Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás kisfiam háta állandóan...

Óvodás kisfiam háta állandóan viszket. Nem látszik semmi kiütés, pirosság sem. Mondjuk izzadós fajta, de mikor nincs melege, akkor is viszket. Nem váltottunk mosóport, sőt öblítőt is antiallergént használunk. Mégis mitől lehet?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Hagyd el teljesen az öblítöt, mert mindegyik árt a börnek. Helyette használj ecetet (az öblítö helyére 1 evökanálnyit egy mosáshoz).


A kicsi hátát meg kend be vékonyan olivaolajjal, akár naponta többször is, az segít a viszkedés ellen.

2014. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is javaslom az öblítő elhagyását, de mielőtt bekened a hátát olívaolajjal, azelőtt nézd meg, nem-e azért viszket a bőre, mert száraz. Mert akkor zsírozni kellene. Mivel jön a meleg nem zsíros, hanem vizes alapú testápolóval érdemes bekenni.

Az én fiam atópiás, és én már tudom, hogy se az olívaolaj, sem a kamilla nem feltétlenül csodaszer a bőrön. Ráadásul hatásosabb, ha valamilyen emolliensbe teszik.

Viszont, ha nem múlik, én megmutatnám dokinak, sőt, ha régóta tart, akkor máris, mert lehet, hogy valami nagyon banális dolot, amire mi laikusok nem is gondolunk, ők meg egy cseppel/kenőccsel eltüntetik!

2014. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én pedig egy vércukorszint ellenőrzést javaslok.
2014. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Tényleg! Nem jutott eszembe, hogy egy másik anyukának mit mondott a doki (3-4 hónapja beszélgettünk a dokira várva), ott a hasa viszketett folyton a kislánynak, hülyeséget meg nem akartam írni, de így van, ő is vércukormérést javasolt.

2014. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Igaz már régi a kérdés, de megkérdezhetem, hogy mitől viszketett a kisfiad háta elmúlt-e aztán és ha igen mitől? Mert most nálunk is ez a helyzet az én kisfiamnál. Köszönöm!
2017. jún. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!