Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Szerintetek lehet baja?...

SOS! Szerintetek lehet baja? Történt már valakivel hasonló eset?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom ma este 6 körül beledugott egy vékony, kissé éles végű hajcsatot, hullámcsatot a jobb fülébe. Kb. 2 cm mélyre mehetett. Óvatosan kihúztam, 1-2 percig sírt, aztán megnyugodott. Ezek után vidáman játszott, mintha mi sem történt volna, nem fájlalta a fülét (megnyomkodtam neki), nem piszkálta. 8 órakor vacsorázott, és már alszik is.

Nagyon-nagyon minimális, tényleg picike odaszáradt vért láttam a hallójáratban lefekvés előtt.

Nem tudom, honnan szedhette elő azt a csatot, de most aggódom, hogy nem sérült-e meg a dobhártyája. Annak azért lennének jelei, nem? Fájna neki gondolom, ugye?


2014. jún. 2. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel vérzett is, én holnap elvinném az orvoshoz. Szerintem elég első körben a gyerekorvoshoz menni, Ő is bele tud nézni és ha úgy ítéli meg, akkor továbbküld titeket.
2014. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Csak nem nyugodtam, és az imént felhívtam az ügyeletet. Azt mondták, hogy valószínűleg csak a hallójárat sérülhetett, mert a dobhártya sérülése azért fájdalommal jár, piszkálná a fülét, nyugtalan lenne.

Azért elviszem holnap a gyerekorvoshoz, illetve előtte felhívom majd, hogy meg tudja-e nézni ő is vagy inkább azt javasolja, hogy menjünk a fül-orr-gégészetre.

Remélem, nem lesz gond.

2014. jún. 2. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy telefonáltál. Így legalább alszol is valamennyit az éjjel. :) Biztosan minden rendben lesz!
2014. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A hejedben holnap a fül-orr-gégészetre vinném.Mégis csak ők a szakorvosok.Biztos jobban el is vannak látva tölcsérrel,fülbe való porral stb.Annak se örülnél,ha kivárnád a sorod a körzetinél és utána átirányítanak.Szegény gyerek meg kínlódik az unalomtól.Lehet,hogy negatívnak tűnik amit írtam,de csak jó szándékkal írtam.Egyébként a fiamnak 2X szúrták a fülét sajnos.Tény nagyon fájt neki,mert nyomás alatt volt.A szúrás is nagyon fájt neki.Viszont 2 perc múlva már meg is köszönte a dokinak,mert jobb érzés volt neki.
2014. jún. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp mutasd meg szakembernek. Egy fül-orr-gégész tudja csak megmondani, hogy történt-e sérülés vagy sem. Mi itt nem látunk bele a kislányod fülébe.

Te is nyugodtabb leszel, ha biztos eredményt tudsz, mint találgatni, hogy vajon történt-e baj...

2014. jún. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Nemrég jöttünk haza a fül-orr-gégészetről. Picit bevérzett a dobhártyája (nincs rajta lyuk vagy repedés), és van egy kis sérülés hallójáratban, de semmi komoly hál'istennek. Azért tett a fülébe valami csíkot, amit este kell kihúzni. 1 hét múlva kontroll, hogy minden rendben van-e, addig víz nem érheti.

2014. jún. 3. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Látod, csak jobb így neked is, meg a kislányodnak is. A gyógyszeres csík pedig szépen begyógyítja azt a kis sérülést.
2014. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy a körülményekhez képest jól van.Szegénykém.Jó hogy megírtad mi volt!Úgy izgultam.Azt hiszem antibiotikumos az a gézcsík.
2014. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!