Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell meg egy 3 evesnek a...

Kell meg egy 3 evesnek a delutani alvas?

Figyelt kérdés

Bolcsis a lanyom, szept.ovis. Mindennap (3hete van itthon velem), lerakom aludni delutan.

A bolcsibe szinte sose alszik el, max fekszik az agyban. Az oviba azt mondtak, hogy nem gond, ha nem mindig alszik majd, csak pihenjen testileg/agyilag csendben es ne jatszon.

Ez kb.ittho, is megvan. Van, amikor alszik, de surun elofordul, hogy nem. A szobajaban marad, nem jon ki. Viszont enekel, csorompol. Akar hanyszor bemegyek hozza az agyan fekszik vagy ul, tehat effektiv nem jatszik a foldon.


Nem tudom eldonteni hogy teszek jot. Hagyom, hogy fent maradjon, igy egyreszt nem kenyszeritem, masreszt a par honapos huga is tud aludni, vagy 'krnyszeritsem' es probaljam a 2 oras csendespihenore ravenni?


Sokszor egyebkent, ha tartalmas a napja, akkor elofordul, hogy pl.a buszon lazan bealszik, ha megyunk valahova. De itthon hisztizik, nyugos.. Mert ugye nem aludja ki magat.


Otletek?!


2014. jún. 28. 15:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem irni, hogy este 8-kor egy szo nelkul elalszik.
2014. jún. 28. 15:41
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Én addig ki se jönnék a szobából,amig el nem alszik. Oviban is jobban jár,ha alszik,nem jó 2 óra hosszát a plafont nézni,ott se lehet felülni énekelni,csörömpölni! És kell a délutáni alvás ennyi idősnek meg pláne! Igen,én nem hagynám rá,kell az alvás,igy fejlődik az agy és az idegrendszer,olvass utána!
2014. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam ha alszik délután, akkor éjfélkor alszik el. Általában nem alszik, így este 8-kor fekszik, reggel 8 körül kel.

Külföldön élünk, itt máshogy működik az ovi. Csak 3 nap jár,9re , de itt nincs alvás az oviban, ráadásul napi max 6 óra.

De azt gondolom, hogy ha otthon járna oviba,más lenne a helyzet. Korábban kéne kelni, az egész napos ovi sokkal jobban lefárasztaná, így elképzelem, hogy szüksége lenne a délutáni alvásra. Most nincs. De Ő is bealszik, ha tartalmasabb a napunk, pl kirándulunk, stb.

2014. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fiam itthon 2,5 éves kora óta nem alszik,csak a bölcsiben aludt,januártól ovis ott nagyon ritkán alszik, csendes pihenőt választottuk,mert sehogy sem akart aludni,7-fél 8kor már alszik este jobb esetben 6-fél 7ig
2014. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja én 2 éves koromtól nem aludtam,mert megszületett az öcsém,viszont hamar elaludtam sokáig aludtam
2014. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

enyém se alszik nappal már 2 éves kora óta. aki ki tudja kényszeríteni belőle a délutáni alvást, annak szívesen odaadom egy napra :D

voltam vele pszichológusnál is, szépen szólva kiröhögött :)


itthon már nem is tartunk pihenőt, mert nincs rá szüksége, ez kb. 3 éves korától van.

oviban szépen csöndben fekszik, mindig visz 1-2 plüsst, azzal játszik. kb. 3x aludt el az oviban az elmúlt 1,5 évben, a kirándulások után :)


szerintem amíg pihen, addig hagyd :) kényszeríteni meg úgysem tudod

2014. jún. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez gyerekfüggő és nem korfüggő!

Van amelyik gyerek igényli és van amelyik nem. Ezt úgyis látod a gyerkőcön. Ha délután fáradt, akkor tedd le és aludjon. Ha látod, hogy egyáltalán nem fáradt, ki van pihenve, akkor nem kötelező aludnia.

Mert minden gyereknek megvan egy alvásigénye, amit alszik egy nap. Bizonyos gyerekek ezt egyhuzamban éjszaka kialudják, más gyerekek meg éjszaka és délután alusszák ugyanezt az időt meg.

A fiam lassan 4 éves, van amikor alszik délután, van amikor nem. Amikor nem alszik délután, akkor este fél 9-kor alszik el és reggel fél 8-kor kel, ami ugye 11 óra hossza. Ha alszik délután, akkor mondjuk délután alszik 2 óra hosszat, akkor reggel ugyanúgy fél 8-kor kel, csak nem este fél 9-kor, hanem fél 11-kor alszik el, tehát ugyanúgy 11 órát alszik.

Egyébként számos gyerekes szülőt ismerek, a fele alszik ennyi idősen délután a gyerekek közül, a másik fele meg nem.

Szóval amit a saját gyereked igényel, a szerint altasd délután vagy ne altasd.

2014. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is pont 3 éves és ő még nagyon igényli a délutáni alvast. Olyan szinten,hogy ha véletlenül valamiért megcsúszunk és mondom neki, hogy most ne aludjunk már ő akkor is megy aludni... Testi-szellemi fejlődése miatt Örülök,hogy nem kell"harcolni" vele délután... Csak az a "baj",hogy ezért még mindig eléggé be vagyunk táblázva,mert ha nem alszik akkor estig hisztis lesz... 😢 Egyébként este 8-tól reggel 6.30-ig alszik (ovis) és délután 1,5-2 órát.
2014. jún. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nálunk is pont így van. Magától megy aludni itthon és a közösségben is. Nem kell "harcolni" vele és kérlelni. Közli, hogy akkor "megyek aludni". Lefekszik és betakarózik.

Csak van, amikor elalszik fél óra fekvés után, de van, hogy egész végig fent van és dalol, mondókázik, stb..

2014. jún. 29. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!