Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszédfüggő, miért? - korszak...

Beszédfüggő, miért? - korszak mennyi ideig tart? Idegesít a saját gyerekem?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A "Miért?" korszak után jön az "Anya, képzeld..." korszak, meg az egyéb kérdések korszaka (mit jelent az..., hogy van az...). Szerintem a beszédfüggő korszak nagyjából tinédzser korig tart, amikor egyszer csak nem áll szóba Veled. Próbálj arra gondolni, hogy ettől okosodik.
2014. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem a 'miért?' korszak még annyira nem is gáz...oké,néha már tényleg csak fogja a fejét az embere,de nekem durvább az,amit most a 3,5 évesem csinál.Egész nap beszél,de tényleg,néha összefüggéstelen,csak összekapcsolja ami épp eszébe jut,de általában értelmes dolgokat magyaráz,viszont apával 1 normális szót nem tudunk váltani egymással,mert folyton beszél,ill. ugye igyekszem mindig végighallgatni,de sokszor közbe kell vágnom,mikor mondjuk sietünk,stb.Nekem ez durvább...

Amúgy ha igyekszel kielégíteni a kíváncsiságát,akkor pár hónap alatt átestek ezen a korszakon.

2014. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves kettes válaszoló, pontosan ez van nálunk is! Csak ahogy leírtam az én megfogalmazásomban és végigolvastam, nagyon szaranyának tűntem, hogy nem vagyok elég türelmes, meg két évesen még könyörögtünk, hogy mondjon már valami értelmeset. Aztán 1 hét után beindult, és azóta sem hagyja abba. Egyfolytában mondja, ahogy mondod, összefüggéstelenül is, épp amit meglát, azt belekapcsolja, ha mással beszélgetek, beleszól, hogy valami nagyon fontos, és megint a hablaty, hogy ő látott egy dinót a bokorban és szaladt a katicabogár után, stb. vagyis tökmindegy neki, mit mond, csak amit gondol. És akkor jön az extrán kiakasztó rész, mikor minden erőm összeszedem, hogy higgadtan válaszoljak, kicsim, beszélgetek, mindjárt elmondhatod, de nem vágunk közbe, akkor: "Miért?" Vááááá, ilyenkor durranok. Ha nagyon elegem van és csak annyit mondok, csak, vagy mert azt mondtam, még ő megmagyarázza, hogy nem csak, hanem mert csináltál valamit.

Most alszik. Mennyei atyám, de élvezem a csöndet!

2014. ápr. 28. 14:17
 4/7 A kérdező kommentje:

Olyan, mintha bármit mondok, ő reflex-szerűen rávágja, hogy miért?

Hazaérünk a sétából, mondom neki, vedd le a cipőd meg a kabátod. Ő: miért? Én: szerinted miért? Ő: mert hazaértünk? Én: igen, de ha tudod, miért kérdezed, hogy miért? Ő: te is kérdezed, hogy miért.

Atyaúristeeeen!!!!

2014. ápr. 28. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Az én középső lánykám azt is megmondja, hogy mit válaszoljak. Például: "Levegyem a cipőmet?" Erre én: Vedd le! "De ne azt mondd, hanem hogy igen!" Én: Igen. "De ne úgy mondd, hogy igen, hanem hogy I-igen!". Kitartás, lehet, hogy lesz még ennél nehezebb időszak is!
2014. ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ooo ilyenek nálunk is vannak,2-es vagyok megint:)))

nem vagy szar anya,csak kimerült :))

nálunk férjemnél szakad el hamarabb a cérna ilyen szempontból,nem tudom,de ezt a részét birom valamiért:)

nálunk multkori sztori, 3,5 évesem a WC-n ül és ordibál,apja rászól,hogy ne kiabálj már,a szomszédok mindet hallanak(panel,este 8 ora)erre fiam:"apa én nem ordibálok,éneklek!Azt sem szabad??" :) Ja és a kicsi 1,5,ő is halandzsázik egész nap,hát nem unatkozunk:)

2014. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is elgondolkodtam màr ezen a kérdésen..Az én lànyom 5- éves,és még mindig ... ;)
2014. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!