Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nagyon korán beszélt a...

Akinek nagyon korán beszélt a babája, annak mikor mondta ki és mi volt az első szava?

Figyelt kérdés

2014. jún. 19. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Már meg nem mondom mi volt az első szava,de 14 hónaposan már rengeteg szót tudott,18 hónaposan meg 2-3 szavas mondatokban beszélt.
2014. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de ügyes.Milyen 2-3 szavas mondatokat mondott? tudnál példát írni?
2014. jún. 19. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:

10 hónapos volt, amikor kimondta az első szavát, azt hogy baba. Aztán jöttek sorban tovább. Apa, anya, mama, papa, hejte, pápá stb...

Most 17 hónapos és már pár szavas mondatokat mond.

2014. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Nekem most 8 hónapos, baba, apa, anya, hamm már megy, és tudja is, mit jelent.

2014. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

8 hónaposan: anya, apa, mama, baba, fű.


14 hónaposan már majdnem mindent ki tudott mondani, igazi mondatokban csak most, két évesen kezdett beszélni, de már ragozni is helyesen ragoz.

2014. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon ügyesek a babáitok.
2014. jún. 19. 13:08
 7/9 anonim ***** válasza:
5 nappal, mielőtt betöltötte a 9. hónapot, mondta, hogy apa. Rá 3 napra gomb és lámpa.
2014. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

8 hónaposan a lámpa volt az első szava.

Egy évesen már rengeteg szót tudott, másfél éves korára bőven 2-3 szavas mondatokat mondott. Pl. anya vezet autót, néni tolja kocsit, kutya ugat, ilyesmik.

Most lesz 3,5 éves, néha jól esne 2 perc csend. :D De ő ha csendben van, akkor is énekel meg dúdol magának. :)

2014. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mikor mondta ki az elso szot, de 1 eves es 4 honapos volt amikor en szamoltam 1 tol 10 ig es o mutatta az ujjain, nem is vettem eszre mikor indult ugy be a szaja, most 1 eves es 10 honapos mond 2 vagy 3 szot is egymas utan osszekotev, de sok nehez szot is kimond pld. amikor veszi le a zoknijat, akkor maga melle teszi es mondja: melle teszem, vagy a neni alszik, gyeje ide es mondja a nevet, amikor hintaztatom enekli hogy hinta palinta pacsijta (pacsirta). Szoktam rajzolni neki es mondokazni neki, ilyen a torok basa , egyszer csak razenditett igy, de komolyan: pon pon veszoke kesz fejeke (pont pont vesszocske keszen van a fejecske), ez volt az eddigi legnagyobb meglepeste! :)
2014. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!