Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kertes házban kiengeditek 2...

Kertes házban kiengeditek 2 és 5 éves gyereketeket egyedül az udvarra? Ha igen hány éves kortól? Egyszerre kimehetnek, vagy csak a nagyobb mehet ki egyedül?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 10:25
1 2 3
 1/23 klopusz ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, soha sem engedtem ki őket egyedül. Igaz, ennek az az oka, hogy mindig is volt kutyám (hol egy, hol kettő) és semmiképpen sem akartam, hogy a gyerekek és a kutya között bármilyen konfrontáció legyen.

Mikor már nagyobbak lettek, akkor is úgy mentek ki, hogy az ajtó nyitva volt, hogy halljam, ha bármi gond van.

2014. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy kicsi udvar van hátul, ami teljesen belátható. Én kb 2,5 éves kora óta engedem ki a lányomat, de közben persze bentről szemmel tartom. Van hátul mászóka, csúszda, homokozó hinta, és sosem volt balesete, már majdnem 5 éves.
2014. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Nem kertes házban lakunk, de pl anyósomnál eszem ágában sem lenne egyedül kiengedni az ötévesemet, pláne egy kétévessel. Fő indokok: bárki beugrik a kerítésen és viszi, én meg se hallom, kutya bármikor bekattanhat
2014. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

4 évesek a gyerekeink (bátyámé és az enyém - egy telken vannak a házaink) kimennek együtt az udvarra, már nagyon jól elvannak és szépen játszanak.

Mondjuk az udvarunk biztonságos, próbáltunk mindent eltüntetni, ami felesleges és netán veszélyes. S az udvar sem nagy, kutya nincs, és belátható nagyjából a tér.

2 évesen még nem hagytam egyedül kint.

2014. jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
...akkor megnyugodtam,hogy nemcsak én vagyok ilyen papaanya...Én sem merem kiengedni őket együtt..nagyon ritkán a nagyobb kimehet..de olyankor az összes ajtó,ablak nyitva van,hogy halljam mi történik odakint,és közben szinte két percenként ránézek.
2014. jún. 25. 10:36
 6/23 anonim ***** válasza:
43%
sztem még egy éves sem volt,amikor már egyedül bóklászott odakint. nagyon jól elvan,mindent behallok. eteti az állatokat, ül a csirke ól előtt, trécsel a nyulakkal, folytogatja a libát :D ugat a kutyával a járókelőkre :D a sírásából azt is megállapítom,h. csak kicsit esett vagy nagyobb a bánat. ma pl. megcsípte a liba,mert elvette tőlük a kaját. hát leüvöltötte a napot az égről :) magasra nem tud felmászni, a kertbe nem tud lemenni,h. ne halljam. max 20 m távolságban van a konyhától,ahol én vagyok. így még haladni is tudok,ha olyan napja van. nem is tudnám bent tartani sztem, előre félek a téltől,amikor ugye nem lehet egész nap kint kolbászolni.
2014. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%
Azt is meghallod, ha megeszi az egyéves a libakakit? Nem tudom, milyen kerítésetek van, de egy elszánt férfi a legtöbb kerítésen simán beugrik és mire föleszmélsz, már viszi is magával a gyereket. Sose történjen ilyen, de az ember mindig csak akkor tudja meg, hogy mije volt, amikor már nincs. (Amúgy a fojtogatás nem ly)
2014. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

tudod hány gyereket vittek már el játszótérről, úgy,h. ott volt a szülő? ha örökké rettegésben élnék,azzal a saját életemet keseríteném meg. egyébként szerencsére ez e egy nyugodt környék, autót sosem zárjuk be és a kapu előtt áll. illetve a 4 éve beépített bejárati ajtónk még kulcsot nem látott. nem félhetek örökké mindentől. az isten háta mögött lakunk,ide még a betörő meg az emberrabló sem jön :)

(köszi a helyesbítést (j-ly)!

2014. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ha olyan kertem lenne, ami teljesen belátható, gyepen kívül nincs benne semmi, és a gyerekek a kertből nem tudják megközelíteni a kaput, simán. De ilyen kert nemnagyon van :)

Van egy majdnem 3 évesem, őt ki szoktam engedni, de kb. 2 percenként rákiabálok, hogy jelentkezzen be, hogy "itt vagyok". Vagy megyek, és ránézek. Egy 5 éves azért már nem hülye, szóval ő kimehetne.

2014. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
jah és a libakaki: attól még senki nem halt meg ;) amúgy,ha elképzelem a szituációt,h. kint ülök a gyerekkel,mondjuk a lócán,ő pedig a portán kóricál úgy,h. látom és a szememet le sem veszem róla (ami önmagában elképzelhetetlen), épp meglátom,h. a szájához emeli a libakakit,ha már 2 lépésnél távolabb van tőlem sem tudom megakadályozni,h. megegye. azt meg ugye senki nem várhatja el tőlem,h. a sarkában legyek minden másodperceben.
2014. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!