Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rászokott a csőrös pohárra?

Rászokott a csőrös pohárra?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves. Kb. 1 éves korától csőrös pohárból iszik.Már tud inni rendes pohárból is de csak ebédkor, vacsorakor adok neki inni rendes pohárból, mert egyébként ha behozza a szobába a padlószőnyegre végig kipocsolná.Elég sokat iszik főleg most nyáron.Esténként úgy aludt el, hogy mese, ima, benyomott 2 dl innivalót a csőrösből és elaludt.Ma elég nehézkesen aludt el, addig hisztizett kb. 15 percig míg nem hoztam neki még 2 dl-t.Úgy látom, hogy csak megnyugvásból kérte mert alig ivott belőle inkább csak tartotta a szájába.Hogy szoktassam le a csőrösről? Nálatok, hogy alakult ez?
2014. jún. 6. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem adod oda neki. Ha tud pohárból inni nem kell visszafelé fejleszteni.
2014. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Medvi ***** válasza:
53%
2 évesen minek leszoktatni? Majd ha már nem igényli, leszokik magától. A nagylányom 4 éves koráig cumisüvegből itta a teát, aztán magától leszokott róla. Voltak a családban akik csúfolták emiatt, nem foglalkoztunk vele, nincs is gyerekük. Arra gondoltam, hogy 20 évesen már biztos nem fog cumisüvegből inni az egyetemen. Mindig annyit ihatott, amennyit akart, éjjel is kapott, ha kért. Szerintem a folyadékot sosem szabad megtagadni egy gyerektől.
2014. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én speciel 6(!) éves oromig reggel-este a kakaót cumisüvegből ittam :D Napközben rendes pohárból. Felnőttem és semmi bajom nem lett.
2014. jún. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta apával beszéltünk erről és mi is arra a döntésre jutottunk, hogy nem veszem el tőle, hisz tényleg még csak 2 éves. Csak hát ott van azok az anyukák akik mondják, hogy az ő gyerekük ekkor már csak pohárból ivott....stb. Már nem érdekel.Ha őt ez megnyugtatja.... :)Végül is nem cumizik, nem szopja az ujját, csak a szövetpelenka van amit gyürköl, meg a csőrős ami elalvás előtt kell neki.
2014. jún. 8. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!