Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan/kivel kezdjük az...

Hogyan/kivel kezdjük az orvoshoz menetelt lehetséges tejallergiával?

Figyelt kérdés
2 éves 4 hónapos a fiam.Nem tudtuk bevezetni nála a tejtermékeket.A sajtot bírta egy darabig,de már azt se és a tápszert se amit úgy adtak,hogy ez majd jó lesz.A laktózmentes tejtől is megy a hasa.A 0,1% tejet bírta,de nem adom azt se mert nem akarok kockáztatni.Amikor kérdeztem a körzeti dr,csak annyit mondott hogy kinőheti és más gyerekek is felnőnek tej nélkül.Na jó köszi,de ez a válasz nekem nem megnyugtató.Főleg,hogy most olvasom itt hogy a légútra is hatással van.Jelenleg hurutos fülkürt gyulladása van,ami már átcsapott náthába.Elég kicsi is ,mert 11kg és 86cm.

2014. jún. 12. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológiára kell kérni beutalót a körzeti orvostól.

Ott majd vesznek tőle vért.

Csodálom, hogy az orvos eddig ezt nem javasolta.

A lányomat már másfél évesen elvittem, noha megbízható eredményt csak 2 éves után lehet várni.

2014. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy csak szakorvosi javaslatra kaphatsz receptre HA tápszert, ehhez is kell a gasztros vélemény.
2014. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nos ez a bajom,hogy amikor mondtam hogy nem bírja a tejet stb,csak a (akkor még) sajtot,akkor mondta hogy nem tejallergiás fölösleges kitenni a gyereket mindenféle vizsgálatnak.Ez a beszélgetés pár hónapja volt,de nemrég voltam megint és aggodalmamat fejeztem ki,hogy mi lesz ha ovis lesz.Erre mondta hogy más gyerek is felnő tejtermékek nélkül.A tápszert azért vezettem be most,mert nem eszi a húst se a tejtermékeket se,a gyümölcsben is válogatós.
2014. jún. 12. 12:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha csaka tejjel es a tejtermekkel van gond, akkor valoban nem tej allergiás. Az ugyanis azt jelentene, hogy millió mas ételnek is előjön az allergia,
2014. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Rámenősnek kell lenni.

Nekem anno az ortopédiára mondta a doki, hogy felesleges elvinni szűrésre, ő ránézésre látja, hogy nincs baja.

Mondta ezt úgy, hogy csípőficamos felmenőkkel rendelkezik a lányom, ráadásul látható ráncasszimetriája volt. Én elégeltem meg, határozottan kértem tőle egy beutalót, hogy márpedig én el akarom vinni. Végül 6 hónaposan jutottunk el az első csípőszűrésre, rögtön kiírták neki a terpeszpelenkát, hónapokig kellett hordania.

Legyél határozott, legeslegelső sorban a te anyai megérzésedre hallgass, csak utána jöhet az orvos, védőnő, család, barátok stb. véleménye.

2014. jún. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom legyél határozott és igenis adjon az a doki beutalót!

ha valóban tejallergiás akkor sok következménye lehet pl:folyamatos felső légúti betegségek!

2014. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pont ez zavar,hogy nem tudom mi a baja pontosan,de ha nem tejallergia akkor miért nem bírja a tejet?Hasmenése van a konkrét tejtermékektől.1 db kicsi piros pöttyös túró rúditól is,de még a túródesszerttől is ami rikottából van inkább,a tápszertől is és a laktózmentes tejtől,sajttól.Majd 16 után fölhívom a gasztroenterológust kezdetnek.Megkérdezem a véleményét.csak tudni akartam,hogy nem én vagyok a túlaggódó.
2014. jún. 12. 15:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Beszéltél az orvossal? Mit mondott?
2014. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fölhívtam 16 után.Mondták ma kivételesen reggel volt a rendelés,de itt egyébként is csak felnőtt gastro van.Este kisakkozom kihez tartozunk és holnap megint próbálkozok ha lesz rá időm.
2014. jún. 12. 19:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 4., a tünetek alapján a gyerek simán lehet tejallergiás, pontosabban tejfehérje allergiás. Lányom diagnosztizált tejfehérje allergiás, kapjuk az emelt családit és a gyest is. Nála pl. ha csak nyomokban van tej az étel összetevőiben, akkor lehet hogy csak pár nap után jönnek elő tünetek, de ha töményen kap tejet, vagy olyat amiben rendesen van, akkor azonnal fellángol az ekcémája, nyálkás széklete, orrfolyása. Rámenősnek kell lenni. Bemenni gyerekorvoshoz és közölni, hogy kérsz beutalót gasztróra, vagy pulmonológiára. Nekünk pl előbb volt időpontunk a Bethesdába gasztróra, mint beutalónk a gyerekorvostól. Beállítottam hozzá, mondtam, hogy időpontunk van, kérem a beutalót, így rámenősen. Szó nélkül állította ki. Magánban is elindulhatsz, Budai Allergia Központ pl., az sokkal gyorsabb, de jóóóóóóval húzósabb az áruk. Megjártuk azt is, van tapasztalat bőven. Hivatalos igazolást viszont, amit elfogad a MÁK is és adja a pénzt rá, csak gasztroenterológus, vagy pulmonológus állíthat ki, körzeti gyerekorvos nem. Ha ez meg van, akkor a körzetin keresztül intézheted a közgyógyot is, hogy legalább a havi tápszer, ekcémára krémek, fürdetők ne kerüljenek neked pénzbe. Kérdezz nyugodtan, amire tudok, szívesen válaszolok. Kitartást nektek!
2014. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!