Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell a gyereket a...

Hogyan kell a gyereket a pohárra szoktatni?

Figyelt kérdés
Lányom júniusba lesz 2 éves. Próbálgatom neki de egyszerűen nyakonburítja magát. Pedig csak egy kicsit öntök a pohárba. Ha fogom a poharat akkor meg nem hajlandó inni belőle. Jelenleg csőrőspoharai vannak, abból iszik.
2013. ápr. 21. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld az esti fürdésnél a kádban. Ott nem baj, ha nyakába megy, lassan rájön, hogy hogyan emelje a poharat.
2013. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy vékony falú pohárból itattam (pl az Aventes tejgyűjtő pohárkákból), és rendesen megtöltöttem, mert úgy könnyebb a kicsiknek inni, mintha rögtön jól meg kéne dönteni a poharat, mert csak lötyög valami az alján.


A kezemből nem adtam ki, hanem én fogtam, és kortyonként piciket adtam belőle. A biztonság kedvéért alájuk tartottam egy konyharuhát, mert néha persze így is kicsöppent.

Hamarosan eljön az, hogy a kicsi önkéntelenül is a pohárhoz nyúl, fogni akarja magának. Akkor még mindig résen kell lenni, mert akármikor elengedheti. De szép lassan megtanulják, hogy kell tartani.

Ha van mindkét oldalon füle a kis műanyag pohárnak, az a legjobb, úgy is könnyű megfognia.


A kádas gyakorlás is nagyon jó.

2013. ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha keveset teszel bele, akkor nagyon meg kell döntenie, és úgy nehezebb. Szóval jobb a teli pohár.

Fürdőkádban próbálkoztunk mi is, ha nem ott, akkor elég nedvszívó előkével, konyharuhával (a nyakához tartottam, míg ivott). De voltak balesetek. Most múlt másfél éves, tökéletesen iszik pohárból egyedül.

2013. ápr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Gratulálok. Egy újszülött is tud pohárból inni ,egy éves stáuszra pedig elvárás.Nem kellet volna csőrös vackokra szoktatni.

Ültesd be a kád vízbe és ott próbálkozhat kedvére ...

2013. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyik státuszon sem elvárás, főleg nem 1 évesen
2013. ápr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Másfél éves, soha senki nem kérdezte, hogy hogy megy a pohárból ivás...
2013. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd csak meg a védőnődet , 1 évesen tényleg kell.

De ez tök mindegy hisz segítséggel már első perctől kezdve tud !!! 2 évesen pedig igen is gond !!! és nem kellemetlenség.

2013. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat! :)

Kedves okoskodó, te meg kicsit nézz utána, mit is várnak el a státuszon egy 1 éves gyerektől!

2013. ápr. 23. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!