Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig orrszívóztátok Gyermeke...

Meddig orrszívóztátok Gyermeketek orrát?

Figyelt kérdés
Hogy viselte ?

2014. jún. 2. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem két és fél éves a kisfiam, ugyan már tud orrot fúni, de mégis többször azt kéri, hogy inkább szippantsuk ki (szerintem nem szereti, unja fújkálni).

Mondjuk szerintem tökéletesen nem is tudja kifújni, legalábbis nem annyira mint az orrszívó, szóval én még mindig hasznosnak találom.

De kiskorában rettentően utálta, viszont amikor náthás volt és többször kellett szívni egy nap, akkor néhány nap alatt megszokta, és már a 3. napon kb. nem balhézott miatta.

De volt amikor nagyon rosszul viselte szegény, nagyon sajnáltam olyankor.

2014. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod .Minden válaszolónak megy a zöld kéz :)
2014. jún. 2. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
4,5 éves a fiam, általában nem szívjuk az orrát, csak ha nagyon szenved vele (sok/sűrű). De ő kéri, hogy nem tökéletes, szívjuk inkább ki.
2014. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első kisfiam valamiért imádta :D 2 évesen megtanulta kifújni az orrát, azóta sem volt annyira taknyos hogy szívni kelljen neki...

Második kisfiam utálta az orrszívás, kínkeserves volt az egész, most 2 és fél éves és már tud orrot fújni így véget ért a szívós korszak...

2014. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
6 éves lányom tudja fujni az orrát de azért ha utána kiszívom jön még trutyi bár a lányom nagyon elenkezik :( De már tulvagyunk egy fülszúráson így nem engedek főleg hogy most megvan fázva .
2014. jún. 2. 15:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Bár az orvosunk szerint ha halom hogy tele van és nem tudja kifujni nyugodtan szívjam de annyira utálja 2 emberes meló magának meg nem szívja ki ,mert azt mondja 'nem kinzom saját magam ' szerintetek mit csináljak ? ( gőzölés,orrfújás tanitása nem jön be :( )
2014. jún. 2. 15:18
 7/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves most, alkalmanként szívom neki még, bár kicsit már tudja fújni. Nálunk az jött be, hogy orrszívózás után mondom neki, hogy próbáljon levegőt fújni a nózijával, és hogy milyen jó, hogy mostmár szabadon megy. Meg a gumicukor. Orrszívásért 1 szem gumicukor az ajándék. Állati aranyos a gyerek, ahogy mondom neki, hogy ha ügyes leszel kapsz gumicukrot, erre ő fintorogva dugja oda a nóziját.


Adj neki benne pici szabadságot, válasszon testhelyzetet ő, kapcsolja be ő a porszívót, szerelje össze a szerkentyűt, hadd dugja be a ti nózitokba, szívjátok ki a plüssök orrát is.


2 évig ez nálunk is úgy nézett ki, hogy én a lábaira ültem, apa meg a 2 kezét fogta le, miközben a gyerek vörösre ordította magát és taknya-nyála folyt. Komolyan, ha akkor valaki azt mondja nekem, hogy most így fog menni, kiröhögöm :)

2014. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!