Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a tiszteletlenség jele,...

Ez a tiszteletlenség jele, vagy pedig ebben a korban még elfogadható?

Figyelt kérdés

Kislányom öt éves. Hétvégére elvitték anyósomék vidékre, és amikor már jöttek hazafelé kocsival, akkor beszéltem a gyerekkel telefonon. Kb egy perce beszélgethettünk, épp kérdeztem tőle valamit, és a mondatom közepén egyetlen szó nélkül átadta a telefont anyósomnak.

Nekem nagyon rosszul esett, mert nem így neveltük, mindig tiszteletre tanítottuk, és a telefonálás "szabályait" is ismeri.

Anyósom szerint (és egyébként szerintem is) ez a tiszteletlenség jele, igazunk van? Vagy ebben a korban ez még belefér?



2014. máj. 27. 09:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az. Kisfiam 4 éves,ha elmondta a mondandóját,akkor ő is átadja a telefont,mondjuk ő szól elötte.(hiába beszél még hozzá a másik)
2014. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis! :)

Ezért lenne tiszteletlen a gyerek? Várd meg a kiskamaszkort! :)

2014. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Öt évesen??? Dehogy is tisztelet lényeg. Majd 10-12 évesen megtanulja a szabályokat,
2014. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez pont az az eset, amikor felnőtt viselkedémódot várnátok el egy óvodástól. Ebben a korban ez még abszolút belefér, teljesen értelmetlen dolog kattogni rajta.
2014. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%

nem szeretnék a gyereked lenni

(négy gyerekem van)

2014. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#5,


az első gyerekem, és csak feltettem egy kérdést. Ha nem tudsz normális, emberi stílusban válaszolni, akkor inkább maradj csöndben. Egyszerűen nem szeretném, hogy a gyerekem később egy elkényeztetett, elviselhetetlen kis királykisasszony legyen, akinek meggyőződése, hogy körülötte forog a világ.

Mégis ki vagy te, hogy engem minősítsél?!

2014. máj. 27. 09:38
 7/35 anonim ***** válasza:
81%
#6 mint mondtam egy négygyerekes apa vagyok ... és persze nem tökéletes ... de a büdös életben eszembe nem jutott volna, hogy olyan elvárásom legyen bármelyik gyerekem felé öt éves korukban (a legkisebb most annyi), hogy úgy telefonáljon, mint egy felnőtt ... lehet egyáltalán nálad a gyereknek szabad akarata? ... ül egy autóban, érdeklődik a suhanó táj (házak, bármi) iránt, tisztában van vele, hogy rövid időn belül csöbörből vödörbe kerül (anyós elvárásai, a te elvárásaid), marhára nincs ideje rád a külvilág ingerei miatt, és simán lezár egy beszélgetést, te meg anyóssal egy húron pendülve dresszírozzátok szegény gyereket (mert gondolom anyós is leszúrta, meg hazaérve te is) ... szóval nem szeretnék a gyereked lenni ... pont
2014. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Nem, nem szúrtuk le. Annyit mondtunk, hogy legközelebb köszönjön el a telefonban, de ezt is kedvesen tettük, és amikor rákérdezett, hogy miért, elmagyaráztuk, hogy mert ezt így illik és így szokás. És tudod mit? Ha ilyen a stílusod, akkor én sem szeretnék a te gyereked lenni. ;)
2014. máj. 27. 09:49
 9/35 A kérdező kommentje:
És mi a fene köze van a szabad akaratnak az én kérdésemhez? A gyerek lehet neveletlen, csak mert ő úgy akarja, vagy mi? És szerinted egy gyerekkel szemben nem kell elvárásokat támasztani? A liberális nevelésnek is van határa, és azokból a gyerekekből lesznek szociopaták felnőttkorukra, akikre a kedves szüleik mindent ráhagytak. Bocs, de én nem akarok eljutni odáig, hogy a gyerekem 16 éves korában leköpjön, csak hogy érvényesülhessen az ő szabad akarata. Vannak bizonyos normák, amiket igenis be kell tartani, ha tetszik a gyereknek, ha nem.
2014. máj. 27. 09:52
 10/35 anonim ***** válasza:
81%
Elhiszem, hogy első gyerek, de fogalmad nincs a neveletlenségről. 5 éves gyereknél pedig ne a normák és az elvárások legyenek a fejed előtt, hanem az, hogy még egy KICSI GYEREK! Nevelni természetesen ilyenkor is kell, de nem kell felnőtthöz való viselkedést elvárni tőle aztán meg a bolhából elefántot csinálni. Eszembe sem jutott, jutna.
2014. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!