Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ment óvodába valamelyikőtöknek...

Ment óvodába valamelyikőtöknek a gyermeke úgy, hogy tudott beszélni, de nem volt az teljesen tiszta? Nem közösítették ki? Nem csúfolták?

Figyelt kérdés

2014. jún. 24. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyakorlóovimban (óvpedes hallgató vagyok) az a kisfiú a társaság középpontja akinek a legkevésbé tiszta a beszéde, pedig vegyes csoport, ő meg novemberben lett 3 :)
2014. jún. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:)
2014. jún. 24. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszédhiba miatt 3 évesek nem csúfolódnak. Szerintem nem is tudatosul bennük, hogy a másik melyik hangot mondja másképp.

Egyébként elég kevés ekkora gyerek beszél tisztán, de még a 6-7 évesek között is sok a pösze.

2014. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

most februárban ment a lányom oviba úgy h nem beszélt

vagyis ez nem teljesen pontos voltak szavai de ennyi


most 5 hónappal később minden fejlesztés nélkül (majd szeptembertől lesz neki) rengeteg szót mond már több szót összetesz mondattá elkezdett ragozni szal ezerrel halad

a beszédvizsgálóban 1 hónapja a nő olyan szavakat varázsolt ki a gyerekből h csak lestem - kiderült h a passzív szókincse átlag feletti - amíg az aktív átlag alatti


szal ne aggódj mert a kicsim simán beilleszkedett sőt nagyon jót tett neki beszéd szempontjából az ovi, 3-4 évesen tényleg nem csúfolódnak még majd nagycsoportban kezdik el kb addigra meg behozza a lemaradást

2014. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, az enyémnek alig értették a beszédét még az óvónők se... Senki nem közösítete ki. Ebben a korban csomóan bepisilnek, vagy végigsírják a napot, vagy agresszívak és még sorolhatnám, ilyen alapon mindenki kiközösíthetne a csoport. Szó sincs ilyesmiről hároméveseknél. Nincs is olyan szinten maga a közösség, hogy eljutnának a kiközösítésig mint jelenségig.
2014. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem,csak hát kis érzékeny a lányom, remélem nem lesz emiatt gond :)
2014. jún. 25. 10:13
 7/8 anonim ***** válasza:
lesz rajta kívül öt másik érzékeny kislány a csoportban, meg 15 beszédhibás, 6 bepisilő-bekakiló, 3 körömrágó, 2 hajtekergető, 18 alvóka-fggő, 17 aki nem eszik önállóan, 2 aki nem eszik egyáltalán, 6 aki csak az édes cuccokat issza meg ésatöbbiésatöbbi
2014. jún. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
az én unoka öcsim ugy ment oviba hogy nem beszélt, most állandóan makog... :) és nem volt vele probléma...
2014. jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!