Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szóval már ne is szóljak ha a...

Szóval már ne is szóljak ha a gyereknek baja lehet? Ide jutott a világ? Még én voltam a bunkó!

Figyelt kérdés

Kirándulni voltam egy kilátónál.

Szülők fényképezkedtek, kisgyereknek háttal(persze logikus) és oda ment a kilátó széléhez a szakadékhoz a gyerek.

Én meg megíjdedtem, és rájuk szóltam, hogy "Figyeljetek már a gyerekre! Mindjárt leesik!"


És leteremtettek, hogy ne szóljak bele, meg nem olyan hülye a gyerek hogy leessen!( már a szélén kóricsált ahol semmi korlát és vagy 6-7 méteres szakadék lefele)

Meg hogy én taknyos semmit nem értek a gyerekekhez, és több eszük van mint nekem, meg nem fognak pórázt kötni rá!

De gondolom ha leesik akkor még engem vertek volna meg hogy ott voltam és nem vigyáztam rá!


Szóval ilyen a világ? Segíteni szerettem volna, és még én vagyok a tahó mert a szülők ennyire felelőtlenek?

Felnőttként nincs annyi eszük mint nekem?


Mi a tanulság ebből? Ha látok egy kisgyereket aki megsérülhet, inkább fordítsam el a fejem? "úgyis van a szüleiknek 2x annyi esze meg élettapasztalata mint nekem?"

18/F



2014. jún. 11. 17:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én megköszonném, ha valaki figyelmeztetne. Ha bunkó stílusban, akkor is. Nem a lelkivilágom a fontos, hanem a gyerekem élete.
2014. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted h szóltal. Szerintem a hangsúllyal lehetett a hiba,tényleg kicsit kioktatonak tűnik. Legközelebb a gyereknek is szolhatsz ha már van akkora h értse. a hangsúly ellenére en is megkoszontem volna.
2014. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 zabmester ***** válasza:

Hú, hasonlóan már én is jártam, igaz, engem nem leteremtettek, csak szimplán hülyének néztek, sőt, a végén már én éreztem magam hülyén.

Mentem a fiamért az oviba, és az ovi előtt van egy zöldséges. Anyuka a zöldséges nénivel beszélgetett, a két év körüli kisfiú meg totyogva elindult kifelé a forgalmas út irányába. Szóltam az anyukának, hogy szökik a pici, akkor szólt neki, hogy jöjjön vissza, anyuka meg máris fordult vissza és beszélgetett tovább, a kisgyerek meg ugyanúgy totyogott tovább az út felé. Szóltam még egyszer, reakció ugyanaz volt, mint az előbb, csak akkor már felvonta a szemöldökét, kb. olyan arckifejezéssel, hogy "mit akar már ez a hülye?". Én meg kb. 15 percet álltam ott, mert egyszerűen nem mertem tovább menni, hátha a kisfiú kiszalad az útra, miközben az anyukája dumcsizik. Oké, nem ment ki, de folyamatosan abba az irányba ment, csak közben megállt egy-egy kavicsnál, virágnál, de bőven benne volt a pakliban, hogy kimegy az autók közé.

És azért rám nem lehet azt mondani, hogy mit tudok én a gyerekekről, hiszen volt az enyém is ekkora, és azért már nem is nézek ki tininek, mégis én lettem hülyének nézve, amiért odafigyeltem más gyerekére.

Ez van sajnos, vannak ilyen szülők, és általában tényleg az a bunkó/hülye, akik helyettük is gondolkodnak.

2014. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mindenki jó valamire, ha más nem, elrettentésnek. te majd n legyél ilyen!
2014. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!