Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak hogy kicsit...

Mit csináljak hogy kicsit fogyjon a gyerekem?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 éves,és 33 kilo.Szerintem kicsit ez sok nem?
2014. máj. 28. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok mozgás, kevés nasi. Az sem mindegy, hogy hány centi. Jön a nyár, írasd be úszni, vagy keressetek valami mozgásos foglalkozást neki.
2014. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

bár nem írtad mekkora, de ha csak nem 150centi magas, elég sok.


enyém 20 kiló.


keveset mozog, sportol-e egyáltalán, sokat nasizik?

mennyire egészségesen táplálkoztok, miket eszik, iszik-e cukros löttyöt?

ezeken gondolkozz el, ha ekkora a súlya, biztos valamelyikre igen a válasz és akkor változtatni kéne.

na meg jó példát mutatni, együtt eljárni biciklizni, kocogni, úszni, kirándulni és a ti étrendetekből is kivonni az egésszségtelen, cukros, műanyag dolgokat

2014. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "kicsit" sok, hanem nagyon.

1. Vidd el orvoshoz, zárjátok ki a betegségeket, hormonzavart stb. Ha gond van, egy dekát se fog fogyni, akkor se, ha éhezteted.


2. A "sok mozgás" helyett az iskola (óvoda?) alatt is tartható RENDSZERES mozgást javaslom, pl. úszás. Annak semmi értelme, hogy nyáron állandóan sportolnia kell, szeptembertől meg nem lesz rá idő, aztán pont úgy jár, mint a felnőttek az ülőmunkával...


3. Ha a táplálkozáson múlik, mert nem beteg, akkor a kezedben van a kulcs.

Nem "kevés nasi", hanem nincs nasi, max. vasárnap ebéd után egy szelet (nem 10!) sütemény a cukrászdában, vagy egy fagyi séta közben.

Az üdítőről, szörpökről teljesen le kell állni, ugyanígy a pudingokról és gyümölcsös joghurtokról is. (Kapjon natúrt igazi vagy fagyasztott gyümölccsel, esetleg kevés méz bele.)

Főzéskor minimális zsiradékot használj! (Vigyázz, a tejföl, tejszín, vaj is zsír!)

Az étkezésben a zöldségek legyenek túlsúlyban csirkével, kevesebb legyen a tésztaféle, még akkor is, ha sós tészta (pl. spagetti pörkölttel).

Napi 5 étkezés kell a gyereknek (tízóraira és uzsira keveset egyen), és kell a szénhidrát is. Nem koplalhat, mint a felnőttek.

A reggelizőpelyhek, müzlk és jó reggelt kekszek is tiltólistásak.

Gyümölcs lehet korlátlanul.

2014. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én fiam is 6éves, 22,5kg és 124cm.

Kicsit soknak tűnik a súlya a kislányodnak - igen.

Próbálj jobban figyelni az étkezésére, és valami sportot iktassatok be.

2014. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de sok sajna.
2014. máj. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon soknak tűnik, az én lányom 7,5 éves, az osztályban az egyik legmagasabb, de csak 27 kg (és így teljesen átlagos, nem vékony). Milyen magas a lányod? Mennyit mozog? Nálunk szerencsére elég nagy mozgásigénye van a lányomnak. Ez azt jelenti, hogy a heti 5 óra tesi mellett hetente 1-szer úszni jár, 1-szer táncolni, 2-szer ugrókötelezni, 1-szer játékos sportra. De még így is rengeteget mozog otthon is(főleg mióta itt a jó idő), a tesójával simán elpattog 1 órát a tranbulinban, vagy cigánykerekezik, ugrókötelezik, rohangálnak... Szeret tévézni, számítógépezni is, de szerencsére ritkán van rá igénye.

Szóval ez így elég kevés infó, de mindenképp sok a súlya, valamit mindenképp át kell alakítani az életében (mozgás, étkezés), vagy ha ez mind rendben van, akkor nem ártana egy orvosi kivizsgálás.

2014. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak együtt érezni tudok veled. Én is sokat agyalok azon hogy hogyan tudom picit fogyasztani a lánykám.

Nálunk alapból nincs cukros üdítő, és sok zöldséget gyümölcsöt eszünk. Nasi sajnos van, mert nagyon szereti az édes ízeket, és a velünk élő mama gyakran "megszánja" és vesz neki. Emiatt sok konfliktusunk van. Próbálok ezügyben is szabályokat felállítani, például csak heti egyszer édesség vasárnap. Fagyi csak egy gombóc néha, és el kell érte sétálni a fagyizóba.

Ha ebédelünk én szedek, és aha többet kérne nem adok, de elmondom hogy ebéd után lesz fini gyümölcs, stb. Igyekszem levest is főzni, és rávenni hogy egye meg. Kenyér helyett abonettet eszünk (ezt szeretik rágcsálni is), és minden étkezéshez igyekszem zöldséget is adni. Heti kétszer jár úszni. Egyszer kosarazni, és az oviban van heti egy torna.

Szeptembertől a kosár helyett más lesz, és még többre gondolok, azt szeretném hogy minden nap mozogjon valamit. Nyárra is ki fogok találni valami mozgást, ha mást nem akkor esténként el megyek vele futni, biciklizni.

2014. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért az fontos lenne mekkora magasság társul ehhez a súlyhoz.Enyém 6 lesz októberben,120cm és 25,5kg én nem látom ducinak,de az oviban igen (Svájc).Tavaly ilyenkor ugyanennyi volt a súlya csak 4 cm-rel kevesebb.Szóval amit itt mondott a doki,több mozgás,nincsen üdítő csoki cukor,tk kenyér és mindenből light termék.Nekünk bejött,iszik üdítőt sprite zero,fanta zero,cukormentes fagyi.
2014. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
124 cm a kislányom.Meg van nagyobbodva az orrmandulája ,azt javasolta az orvos hogy érdemes lenne kivenni,ez volt január környékén.Mondta hogy várjunk nyárig amig jobb idö lesz.Utána olvastam és az orrmandula megnagyobbodása is okozhat elhízást.A napokban el fogom vinni a kezelőorvoshoz hogy mit tanácsol.Köszönöm mindenki válaszát!
2014. jún. 2. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:

124cm-hez a 24 kiló lenne az ideális.

azért az orrmandula megnagyobbodás nem okoz +10kilót, csak van ott más is ha nem hormonális.

cukros üdítő, sok szénhidrát, stb

2014. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!