajnalban indulok, amikor ő még alszik és fél 4-re érek haza, néha szombatozni is kell majd. Délelőtt hol anyukám, hol anyósomék vigyáznak rá. Nem szokta megkérdezni, hogy hol vagyok, kiegyensúlyozott jó kedvű, a 2 hét óta láthatóan hízott is és bővült a szókincse. Én mégis azon agyalok, hogy normális ez, hogy alig lát, mellette kéne lennem 0-24-ben, nem korai ez, h alig van időm rá?

Ősszel kezdi a bölcsit, ez jó előjel, h ennyire jól érzi magát nélkülem is?

Nem szeretném otthagyni a munkahelyemet, örülök, hogy viszonylag korán (ébredés után) itthon vagyok.


Mi a véleményetek?


Köszönöm!


2014. máj. 25. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Nagyanyáink 3-4 hónaposan hordták bölcsibe a hógyerekeiket. Még sem lett egyikük sem lelkisérült. Egy picinek nincs szüksége arra, hogy állandóan csak az anyja mellett legyen.

Ezt csak mostanában hiszik az anyukák.Nem ártasz vele neki, csak könnyebben fog később beilleszkedni a közösségbe.

Elég neki, ha akkor foglalkozol vele, amikor otthon vagy és ráérsz.

2014. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Amiban pl. 6 hét a szülési szabi, mert eddig indokolt ORVOSILAG, aztán a társadalomnak (a gyerekeid is ennek részei ugye) szüksége van a munkaerődre. Sajnos ez egy nagykalapba beteszünk, majd kiveszünk belőle rendszer. Legalábbis így kellene lennie...


Fél év általában fejlettebb országokban (Nyugatra) a szülési szabadság, mert akkor még vele is vagy. Bár...a nagymamáink korában és nyugaton van kiterjedt munkahelyi megőrző rendszer.


Én nagyon hamar visszamentem dolgozni a császi után, nem mentem el GYED-re sem, mert nem tehettük meg, hogy kiessen a fizum és a munkahelyem szakmai életéből se tudtam kiesni, mert az 10 év munkája volt, hogy "beessek" oda:D


A férjem cégénél (Hayes) van mkh-i napközi, és így ő volt a gyerekkel, nagyon kedves fiatal gondozócsajszi volt, szóval szerencsénk volt.


Ha a férjed támogat ebben a dologban, akkor nyert ügyed van!:) Nyugodj meg!!!

2014. máj. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek ilyen jól viseli, örülj nagyon, és eszedbe ne jusson a lelkifurdalás! Igen, nagyon jó előjel, valószínűleg az átlagnál könnyebben beszokik majd.Az enyém két évesen kezdte, nagyon szerette, könnyen beszokott. Nem kell 0-24-ig vele lenned,nincs semmi baj ezzel a helyzettel. Amikor vele vagy, akkor minőségi időt tölts vele. Ennyi a lényeg.
2014. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

miért van nullára pontozva a válaszom, amivel megnyugtattam és segítettem a kérdezőt?


tudjátok, hogy az nem egyetértek-nemértekegyet gomb? hanem hasznos-nem hasznos!

2014. máj. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Úgy látom, hogy csak nálunk "divat" két, vagy három évig otthon maradni a gyerekkel, mondván: a gyereknek minél tovább az anyja mellett a helye.

Tapasztalatom szerint nem a gyerek ragaszkodik az anyjához, hanem fordítva. Én már lassan két lve vagyok itthon a fiammal és igen, valójában azért, mert nekem nagyon jó vele lenni. A gyereknél viszont nagyon hamar eljön az az idő (és 22 hónaposan már régen eljött), amikor valójában nem is anyjára van szüksége. Hanem valakire, aki jófej vele, foglalkozik és játszik vele, egyszerűen figyel rá. Azt mondják, hogy ez is gyerek-függő, de szerintem csak annyi különbség van gyerek és gyerek között, hogy amelyik ragaszkodóbb, annak kicsit több idő kell, amíg beszokik a bölcsibe.

Én már most látom, hogy engem sokkal jobban meg fog viselni, amikor vissza kell mennem dolgozni. :-)


Szóval nyugi, fel a fejjel, semmi gond nincs, főleg ha kiegyensúlyozott. Nagyon hamar igényük van arra, hogy nyíljanak a világ felé és megtapasztalják mit is jelent társas lénynek lenni. Neked csak annyi a dolgod, hogy minőségi időt töltesz vele és közben csodálod, hogy minden szépen megy a maga útján. :-D

2014. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!